Тема: Щасливе місце на Землі Мета


Скачати 58.91 Kb.
Назва Тема: Щасливе місце на Землі Мета
Дата 14.12.2013
Розмір 58.91 Kb.
Тип Документи
bibl.com.ua > Туризм > Документи


Тема: Щасливе місце на Землі

Мета:дати уявлення про те, яке місце у довкіллі можна вважати щасливим, а яке – ні; викликати бажання робити своє довкілля прекрасним, виховувати любов до свого краю, до оселі; до оточуючих людей.

Обладнання: мультимедійна дошка; кросворди; прислів’я на картках; картки з завданням « Докінчи речення »; фотографії; класна дошка з оформленням карти маршруту.

Хід уроку

І. Організація класу до уроку

- Доброго дня я зичу тому, хто є тут, у класі цьому.

- Чому?

- Бо у нас сьогодні на уроці багато гостей.

- Чому?

- Бо всі чекають від вас плідної праці.

- Ми любимо працю і будем старатися всі, бо хочем почути, що ми - молодці.

- А я переконана,що ви почуєте.

- Чому?

- Бо я знаю, що ви активні.

- Ми активні

- Ви – ерудовані.

- Ми – ерудовані.

- Ви – найкращі

- Ми – найкращі.

- І я дуже люблю вас.

- І ми любимо вас.

Отже, ми часу не гаймо,

Наш урок розпочинаймо.

А урок для нас вже звичний,

Де покажем знання, вміння –

Це урок у нас – ДОВКІЛЛЯ.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

- Чи любите ви уроки довкілля?

- Чим вони відрізняються від інших?

(Ми ведемо спостереження, ходимо на екскурсії,спостерігаємо за оточуючим, вчимося досліджувати, складаємо проекти, вчимося спостерігати, вчимося користуватися приладами для спостережень)

Складання «Асоціативного куща»

ДОВКІЛЛЯ


Робота з деревом знань

h:\картинки\інтернет\tree.gif

- Кожен з нас має своє родове дерево, так і кожен предмет - це ніби дерево знань: коріння – весь матеріал,що ми повинен подати вам вчитель; стовбур – це ті знання, які ви найкраще засвоїли з вивчених тем; гілки – це новий матеріал, який буде поданий вам на уроці, а листочки – очікувані результати.

- Тож, що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

Хвилинка спостережень

Щоб на уроці нам гарно працювати,
Треба все нам про погоду, зміни у природі знати.

Сьогодні у нас на уроці працюють 3 центри:

1 центр – дослідницький

2 центр - краєзнавчий

3 центр – естетичний

Виступи дітей

Прихід весни.

Ще зовсім недавно сонечку було важко доторкнутися до землі скрізь великі кучугури снігу. А сьогодні все дихає весняним теплом. Все в природі починає

оживати, все буде прокидатися від зимового сну. Ясне сонечко покликало гості ранню весну.

ВХОДИТЬ ВЕСНА.

А ось і я, весна-красна.

Дзвенять довкола радісні пташині пісні, сніжок вже тане.

Та дні стоять погожі і ясні.

Озивайтесь, де ви, діти?

Де ви, діти, де?-

Всюди пахощі весняні, бо вже тане, тане сніг,

Більше вже нудьги не буде, а веселий сміх.

Вірш про весну.

- Трудився лютий до світанку і заморозив геть струмок,

А березень підкрався ранком і схрумкав нишком весь льодок.

Зима ще злиться, бідолаха, а вже весна бере своє.
І березень бурульки з даху, немов цукерочки жує!
- А чому ми заговорили про весну?

( 1 день весни )

- А що може сказати краєзнавчий центр ?

- Назва цього місяця походить від берези. Саме в цей час біла береза вже дає сік.

Існує також інша версія: назва виникла з двох слів – береза і зола. Саме під цю пору селяни вирубували в лісах березові гаї. Дерева спалювали, щоб отримати золу, з якої виготовляли скло. Рештками удобрювали поля. З березової кори робили дьоготь, яким лікували солдат у війську Богдана Хмельницького.
- А дослідницький центр?

Якщо в березні снігу багато на видолинах – буде врожай на городину.

Якщо березень спочатку хмарний, потім болотний, то сніг буде намолотний.

Якщо з берези тече багато соку – літо буде дощове

- А які зміни ви помітили в природі?

Робота з календарем природи

- А що ще ми можемо сказати про сьогоднішній день?

( Сьогодні 1 березня, четвер. температура повітря, опади, вітер )

- Прошу показати який у вас настрій.

- Нехай проблеми та незгоди не роблять вам в житті погоди.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

1) Інсценізація сварки Лесика та Улянки.

2) Оголошення теми і мети уроку.

ІV. Вивчення нового матеріалу

Робота з підручником

1) Бесіда вчителя про роль книжки.

2) Інтернет як джерело розміщення великої кількості інформації.

3) Читання статті « Щасливе місце на Землі».

4) Робота над змістом статті.

V. « Прив’язування » нового матеріалу до засвоєння раніше, звернення до набутих знань учнів

1) Уявна мандрівка картою.

- Щоб довкілля краще нам пізнати, треба більше подорожувати. На цій карті є назви окремих країн. Пригадайте, хто міг знайти тут щасливе місце для себе, для кого вони дорогі.

ФРАНЦІЯ ( Шарль Перро « Кіт у чоботях», « Попелюшка » )

ДАНІЯ ( Андерсен « Гидке каченя », « Дюймовочка», «Снігова королева» )

РОСІЯ ( Олександр Пушкін « Казка про царя Салтана» )

ІТАЛІЯ ( Багато людей )

Вірш « Калина » ( сумують за домом )

Фізкультхвилинка ( психологічна пауза )

- Ви ще маленькі, можливо в майбутньому відвідаєте ці країни, але повірте, що все одно,вас завжди буде тягнути до своєї держави – до України.

Зараз кожен з вас уявно помандрує шляхами нашої країни, можливо ви подорожували з батьками і в вас залишилися найкращі спогади.

Читання творів.

Хвилинка цікавої інформації

- До якої події готується вся Вкраїна? ( Розповіді про « Євро 2012 » )

- А чим ще славиться наша Україна? ( Розповідь про 7 чудес України )

1. Заповідник в Кам’янець – Подільському.

2. Києво – Печерська Лавра

3. Парк Софіївка.

4. Софіївський собор у Києві.

5) Херсонес Таврійський (Севастополь)

6). Хотинська фортеця.

7) Острів Хортиця.

Робота над прислів’ям

Вставити букви і скласти прислів’я.

( Хто не знає минулого, той не знає майбутнього )

Робота в групах

Калина – символ рідної землі, отчого краю.

Хрещатик – головна вулиця столиці України

Карпати – назва гір, що є справжньою перлиною України.

Ф І З К У Л Ь Т Х В И Л И Н К А

- Я подорожувала різними містами ( Чернівці, Львів, Закарпаття, Яремча, ), але як добре мені ставало на душі коли після довгої подорожі я поверталася до рідного села, рідного дому.

Село Струпків

( Інтернет)

Огляд літератури про село.

« Мікрофон »

- Чим славиться наше село?

Розповідь дітей про щасливі місця у селі

Створення проблемної ситуації

- А чи є нещасливі місця?

- Які?

Проблема – засмічення берегів річок. Як би ви розв’язали цю проблему:

1. Зробити ящики для мусору.

2.Зібрати людей, очистити берег.

3. Засадити берег деревцями.

4. Викликати людей і штрафувати.

- А які місця є рідними для нас?

( Стежка до школи, шкільне подвір’я, могила )

VІІ. Закріплення нового матеріалу

Робота на картках

1) Для мене берегти довкілля означає…..

2) Найкраще місці – це те місце….

3) Моє завдання перед довкіллям…

VІІІ. Підсумок уроку

а) Послухайте, як б’ється ваше серце. Через нього проходять сум і радість, добро і зло. Любов окрилює його, а ненависть - руйнує. Якщо ми зірвемо квітку – вона загине. Тож давайте будемо торкатися до неї тільки серцем. Ваше серденько, таке, як кулачок і я зрозуміла, що воно сповнене добром, любов’ю до навколишнього, а ми об’єднаємося в єдине серце класу і тоді скажемо, що наше довкілля в наших руках, а в серці панує любов до нього.

б) Листочки на дереві знань.

Домашнє завдання

Оформити матеріали в книжку – саморобку, підготувати малюнки.

Схожі:

Тема : «Дорога до безсмертя» Мета
Великої Вітчизняної війни. Формувати патріотичні почуття : любов до рідного краю, відповідальність за його долю. Виховувати загальнолюдські...
Демографічна ситуація
За кількістю населення Україна посідає 5 місце в Європі (після Німеччини, Італії, Великобританії, Франції) та 21 місце у світі. На...
З любов’ю твоєю і навіть з бідою…
«Впевнений старт» неодмінна передумова становлення цілісної особистості, метою якої є формування елементів екологічного світорозуміння,...
Тема: Екологічна проблема очима математики
Мета уроку: формування в учнів навички розв’язування вправ та задач; ознайомити з екологічними проблемами нашої Землі;виховувати...
Я дізналась твоє ім’я. Ірій. Місце, куди відлітали птахи з нашої...
Хоча насправді, то була лише мить. Така ж мить як і зараз. Але знання, єдині варті уваги, кудись зникли. Щезли, або відверто кажучи...
ТЕМА виховної години : ПРАВА дитини – ЩАСЛИВЕ ДИТИНСТВО
МЕТА виховної години: ознайомити учнів з їхніми правами, вчитись розпізнавати ситуації, де порушуються права дітей, вчитись відстоювати...
Тема: Безпечна праця батьків моє щасливе майбутнє
Під час проведення виховної до учнів було доведено зміст теми, завдання і організацію її вивчення
Тема: Зоряні світи—галактики. Зорі, сузіря. Мета
Мета: формувати в учнів загальне уявлення про зорі, сузір'я, галактики та знання про Сонце як зорю та основне джерело світла і тепла...
Уроку: «Вода знайома і загадкова» Мета уроку: Навчальна
Тема: Гідросфера Тема уроку: «Вода знайома і загадкова» Мета уроку: Навчальна: Продовжити формування системи знань про гідросферу...
Урок відкритої думки Тема. Безпечна праця моїх батьків моє щасливе майбутнє
Бутко А.І., учитель української мови та літератури, вища категорія, старший учитель; гімназія «Ерудит» м. Києва
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка