Конспект уроку для 6 класу Тема: Греко-перські війни


Скачати 33.79 Kb.
Назва Конспект уроку для 6 класу Тема: Греко-перські війни
Дата 11.02.2014
Розмір 33.79 Kb.
Тип Конспект
bibl.com.ua > Військова справа > Конспект
Конспект уроку для 6 класу
Тема: Греко-перські війни.
Мета:

  • Розкрити причини греко-перських воєн, розглянути основні битви, визначити причини утворення Першого Афінського морського союзу.

  • Розвивати вміння учнів працювати з контурною картою, підручником, відеоджерелами. Формувати навички аналізу конкретно історичного матеріалу, характеризувати історичні постаті.

  • Виховувати культуру спілкування, толерантність та повагу до інших народів світу. Давати моральну оцінку війнам, як способу вирішення суперечностям між людьми.


Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Обладнання: підручник, атлас, контурна карта, фрагмент з фільму «Великі битви давнини. Марафонська битва».
Основні поняття та терміни: стратег, марафонська дистанція, Перший Афінський морський союз.
Структура уроку
І. Організаційний момент. 1 хв.
ІІ. Актуалізація 6 хв.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу 30 хв.
План


  1. Причини греко-перських війн.

  2. Основні події греко-перських війн.


а) Марафонська битва;

б) Битва при Фермопілах;

в) Саламінська битва;

г) Остаточна перемога греків та її значення;


  1. Перший Афінський морський союз.


ІV. Закріплення нових знань 5 хв.
V. Підсумок уроку 2 хв.

VІ. Домашнє завдання 1 хв.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ
Фронтальне опитування


  1. Назвіть основні заняття жителів міст-колоній Давній Греції.

  2. Визначте поняття метрополія, агора, акрополь.

  3. Як було організовано управління Афінами.

  4. Яка сутність законів Солона.


ІІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.
Питання розглядаються за допомогою використання ПК з демонстрацією фрагменту з фільму, матеріал фіксується в таблицю та позначається на контурній карті.


  1. Причини греко-перських війн.




  1. Захоплення персами земель Малої Азії, порушені торговельні зв’язки Греції.

  2. Бажання персів захопити усю Грецію.


Привід до війни: допомога Афін повсталим містам в області Іонія в Малій Азії проти персів (Мілет 500-496 р. до н.е. повстання)


  1. Основні події греко-перських війн.


491 до н.е. посольство перського царя Дарія до Греції – Спарта та Афіни відмовилися підкоритися й вбили послів.
Демонстрація фільму «Великі битви давнини. Марафонська битва».
13 вересня 490 до н.е. Марафонська битва – 20000 персів та 11000 греків під керівництвом Мільтіада → перемога греків → марафонський біг 42 км. 195 м.
Запитання до фільму:

  1. Яке озброєння воїнів?

  2. Хто такий Мільтіад?

  3. Що означає «Марафонський біг»?

  4. Чому греки перемогли в Марафонській битві?

Самостійна робота з підручником.
Учні опрацьовують матеріал підручника і представляють військовий репортаж, використовуючи карту:


  • Битва під Фермопілами.

  • Саламінська битва.


Розповідь учителя


  1. Перший Афінський морський союз.


478-479 створення Афінського морського союзу – 30 полісів керівну роль грали Афіни, казна спочатку була на острові Делос, потім в Афінах.
Розповідь вчителя з демонстрацією карти.
ІV. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ
Скласти узагальнюючу таблицю та позначити події на контурній карті.

Дата, командуючий

Місце битви


Наслідок та значення




V. ПІДСУМОК УРОКУ
Вчитель перевіряє правильність заповнення таблиці, робить висновки.
VІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ


  1. підручник § 34;

  2. повідомлення на тему «Значення Греко-перських війн».


Джерела:
Фрагмент з фільму: «Великі битви давнини. Марафонська битва»;
Сайти: «Вікіпедія»;
Підручники та література:
Основна література:


  1. Шалагінова О.І., Шалагінова Б.Б. Історія стародавнього світу: Підручник для 6 класу. –К.: Пед. Преса, 2006. -288 с.


Допоміжна література:


  1. Соколов Б.В. Сто великих войн. –М.: Вече, 2001. -544 с. –С. 11-16

  2. Сто великих битв. –М.: Вече, 2000 – 640 с. – С. 10-22.

Схожі:

Уроку: Греко – перські війни
Навчальна: розглянути причини, характер та наслідки греко – перських війн, сформувати в учнів уявлення про перебіг відомих – Марафонської,...
Конспект уроку з фізичної культури для учнів 11 класу Тема : Спеціальна фізична підготовка
М е т а: розвиток основних фізичних якостей методом колового тренування та під час рухливих ігор
План-конспект інтегрованого уроку з української літератури та фізики...
Організаційний момент ( 2 хв.) – привітання, перевірка присутніх, рефлексія (Який настрій у вас перед уроком?)
План-конспект вступного уроку з фізичної культури для учнів 6 класу Тема: «Футбол»
Розвиток в учнів загальної витривалості. Оновлення рухової пам'яті шляхом повторення отриманих навичок і умінь, створення умов для...
План-конспект вступного уроку з фізичної культури для учнів 7 класу Тема: «Баскетбол»
Розвиток в учнів загальної витривалості. Оновлення рухової пам'яті шляхом повторення отриманих навичок і умінь, створення умов для...
Конспект уроку літератури рідного краю для 5 класу Тема. Перекази та легенди Акермана
Легенди-фантастичні оповідання як про минуле чи майбутнє, так і про сучасні оповідачеві події
Конспект уроку для другого класу інтегрованого курсу «Сходинки до інформатики»
Тема. Техніка безпеки при роботі з комп’ютером. Правила поведінки в комп’ютерному класі. Перегляд комп’ютерного мультфільму
Конспект уроку для 5 класу Тема. Види сучасних персональних комп’ютерів
Обладнання: комп’ютери, проектор, дошка, невеличкі картки з видами сучасних персональних комп’ютерів
Конспект уроку з української мови для 10-го класу ( профіль українська філологія )
Запропонований урок з використанням ІКТ сприяє стійкій мотивації учнів до навчання, робить процес набуття знань інтенсивним
План-конспект уроку трудового навчання Т
Тема уроку. Пошук аналогів існуючих виробів та зображень для випалювання, їх аналіз
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка