ТЕМА: БАСКЕТБОЛ. Техніка ведення і передачі м’яча на місці і в русі. Кидки в корзину після подвійного кроку. 8 клас


Скачати 60.89 Kb.
Назва ТЕМА: БАСКЕТБОЛ. Техніка ведення і передачі м’яча на місці і в русі. Кидки в корзину після подвійного кроку. 8 клас
Дата 15.05.2013
Розмір 60.89 Kb.
Тип Документи
bibl.com.ua > Військова справа > Документи
ТЕМА: БАСКЕТБОЛ. Техніка ведення і передачі м’яча на місці і в русі. Кидки в корзину після подвійного кроку. 8 клас

ЗАВДАННЯ УРОКУ: 1. а) Удосконалити техніку виконання ведення і передач м’яча на місці і в русі; б) Удосконалити техніку кидків в корзину після подвійного кроку.

2. Розвивати кмітливість, спритність, швидкість та витривалість.

3. Виховувати почуття колективізму та взаємовиручки в змагальних естафетах.

Мета уроку: сприяти зміцненню здоров'я засобами ігрової та змагальної діяльності на уроках із баскетболу.

Спортінвентар: баскетбольні м'ячі, стійки, фішки, секундомір.

Тип уроку: комбінований

Місце проведення уроку: спортивний зал

Хід уроку.

з/п

Зміст уроку

Дозування

Організаційно-методичні вказівки

І. Підготовча частина (12 хв.)

1

Шикування в шеренгу, привітання, оголошення завдань уроку.

Бліцтурнір

1. В якій країні народився баскетбол?

2. Скільки людей знаходиться на майданчику під час гри?

3. Скільки секунд дається на одну атаку?

4. Після скільки фолів гравець не може продовжити гру?

5. Скільки очок нараховуються команді за штрафний кидок?

2 хв.

Зафіксувати результати опитування у протоколі змагань


2

Ходьба і біг повільним темпом

1 хв.

Дотримання дистанції та правильної постави під час ходьби та бігу. Стежити за ритмічним диханням

3

Біг «змійкою»

- приставним кроком;

- з високим підніманням колін;

- із згинанням колін назад

- з прискоренням

- з поворотом на 360

1 хв.

Дотримання дистанції та правильної постави під час ходьби та бігу. Стежити за ритмічним диханням

4

Загальнорозвиваючі вправи в русі

- кругові оберти зігнутих рук;

- розведення рук в сторони;

- зміна положення рук

2 хв.

Дотримання дистанції, правильність виконання вправ, постави




Розминка з баскетбольним м'ячем (вправи в парах):

- передача м’яча партнеру збоку;

- передача м’яча партнеру знизу (згори);

- випади в сторону

- присідання

- стрибки вгору із упору присівши

- стрибки на одній нозі

6 хв.

2-10 р.

2-10р.

8-10р.

8-10р.

8-10р.

2-10р.

Індивідуальні підказки щодо

виконання вправ.

II. Основна частина (28 хв)

1

Завдання 1.

1. Пояснення і показ техніки ловіння та передачі м'яча однією рукою під час паралельного і зустрічного руху з відскоком від підлоги.

2. Правильне утримання м'яча перед передачею і правильне положення рук перед його ловінням.

3. Передача м'яча в парах без відскоків, стоячи на місці.

4. Передача м'яча в парах з відскоком від підлоги, стоячи на місці.

5. Передача м'яча в парах без відскоку на швидкість (змагання).

6. Передача м'яча в парах з відскоком на швидкість (змагання).

7. Кидок мяча після ведення м’яча

7хв.

Виконувати вправи у баскетбольній стійці.

Індивідуально вказати на помилки, які учні допустили, виконуючи передачу м'яча з відскоком від підлоги

Пара, яка закінчила змагання, піднімає м'яч угору.




2

Завдання 2.

1. Подвійний крок після ведення повільним темпом.

2. Подвійний крок після ведення з наступним кидком у кошик.

5 хв.

Правильність виконання подвійного кроку.

3

Завдання 3.

Змагання з виконання подвійного кроку.

Учасники команди стоять в колону по одному. За сигналом перший учасник рухається обводить прапорці, кидає м’яч в корзину доки не закине і повертається назад, віддаючи передачу наступному учаснику команди. Перемагає команда, яка швидше виконала завдання.

6 хв.




3

Завдання 4.

Учасники команди стоять в колону по одному. За сигналом перший учасник рухається в сторону прапорця (фішки), обводить його і робить передачу другому в колоні. Той віддає м’яча, після чого перший номер команди кидає м’яч в корзину. Після виконаного кидка перший номер здійснює передачу другому номеру і той виконує таке ж завдання. Перемагає команда, яка має більше точних влучань в корзину.

6 хв.

Розділити кожну команду на дві групи. Рахувати суму закинутих м’ячів двома групами.


4


Завдання 5.

Учасники однієї команди розміщуються по периметру спортивного залу у межаж майданчика на відстані 4-5 метрів один від одного. Біля першого учасника 8 м’ячів. За сигналом він виконує передачу м’яча другому, той третьому і т.д. Останній восьмий учасник кладе м’яч в сітку. Гра завершується коли останній гравець команди поклав у сітку восьмий м’яч. При цьому вчитель фіксує час. Команда, яка виконала завдання швидше – перемагає.

4 хв.

Кожна команда вправу виконує двічі. До уваги береться кращий результат.


III. Заключна частина (5 хв)

1


Ходьба та вправи на відновлення дихання

1 хв.

Темп ходьби повільний

2

Оцінювання навчальних досягнень учнів

1-2 хв.

Індивідуально вказати кожному на помилки, які найчастіше трапляються на уроці

4

Підведення підсумків змагань

1-2 хв.

Відзначити кращих учнів

5

Домашнє завдання

30 с.

Стрибки вгору з присіду зі сплеском у найвищій точці польоту.




Організаційний вихід із залу

20 с.




Схожі:

Уроку: застосувати баскетбольні елементи в іграх та естафетах. Тип уроку
Тема. БАСКЕТБОЛ. Передачі м’яча двома руками від грудей на місці і в русі. Вивчення подвійного кроку
Тема: Послідовність вивчення та правильність виконання технічних...
Послідовність вивчення та техніка виконання кидка однією від голови (плеча) та кидка в русі з подвійного кроку
План-конспект уроку з фізичної культури Тема: Спортивна
Завдання: 1 Закріплювати вміння виконувати: а різновиди ведення м'яча; б кидки в кошик з різних точок; в передачі в русі
Тема: Баскетбол
Удосконалення ведення м’яча правою та лівою рукою. Ведення м’яча за спиною, з розворотом
Урок фізкультури. 7 клас Тема: Баскетбол

Метання малого м’яча на дальність
...
Методичні рекомендації щодо ведення журналу
Журнали класів на одній паралелі позначаються цифрами і відповідними літерами українського алфавіту, наприклад: 5-А клас, 5-Б клас,...
Урок 16. Тема: Феодальна роздробленість Київської Русі
Обладнання: підручник ( Свідерський Ю. Ю., Ладиченко Т. В., Романишин Н. Ю. Історія України 7 клас. Грамота, 2007.), карта “Феодальна...
Урок з предмету «Мій Київ», 5 клас Тема : Софія Київська
Дидактична: ознайомити учнів з архітектурною пам’яткою київської Русі Софією Київською, з’ясувати причини і дату побудови, дослідити...
Бухгалтерський облік – всесвітня мова бізнесу КАФЕДРА
Після кожного успішно виконаного Вами кроку, координатор проекту надсилає Вам повідомлення із результатами та запрошенням до участі...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка