Тема уроку: Читання. Ю. Ярмиш. Їжачки Розвиток мовлення. Слова ввічливості. Діалог Мета


Скачати 39.59 Kb.
Назва Тема уроку: Читання. Ю. Ярмиш. Їжачки Розвиток мовлення. Слова ввічливості. Діалог Мета
Дата 10.02.2014
Розмір 39.59 Kb.
Тип Урок
bibl.com.ua > Туризм > Урок
Тема уроку: Читання. Ю. Ярмиш. Їжачки

Розвиток мовлення. Слова ввічливості.

Діалог
Мета: читання: вдосконалювати навички правильного виразного читання; розвивати усне мовлення шляхом обґрунтування відповідей, групового спілкування; виховувати такі цінності, як терпимість, повагу один до одного

розвиток мовлення: узагальнити знання учнів щодо діалогічного мовлення, розвивати зв’язне мовлення, працюючи з деформованими реченнями; виховувати кмітливість
Тип уроку: урок повторення та узагальнення знань, умінь і навичок
Вид уроку: інтегрований урок-подорож
Обладнання: маршрутна карта; фігурки двох учнів – хлопчика та дівчинки, зроблених із картону; набір конвертів із деформованими реченнями, фото їжачка морського та лісового; маски їжачків

На дошці – девіз уроку:

Знання за плечима не носити! Знатиму! Навчуся!


Хід уроку



І. Організаційний момент
II. Повідомлення теми уроку


Сьогодні у нас незвичайний урок

Сьогодні ми зробимо ще один крок

В країну відому, в країну чудову,

Що нас так чекає й збагачує мову.

А наш девіз сьогодні ось такий: Знання за плечима не носити! Знатиму! Навчуся!

  • Подорожувати пропоную пішки, як справжні туристи.

  • Тож, друзі, поскоріш всі збираймося в путь.

Щоб до скарбниці знань ще раз зазирнуть.
ІІІ. Повторення вивченого по темі «Слова ввічливості». «Діалог»

  • Отже, ми у цікавій країні. Щоб не заблукати у пошуку скарбу, використаємо цю карту!

Ось яка стежина знань.

Актуалізація опорних знань.

  • Працюємо в групах.

Перша зупинка «Пригадайка».

Розминка «Пінг-понг».

  • Пригадаємо, про що ми говорили на попередніх уроках? (Слова ввічливості. Діалог).

  • Як треба прощатися?

  • Як треба вітатися?

  • Що таке діалог?

  • Як треба розмовляти?


Друга зупинка «Чарівна торбинка». Робота з прислів’ями. Утворити їх та пояснити зміст.

«Як ми ставимося до людей, так і люди до нас».

«Ввічливих і лагідних людей скрізь поважають».
Третя зупинка «Знайка». Робота в парах. Тести. Дати правильну відповідь:

1. Словами привітання є:

а) добрий вечір, здрастуй, дякую;

б) привіт, до побачення, пробачте;

в) здрастуйте, привіт, доброго дня.

2. Діалог – це…

а) розповідь однієї особи;

б) гомін у класі;

в) розмова двох або декількох осіб.
Четверта зупинка «Відпочинок». Фізкультхвилинка.

Хоч не легке шкільне життя,

Та все ж веселе і цікаве.

Важких багато тут є справ, але

є ігри і забави.

Раз-два! Дружно встали,

Велика нами ми стали (Руки вгору).

Руки в сторони, як крила

(Діти махають прямими руками).

І на пояс – три-чотири.

Вправо – вліво, повернулись,

Нахилились і прогнулись.

Раз присіли, два присіли

І за парти дружно сіли.

П’ята зупинка «Казка». Робота з підручником. С. 38-39. Казка «Їжачки» по Ю. Ярмишу.

1. Демонстрація фото їжачків.

2. Аудіювання С. 38-39. Пояснити назву.

3. Словникова робота:

Відринула – відійшла, відхлинула;

Замріяно – думати про щось приятне.

4. Самостійне читання.

5. Відповідь на запитання:

  • Кого зустрів біля моря Їжачок?

  • Про що розмовляли між собою Їжачки?

  • А як називається розмова двох осіб? То це у нас діалог!

  • Чому слово «Їжачок» написано з великої літери?


6. Види читання:

  • тлумачний словник;

  • ланцюжком;

  • вибіркове читання;

  • по ролям;

  • словесне малювання (уявимо).


7. – Коли зустрілись їжачки?

  • Знайти речення, де є слова прощання.

  • Чому вони не могли прийти в гості один до одного?

  • Якими були їжачки?

  • Головна думка казки?


8. Інсценізація казки.
Шоста зупинка. Робота з деформованим реченням.

  • Отже, ми на «Вежі скарбу»

  • Спробуємо відгадати його, переставимо слова.

Найбільший скарб учня – знання!
ІV. Оцінювання роботи учнів.
V. Підсумок. Вправа «Мікрофон».
Завдання покличуть у майбутнє,

Найскладніше ж завдання – життя.

Так старайтесь вправно все вивчати!

Пам’ятайте: учня скарб – знання!
VІ. Домашнє завдання.

І – ІІ – переказ казки;

ІІІ – читання.




Схожі:

Урок Тема. Мета спілкування і адресат мовлення; мовлення монологічне...
Авилами спілкування; удосконалити вміння розрізняти такі поняття, як види мовленнєвої діяльності, монолог і діалог; розвивати вміння...
Культурна діяльність. Письменники. Введення лексики. Тренування у...
Улюблений письменник. Розвиток навичок ситуативного мовлення. Читання тексту про себе
Тема. Слова ввічливості
За 1 хвилину учні кожної групи добирають слова, у яких: звуків більше, ніж букв. Потім спікер кожної групи зачитує дібрані слова
Тема Виховна година. «Ввічливі слова» Мета
Мета: пригадати правила ввічливої поведінки та сло­ва ввічливості; визначити, яку людину вважають ввічливою і вихованою; відповісти...
Тема: Урок навчання грамоти. Леся Українка “Вишеньки” Мета
Мета : удосконалювати навички читання віршованих творів,ознайомити з життям і творчістю української поетеси Лесі Українки та її віршем...
ТЕМА УРОКУ
НТЕГРОВАНИЙ УРОК МОВИ, РОЗВИТКУ ЗВʼЯЗНОГО МОВЛЕННЯ, ЧИТАННЯ, ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НАВКОЛИШНІМ
Тема. Розвиток зв’язного мовлення
Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Будова тексту. Відновлення деформованих речень
Українське читання. 3 клас
Мета. Учити дітей самостійно добирати тексти для позакласного читання на задану тему, розвивати усне мовлення, удосконалювати техніку...
Тема : Пряма мова. Діалог
Мета : систематизувати і поглибити знання учнів про способи передачі чужого мовлення; формувати вміння правильно розставляти розділові...
Тема. Удосконалення навичок читання текстів.( К. Перелісна «Весна») Мета
К. Перелісної «Весна», активізувати пізнавальну діяльність учнів, розвивати мовлення, логічне мислення, пам’ять, виховувати любов...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка