«ЗАТВЕРДЖУ Ю» Начальник Корабельного РВ ГУМНС України в Миколаївській області майор вн сл. О. М. Озерний


Скачати 124.3 Kb.
Назва «ЗАТВЕРДЖУ Ю» Начальник Корабельного РВ ГУМНС України в Миколаївській області майор вн сл. О. М. Озерний
Дата 30.04.2013
Розмір 124.3 Kb.
Тип Документи
bibl.com.ua > Туризм > Документи
«З А Т В Е Р Д Ж У Ю»

Начальник Корабельного РВ ГУМНС України

в Миколаївській області

майор вн . сл.

О.М.Озерний

«____» лютого 2005року

МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА
для проведення заняття по спеціальній фізичній підготовці

з начальницьким складом СДПЧ-8 Корабельного РВ ГУМНС України в Миколаївській області в АСП-2

Тема 5.2.6.6.: Дії газодимозахисників при несправностях у протигазі. Надання першої долікарської допомоги газодимозахиснику під час нещасного випадку в задимленій зоні та на чистому повітрі.


Мета : тренувати газодимозахисників:

- у теплодимокамері для вироблення теплової стійкості при виконанні фізичного навантаження.

- у димокамері для формування психологічної підготовки до дій у екстремальних ситуаціях.

Час: 2 години

Місце проведення: теплодимокамера ДПЧ-13.

.
Матеріальне забезпечення: Апарати АСП-2, ліхтарі, засоби зв'язку, зв'язка, лом.

Література: Наказ МВС України № 657-94 р., ПБП у пожежній охороні України, наказ МВС України № 840 від 05.12.2000р.

Порядок проведення заняття



Питання, що відпрацьовуються

Короткий зміст

Методичні

вказівки

1

2

3

1. Організаційний момент

Шикування, прийом рапорту, перевірка зовнішнього вигляду. Оголошення теми і мети заняття. Нагадування правил безпеки праці:

Тренування газодимозахисників у теплодимокамері повинно проводитися під контролем медичного працівника. Як виключення, допускається контроль з боку спеціально підготовленого санінструктора з числа особового складу чергового караулу. До початку тренувань у ТДК відповідальний за техніку безпеки (керівник занять) повинний переконатися в справності системи аварійної вентиляції, освітлення, гучномовного зв'язку, приладів контролю температури. Тренування виконуються особовим складом у бойовому одязі в протигазах і спорядженні, а при необхідності в тепловідбиваючих костюмах. При тренуванні в димокамері ланка ГДЗС працює в зв'язці і забезпечується засобами зв'язку, що дозволяють здійснювати контакт газодимозахисників між собою та постом безпеки. Для підтримки постійного зв'язку з ланкою ГДЗС, що працює в димокамері, виставляється постовий на посту безпеки. Чергова ланка ГДЗС є резервною, вона призначена для надання при необхідності допомоги працюючій ланці. Для надання першої медичної допомоги у випадку одержання газодимозахисником травм або з появою в них стресової перенапруги необхідно мати аптечку з відповідним набором медикаментів. У випадку отруєння газодимозахисників продуктами горіння або при одержанні теплового удару необхідно викликати швидку медичну допомогу (в разі відсутності), а до її прибуття надати долікарняну допомогу.


5 хвилин

Вишикувати особовий склад в одну шеренгу. Перевірити зовнішній вигляд. Нагадати вимоги правил безпеки праці.

2. Перевірка знань

Питання для перевірки:

  • Порядок проведення бойової перевірки АСП-2;

  • ТТХ АСП-2;

  • Правила безпеки.

  • Несправності АСП-2

  • Надання першої медичної підготовки.

5 хвилин

Питання для перевірки беруться по темі попереднього заняття. Опитується вибірково 1/3 частина газодимозахисників

присутніх на занятті.


3. Розминка

Розминаючий біг і ходьба виконуються звичайним кроком на носках, п'ятах. Сполучення ходьби зі стрибками, поворотами, зупинками.
Загально розвиваючі вправи для м'язів рук і плечового пояса, для м'язів шиї і тулуба, для м'язів ніг і спини.

2 хвилини

Проводити в колоні по одному

3 хвилини

Кожну вправу виконувати 5-6 разів

4.Відпрацювання нормативів по ГДЗС № 1,2.

Виконання вправи № 4.


Відпрацювання нормативів по ГДЗС №1,2.

ТРЕНУВАННЯ В ТЕПЛОКАМЕРІ

Виконання силових вправ у тренажерній кімнаті на вертикальному ергометрі (маса вантажу 20 кг, темп- 15 підйомів за хвилину) і на тренажерах для підвищення сили і витривалості.

Проходження лабіринту ТДК (пересування на получетвереньках по горизонтальній поверхні)

ТРЕНУВАННЯ В ДИМОКАМЕРІ

Виконання задачі № 2 : проведення розвідки з метою виявлення «осередку пожежі» і ліквідації «горіння» за допомогою вогнегасника.

(правила виконання задач викладено в наказі МВС України № 657, сторінки 122-123)

Викладення матеріалу.

При роботi на пожежi ланок ГДЗС органiзовується прямий двостороннiй зв'язок мiж ланками ГДЗС, що проводять розвiдку з метою виявлення осередку пожежi в АСП-2, та постовими, якi знаходяться на посту безпеки. Такий самий двостороннiй зв'язок можливий мiж трьома бойовими дiльницями, КГП або оперативним штабом пожежогасiння. У випадку не можливостi застосування

Засобiв зв'язку використовують сигнали управлiння згiдно з Бойовим статутом державної пожежної охорони. Пiд час роботи на пожежi ланки ГДЗС, важливу роль займає безперервна робота засобiв зв'язку, вмiння особового складу і пожежних пiдроздiлiв користуватися сигналами управлiння на пожежi, вiд чого залежить успiх рятування потерпiлих iз задимлених примiщень, робота ланок ГДЗС та хiд гасiння пожежi. При виявленi питань озброєння ланки i пiдтримання зв'язку мiж газодимозахисниками слiд вiдмiтити, що ланка (вiддiлення) вiдправляючись у розвiдку, повинна мати:

- засоби захисту органiв дихання та зору (iзолюючi протигази, протигази на стислому повiтрi);

- бойовий одяг та спорядження або

тепловiдбиваючi костюми;

- засоби зв'язку (сигнально-переговорний пристрiй, радiостанцiя).;

- засоби освiтлення (iндивiдуальні та групові ліхтарі.);

- засоби гасiння (вогнегасник порошко-вий або вуглекислотний, рукавну лiнiю пiд тиском води зi стволом);

- полегшений лом (для розкривання конструкцiй i простукування шляху пересування);

- рятувальну мотузку.

Перед входом в задимлену зону о/с ланки повинен знати бойову задачу, план дiй, мiсце розташування поста безпеки i контрольно-пропускного пункту, порядок слiдування до мiсця роботи i назад. Командир ланки (вiддiлення) призначає замикаючого пожежного iз числа найбiльш пiдготовлених бійців, потiм особисто перевiряє справнiсть апаратів захисту органiв дихання та зору, а також бойового одягу та спорядження або тепловiдбиваючих костюмiв, розподiляє засоби гасiння серед членiв ланки (вiддiлення) встановлює зв'язок по радiостанцiї або сигнально - переговорному пристрою з постом безпеки, озброюється груповим лiхтарем i полегшеним ломом - “Подає команду”.

Зв'язок в серединi ланки здiйснюється голосом, торканням один одного, жестами, свiтлом лiхтаря. Якщо свiтло лiхтаря показується напiвдугами над головою, ланка просувається вперед, напiвдугами внизу - повертається назад, свiтло лiхтаря направлене на маску-пошкоджена маска, на манометр -

закiнчилося повітря, на корпус протигаза пошкоджені iншi частини протигазу.

Зв'язок мiж командиром ланки, постовим на посту безпеки, начальником бойової дiльницi, КПП i КГП може здiйснюватися :по радiозв'язку. Зв'язок по радiостанцiї повинний проводитись згiдно правилам радiообмiну. За допомогою переносних радiостанцiй зв'язок встановлюється мiж собою, з пересувними радіо станцiями i виходом через гучномовну установку, яка встановлюється на штабних автомобiлях, автомобiлях зв'язку та освiтлення, автомобілях ГДЗС та iнш., по електромегафону на великiй вiдстанi; по рятувальнiй мотузцi:

Попередньо командир ланки встановлює з постовим на посту безпеки умовнi сигнали, наприклад:

- один ривок – необхiдна допомога;

- два ривка – просуваюся вперед;

- три ривка - знайдено осередок загоряння i. т. п.

10 хвилин (по 5 хвилин на кожний норматив).

Норматив по ГДЗС № 1 “включення в протигаз пожежним”

“5”- 50 сек, “4”- 55 сек,

“3”- 60 сек.

“включення в протигаз ланкою ГДЗС”

“5”- 55 сек, “4” – 60 сек, “3”- 65 сек.

Норматив ГДЗС № 2

“закріплення рятівної мотузки за конструкцію”

“5”- 6 сек, “4”- 8 сек, “3”- 10 сек.

25 хвилин

Виконувати вправи на тренажерах по методу кругового тренування. Перехід від одного тренажера до іншого дозволяється після відпочинку протягом 3-5 хвилин і відновлення ЧСС до вихідного значення, але не більш 100 уд/хв. ЧСС у хвилину визначається шляхом множення кількості пульсових ударів за 15 секунд на чотири.

З тренажерної кімнати газодимозахисник через лаз потрапляє в кімнату з триярусним лабіринтом.
Оцінюється по ступеню ваги як важка робота. Ланка пересувається на получетвереньках зі швидкістю 10-15 м/хв. Відстань між газодимозахисниками 5 метрів. Температура повітря в теплокамері повинна дорівнювати 58 градусів С. Приміщення теплокамери обладнано світловими маяками та імітатором для імітації звукових ефектів. Ланка ГДЗС просувається по лабіринту без ліхтарів та лома, освітлення відсутнє (необхідно спостерігати за газодимозахисниками через оглядове вікно). За допомогою з`ємних решіток можна робити декілька схем руху газодимозахисників.

Після виконання вправ у теплокамері газодимозахисникам необхідно відпочити в передкамері, виключившись з протигазів до встановлення ЧСС рівної 100 уд/хв. Якщо за час відпочинку пульс до зазначеної частоти не відновився, газодимозахисник до подальшого тренування не допускається.
15-20 хвилин

Створюється обстановка в відповідному задумі задачі. В димокамері, що складається з 13 приміщень встановлено 9 дверей з електричним приводом відкривання та закривання, що дозволяє виконувати різні схе-ми приміщення димокамери. В наявності є 5 імітаторів осеред-ків загорянь, гучномовний зв`язок (3дзвони) При пересу-ванні ланки ГДЗС в димокамері необхідно дотримуватися від-повідних правил безпеки.

Послідовність виконання: лан-ка пересувається по приміщен-нях димокамери, (заходить в кожне приміщення, проходить лаз, місток, квартиру та кухню), знаходить «осередки пожежі», ліквідує їх за допомогою пінно-го або вуглекислотного вогне-гасника і повертається на свіже повітря. Вогнегасник видається на час проведення занять майс-тром ГДЗС керівнику занять.

Відпочинок 10 хвилин
15 хвилин

Керівник занять викладає матеріал газодимозахисникам згідно теми занять. Зупиняється на важливих моментах та роз`яснює їх.

МОЖЛИВІ НЕСПРАВНОСТІ


АПАРАТАХ АСП-2 ЇХ ЗАПОДІЇ І УСУНЕННЯ.


з\п

НЕСПРАВНОСТІ

ПРИЧИНИ

ЗАСОБИ УСУНЕННЯ

1.

Запірний вентиль пропускає повітря в закритому положенні.

несправна вставка клапана

Зашліфувати вставку дрібною шкуркою або перемінити клапан.

2.

Витік повітря через чепцеву

прокладку запірного вентиля або вмикача резерву.

Спрацювалася чепцева прокладка

Замінити чепцеву прокладку.

3.

При знятій заглушці зарядного штуцера витік повітря через зворотний клапан.

Спрацювалася вставка клапана.

Маються забоїни на крайці сідла.

Зашліфувати вставку клапана дрібною шкуркою або замінити клапан.

Притерти крайку сідла або замінити сідло.

4.

При знятій заглушці зарядного штуцера витік повітря через різьблення сідла.

Спрацювалося сідло, що ущільнює.

Замінити кільце, що ущільнює.

5.

Витік повітря під заглушку зарядного штуцера.

Слабко затягнута заглушка.

Спрацювалася прокладка.

Затягти заглушку ключем

Замінити прокладку.


6.

Спрацьовує запобіжний клапан редуктора.

Неправильно відрегульований охороний клапан.

Високий вторинний тиск.

Відрегулювати запобіжний клапан згідно інструкції.

7.

Редукційний клапан негерметичний.

Несправна

Вставка клапана.

Забоїни на кромці сідла сопла.

Зашліфувати вставку дрібною шкуркою. Притерти крайку сідла дрібною шкуркою, наклеєної на торець дерев'яного циліндричного притирання.

При необхідності замінити сідло.

8.

Пропуск повітря в місці ущільнення сопла в корпусі.

Спрацювалася кільцева гумова прокладка.

Вивернути сопло і замінити гумову прокладку.

9.

Пропуск повітря в місці приєднання повітряного шланга до редуктора.

Спрацювалося гумове кільце, що ущільнює.

Замінити кільце, що ущільнює.

10.

Клапан легеневого автомата пропускає повітря.

Засмічення клапана.

Розібрати клапан і прочистити.

11.

Негерметичність видихального клапана лицьової частини або легеневого автомата.

Улучення сторонніх часток під клапан.

Негідний клапан.

Промити клапан чистою водою.

12.

Великий опір на вдиху.

Не цілком відкритий запірний вентиль.

Низький вторинний тиск.

Засмічено фільтр редуктора.

Відкрити вентиль до відмовлення.

Відрегулювати редуктор відповідно до інструкції.

Очистити або замінити фільтр.

13.

Великий опір на видиху.

Злипання клапана лицьової частини або прилипання клапана до сідла легеневого автомата.

Промити клапан і просушити.

14.

Поява свисту в результаті автоколебаній.

Спрацювалось кільце на опорі.

Замінити кільце.




5.Підбиття підсумків

Дати оцінку рівню підготовленості газодимозахисників.

Відзначити приклади правильного виконання вправи. Вказати на характерні помилки.

Оголосити оцінки.

Відповісти на питання.

10 хвилин

Організувати прибирання місця заняття.


Методичну розробку склав:

Заступник начальника СДПЧ-8

Корабельного РВ ГУМНС України

в Миколаївській області

капітан вн. сл. В.П.Філімонов
21“ лютого 2005 року

Схожі:

«ЗАТВЕРДЖУ Ю» Начальник Корабельного РВ ГУМНС України в Миколаївській області майор вн сл
Література: Наказ МВС України №657-94 р., правила Б. П. у пожежній охороні України
“ЗАТВЕРДЖУЮ” Начальник Корабельного РВ ГУМНС України в Миколаївській області майор вн сл
ТЕМА 20: Правила безпеки праці при роботi в протигазах. Заходи безпеки особового складу ГДЗС при пересуваннi в протигазах
ЗАТВЕРЖУЮ” Начальник ПДПЧ-16 Центрального району майор вн сл
Навчальна мета: Вивчити з радіотелефоністами та особами, які їх підміняють розклад виїздів підрозділів ГУМНС України в Миколаївській...
Начальник ГУМНС України в Миколаївській області генерал-майор служби цивільного захисту
Навчальна мета: ознайомити працівників з основними ознаками здорового морально-психологічного клімату
Начальник ГУМНС України в Миколаївській області генерал-майор служби цивільного захисту
Мислення, його основні форми і види. Інтелект та оцінка інтелекту. Особливості професійного мислення
Начальник РВ ГУМНС України в Миколаївській області майор вн служби
Тема: Наказ №335 від 18. 12. 2000 р. “Про Регламент інформаційної взаємодії при виникненні НС техногенного і природного характеру,...
ЗАТВЕРЖУЮ” Начальник ПДПЧ-16 Центрального району майор вн сл
ГУМНС України №497 від 07. 08. 07р., Розклад виїздів аварійно-рятувальної техніки гарнізону ГУМНС України Миколаївської області для...
Начальник ГУМНС України в Миколаївській області генерал-майор служби цивільного захисту
...
“Затверджу ю” Начальник служби цивільного захисту Березанського району...
Організація прийому громадян з особистих питань ДПРЧ- ТУ МНС у Миколаївській області
«ЗАТВЕРДЖУ Ю» Начальник ГУ МНС України в Миколаївській області генерал – майор вн сл
Тема: Робота в протигазах АСП-2 у теплодимокамері. Вправа №2 “Правила безпеки праці при роботі в протигазах. Заходи безпеки особового...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка