6 жовтня – 130 років від дня народження Івана Кочерги


Скачати 334.7 Kb.
Назва6 жовтня – 130 років від дня народження Івана Кочерги
Сторінка1/4
Дата13.03.2013
Розмір334.7 Kb.
ТипДокументи
bibl.com.ua > Бухгалтерія > Документи
  1   2   3   4
Інформаційний бюлетень 2011

Долинської ЦБС №4(10)

Методично-бібліографічний відділ
Важливим аспектом функціонування бібліотеки є нормативно-правові документи, які визначають основні завдання бібліотеки, регламентують її діяльність. Одними з найосновніших документів, які відображають діяльність бібліотеки є план роботи та звіт.

Сукупність відомостей про результати роботи бібліотеки за певний час періодично подаються вищестоящим організаціям, органам державної статистики, а також читацької громадськості. Основним видом звітності бібліотеки є річний звіт. Звіт – важливе джерело для вивчення і поширення нового досвіду. Його мета – глибоко проаналізувати роботу минулого року.

Бібліотеки складають звіти двох видів: статистичний та інформаційний (текстовий).

Річний статистичний звіт складається за формою 6-НК. Вимоги – точність, акуратність і своєчасність. Статистичний звіт заповнюється тільки на основі облікових форм роботи бібліотеки. Статистична звітність є найважливішим засобом аналізу діяльності бібліотек. Статистика дозволяє прогнозувати ситуацію, фінансувати і розвивати успіхи в роботі бібліотеки.

Інформаційний звіт являє собою всебічний аналіз діяльності бібліотеки. Він містить об'єктивні дані і конкретні приклади. Схема інформаційного звіту рекомендується методичними центрами і відповідає структурі річного плану.

Інформаційний звіт містить аналіз кількісних показників та основних напрямів роботи бібліотеки в поточному році, недоліки та шляхи їх усунення. Інформаційний звіт покликаний всебічно охарактеризувати діяльність бібліотеки, підвести підсумки. По ньому судять про місце бібліотеки в системі культурно-просвітницьких закладів та її ролі в обслуговуванні населення.

При складанні річного звіту необхідно висвітлити роль бібліотеки, те, як вона відгукувалася на найважливіші події дня; показати роботу такою, якою вона була в дійсності; розповісти про успіхи, але не приховувати недоліки, помилки і промахи; назвати і охарактеризувати найбільш запитувані книги, а також вказати видання, яких бракувало, перерахувати кращі бібліографічні посібники, які допомагали в роботі; обґрунтувати висновки конкретними прикладами.

Звітність перед населенням – бібліотека звітує перед читачами на читацьких конференціях, зборах читачів, зборах працівників, службовців, на засіданнях громадської ради бібліотеки, сесіях місцевих рад, де керівник бібліотеки розповідає про діяльність установи в минулому році, аналізуються досягнення, недоліки і визначають перспективу на поточний рік, публікують інформацію про роботу у пресі, виступають з повідомленнями на радіо.

Події, факти, ювілеї

6 жовтня – 130 років від дня народження Івана Кочерги.

Кочерга Іван Антонович – один із найцікавіших українських драматургів XX ст. Він залишив сценічну спадщину, багату на естетичну і філософську думку. Людинолюб-мрійник і драматург-мислитель, який завжди сповідував незалежність мистецьких принципів, він, попри несприятливість доби, творив драматичну класику, що витримала найтяжче випробування – часом. Син залізничного службовця Антона Кочерги Іван народився 6 жовтня 1881 р. у містечку Носівці неподалік од Ніжина. Помер Іван Антонович Кочерга 29 грудня 1952 р.

Виявивши свій талант як майстер гострого сюжету, в розвитку якого окреслювалася певна значуща авторська ідея, драматург створив видатну філософську драму – п'єсу «Майстри часу». Історичними драмами «Свіччине весілля», «Алмазне жорно» та «Ярослав Мудрий» він говорив про славне, хоч і складне, нерідко – тяжке минуле нашого народу. В бібліотеках Долинської ЦБС 130-ту річницю від дня народження драматурга відзначили тематичними полицями та викладками літератури «Стежки життя і шляхи творчості» (Кропивник, Белеїв, Раків, Сл. Болехівська, Княжолука), бесідою «Майстер часу – Іван Кочерга» (Вигодська селищна публічна бібліотека-філія), літературною годиною «Хто вип’є раз Дніпрової води, тому ніколи Київ не забути» (Рахиня), літературними диліжансами «Нас торкається подих століть» (ЦРБ, Витвиця) тощо.
14 жовтня – День Української повстанської армії. День українського козацтва.
Бібліотека с. Новоселиця
У кожного народу є свої темні сторінки історії – війни, революції та інші події, ставлення до яких часом буває неоднозначним і може змінюватися залежно від епохи та ідеології. Саме до таких явищ належить діяльність Української повстанської армії. Проте на Західній Україні ця армія шанувалась завжди. Останніми роками бібліотеки нашої ЦБС 14 жовтня відзначають три свята, об’єднуючи їх загальною тематикою – Покрови, яка завжди була охоронницею України, покровителькою запорізьких козаків; День українського козацтва та День створення УПА, вояки якої вважали себе козацькими нащадками. У 2011 році бібліотеки організували та провели: тематичні вечори, літературно-музичні композиції, вечори історичної пам’яті, історичні та патріотичні години, години державності та пам’яті, героїко-патріотичні години, уроки мужності, книжкові екскурси в історію, мандрівки в історію, дитячо-козацькі розваги, портретні галереї, вікторини, бібліотечні виставки та тематичні полиці «Пам’ять про них невмируща», «Зродились ми великої години», «Їх кликала до бою любов до України», «УПА: історія нескорених», «Коли ви вмирали, вам дзвони не грали», «І подвигам не буде забуття, допоки світ живе під небесами», «Українсько-козацькому подвигу не буде забуття», «Во славу золотого тризуба», «Мужні борці за незалежну Україну», «Геройським подвигом зігріта, УПА народною була», «Була армія така, що служила Україні. Звалась армія УПА», «Вірні сини України», «Пам’ятаймо їх живими», «Лунає на віки горде ім’я – козаки», «Герої не вмирають», «На їх знаменах променіла воля», «Вкраїно рідна, пам’яттю людською ти збережеш героїв імена», «Їх оплакували роси в лузі», «Ми будем довго пам’ятати і вам забути не дамо», «Вони честь України і прадідів слава», «УПА – шляхами мужності і слави», «Армія Пресвятої
ЦРБ
Покрови», «Доземний уклін вам, герої», «Літопис героїчної слави», «Тої слави козацької повік не забудем», «Запорізька Січ – оберіг волі українського козацтва», «Хай не буде переводу козацькому роду», «Ми маленькі козачата» (Раків, Церківна, Станківці, Вишків, Лужки, Тяпче, Шевченкове, Ст. Мізунь, Гошів, Новоселиця, Белеїв, В. Тур’я, Кропивник, Кальна, Лолин, Тростянець, Липа, Солуків, Н. Мізунь, Рахиня, Якубів, Сл. Долинська, Надіїв, Вигодська селищна та Долинська міська публічні бібліотеки-філії, ЦРБ, РДБ). А бібліотека-філія с. Сл. Болехівська вечір пам’яті «Пам’ять героїв безсмертна», який провела спільно з сільськими клубом та школою, присвятила не тільки героям УПА, а й уродженцю свого села Дмитру Квецку, лідеру Українського Національного Фронту, адже саме цього року минула перша річниця від його смерті.
Збережи тепло – збережи Україну!

Саме під такою назвою з 10 по 15 жовтня в ЦРБ пройшла інформаційна акція, присвячена питанням енергоефективності у багатоквартирних будинках.

Акція була проведена саме напередодні опалювального сезону в рамках проекту USAID “Реформа міського теплозабезпечення в Україні” спільно з програмою “Бібліоміст”. Проект стартував ще в 2010 році і був проведений в 38 містах України.

Працівники бібліотеки долучилися до поширення серед населення інформації про те, як зберегти енергію і тим самим знизити рівень залежності України від імпорту енергоресурсів та заощадити кошти на опаленні помешкань. Користувачі, які стали учасниками інформаційної години “Тепло у Вашій оселі”, отримали брошуру “10 порад як зберегти тепло” та практичний посібник “Енергоефективний будинок – крок за кроком”, “Крок 1: Створення ОСББ”. Перегляд відеороликів соціальної реклами “Не знаєш як зігрітися?” та “Незалежна Україна” наглядно показав, що потрібно зробити у квартирі та будинку, щоб зберегти тепло.

Друковані матеріали, отримані від партнерів по програмі “Бібліоміст”, були представлені на тематичній експозиції “Збережи тепло – збережи Україну!”.
1 листопада – “Halloween”

Хеловін – це свято, яке прийшло до нас із США та Канади. Зараз стає все більш популярним у країнах Європи. Найбільш гучно святкують це свято в Америці. Для них це друге за значимістю свято після Різдва. Дослівно «Halloween» перекладається як надвечір’я всіх святих душ.

В Україні Хеловін також відмічають, але, не так пишно, як в Америці чи Європі, бо то взагалі навіть і не наше свято. Ще в 19-му столітті російська православна церква суворо заборонила святкування Хеловіну, як язичницького свята, однак якщо ми цілком спокійно святкуємо наші слов’янські язичницькі свята, такі як Івана Купала, то чому б не посвяткувати “їхнє” язичницьке свято Хеловін?!

Це свято за останні кілька років прижилося в Україні. Воно збирає дорослих і малих, котрі не втрачають почуття гумору та вміють веселитися. У нас здебільшого розповсюджені вечірки із елементами маскараду. Такою була вечірка, організована волонтерами Корпусу Миру США для учасників англійського клубу. Найбільш традиційними для Хеловіну вважаються костюми всілякої чортівні – вампірів, відьом, чортів, чорних котів, мумій тощо. Тому ким бути на цьому святі учасникам клубу підказала їхня уява, вона ж і підказала з чого створити костюм. А це був навіть звичайнісінький туалетний папір. Найбільші модниці зробили собі хеловінський манікюр – розмалювали нігті чорно-оранжевими лаками.

Свято Хеловіну супроводжувалось різними конкурсами: конкурс малюнка «Найкращий Хеловінський Гарбуз», витягування зубами яблук із діжки з водою, демонстрація масок та костюмів. І, звичайно ж, як на істинному святі Хеловіну не обійшлося без частування цукерками та іншими солодощами.
4 листопада – презентація Інтернет-центру

Вигодська селищна бібліотека-філія стала одним із переможців ІІ раунду конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету», започаткованого Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) у рамках програми «Бібліоміст» для українських публічних бібліотек. Завдяки цьому Вигодська бібліотека першою в нашому районі презентувала Інтернет-центр для своїх користувачів.

Про сприяння місцевої влади для цієї перемоги розповіли під час презентації керівник апарату Долинської районної державної адміністрації Катерина Олійник і голова селищної ради Михайло Мацелюх, про саму програму «Бібліоміст» присутні мали змогу дізнатися більше від директора ЦБС Людмили Фреїв, вчитель Вигодського навчального корекційно-реабілітаційного центру Алла Стопчицька ще раз підтвердила необхідність у використанні новітніх інформаційних технологій та знову подякувала бібліотеці за співпрацю, свідченням якої є Договір про співпрацю між Долинською РЦБС та навчальним корекційно-реабілітаційним центром, а волонтер Корпусу Миру США Едді Вільямс пообіцяв допомагати бібліотеці у реалізації проекту і не тільки.

Увагу присутніх привернули вірші та музичні номери у виконанні учнів Вигодської загальноосвітньої та музичної шкіл, а сльози наверталися на очі під час етюду «Серце», який представили учні навчального корекційно-реабілітаційного центру під керівництвом режисера Вигодського народного театру Богдана Мельника. Гумористичну сценку про Інтернет виконали учасниці Вигодського народного театру, які й стали першими користувачами оновленого Інтернет-центру.

Подяку всім присутнім та учасникам презентації висловила завідувач бібліотеки-філії Тетяна Катренич.Бібліотека-філія с. Оболоня
9 листопада – День української писемності та мови

Це свято було встановлено в Україні 9 листопада 1997 року. Цього ж дня православна церква вшановує пам’ять святого преподобного Нестора-літописця, якого можна по праву вважати батьком не лише вітчизняної історії, а й словесності. Ще Вольтер писав, що всі основні європейські мови можна вивчити за шість років, а свою рідну мову треба вивчати все життя. В бібліотеках району з нагоди цього свята проводилися: години спілкування, бесіди, години вшанування рідного слова, літературно-музичні композиції «Мова – це пам’ять в майбутнє і стежина в минуле», «Мистецтво живого слова», «Рідна мова – коріння нації», «Мово моя солов’їна», «Слово рідне! Пращура молитво, тебе нікому в світі не віддам», «Крізь мудрості праглибину» (Новоселиця, Ст. Мізунь, Гошів, Розточки, Якубів, Максимівка, міська публічна бібліотека-філія).

2011 рік Верховна Рада оголосила роком української Першокниги, прийнявши рішення на державному рівні відзначити 450-річчя Пересопницького Євангелія. Пересопницьке Євангеліє є найважливішою пам’яткою, в якій відбився процес формування української мови, адже це – рукописний переклад Євангелія з книжної мови на мову “просту”, близьку до тодішньої народно-розмовної української мови. Саме тому центральна районна бібліотека відзначення Дня української писемності та мови об’єднала зі святкуванням цього визначного ювілею, провівши свято духовності «Світло Пересопницького Євангелія: 1561– 2011» у приміщенні районного дому «Просвіта». Присутні мали можливість ознайомилися з цією унікальною книгою, раритетом українського народу, за допомогою відеопрезентації “Пересопницьке Євангеліє – перлина духовної святині”. Ювілейний рік Пересопницького Євангелія має об’єднати українців навколо цієї спільної святині. Про це говорили на святі і всечесні отці: о. Ярослав Лашків, о. Юліан Хомечко та о. Богдан Тисяк.

Ювілею Пересопницького Євангелія були присвячені і: бесіда «Книга, з якої століття черпають життя» (Княжолука), година духовності «Пересопницьке Євангеліє – перлина духовної писемності» (Кальна), інформаційна година «Символ української нації» (Гошів) та ін.
Бібліоінтернет у районній бібліотеці для дітей

10 листопада відбулася урочиста презентація Інтернет-центру Долинської районної бібліотеки для дітей, яка стала одним із переможців ІІ раунду конкурсу “Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету” програми “Бібліоміст”.

Про необхідність Інтернету у бібліотеці, вклад місцевої влади та працівників бібліотеки говорили: директор обласної бібліотеки для дітей Ірина Тацакович, начальник відділу культури РДА Володимир Гібчинський, директор ЦБС Людмила Фреїв. Всі виступаючі зазначили, що Долинська районна бібліотека для дітей стала першою дитячою бібліотекою в області, яка отримала перемогу в цьому конкурсі, чим по праву може пишатися.

Учасниками свята стали учні та вчителі загальноосвітніх шкіл м. Долини. Всі присутні з цікавістю послухали пісні у виконанні дитячого ансамблю “Світанок” та учениці 4-го класу ЗОШ №6 Валерії Овчаренко, а також вірші про Інтернет з уст учнів ЗОШ №5. “Юні павучата” проявили свої знання комп’ютера та Інтернету, розгадавши загадки працівників бібліотеки та стали першими користувачами Інтернет-центру.

Завідувач бібліотеки, заступник директора ЦБС по роботі з дітьми Галина Троянда висловила подяку учасникам та гостям презентації, спонсорам та місцевій владі за підтримку та допомогу.
  1   2   3   4

Схожі:

ЗАТВЕРДЖУЮ
Драгоманових», «Олена Пчілка і Гадяч», «200 років від дня народження Т. Г. Шевченка», «350 років від дня проголошення Гадяча гетьманською...
"Подорож до світу книг" до 200-річчя від Дня народження Є. П. Гребінки
Горить моє серце. Як умру, на світі запалає покинутий вогонь моїх пісень до 141-річчя від Дня народження Лесі Українки
До 155-річчя від дня народження Івана Яковича Франка До Лолина! До Ольги! До життя!
До Лолина! До Ольги! До життя! : каталог книжкової виставки / Долинська ЦРБ; [упоряд.: З. В. Тарантюк, Л. С. Бобешко, О. Г. Андрєєва,...
4 лютого140 років від дня народження Михайла Михайловича Пришвіна...
Віктора Борисовича Шкловського (1893–1984), російського письменника, літературознавця, критика
12 липня – 120 років від дня народження Бруно Шульца
Творчий підхід бібліотечних працівників до такої наочної форми роботи як книжкова виставка допоможе їм у розкритті бібліотечних фондів,...
ПЛАН ЗАХОДІВ Тетіївського районного Центру позашкільної освіти з...
Відкрити на сайті РЦПО рубрику «Великому Кобзареві – 200 років. Ми чуємо тебе, Тарасе, і через століття. Ти є сучасником кожного...
Про погодження режимів роботи підприємств торгівлі та сфери послуг
...
План заходів з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження...
Урок Кобзаря, Шевченківські читання, лекції, бесіди, читання творів Т. Г. Шевченка, вечори вшанування
РОЗПОРЯДЖЕННЯ голови районної державної адміністрації
Відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 21. 04. 2011р №152 „ Про затвердження плану заходів з підготовки та відзначення...
Діяльність служби дільничних інспекторів на території міста Синельникового...
Закріплена дільниця: м. Синельникове Центральна частина міста (від вулиці Енгельса, вул. Крупської до вул. Виконкомівська; від вул....
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка