Урок «Громадянська освіта» Тема: Людина серед людей


Скачати 77.76 Kb.
Назва Урок «Громадянська освіта» Тема: Людина серед людей
Дата 14.12.2013
Розмір 77.76 Kb.
Тип Урок
bibl.com.ua > Психологія > Урок
Міністерство освіти і науки, молоді і спорту України

Відділ освіти Апостолівської райдержадміністрації

Апостолівська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №4

Урок «Громадянська освіта»

Тема: Людина серед людей

4-А клас


Підготувала

Компанець Ірина Іванівна,

вчитель початкових класів,


22 листопада

2011 р.

Тема: Людина серед людей

Мета: - формувати у дітей поняття про життя як найвищу цінність і

неповторність, показати необхідність виконання правил культурної

поведінки;

  • розвивати розуміння кожною дитиною своєї оригінальності і індивідуальності;

  • виховувати вміння поважати людей, бережно ставитись до свого життя, прищеплювати бажання жити в культурному середовищі.



Обладнання: ІКТ, картки з прислів’ями, «смайлики», учнівський проект,

ілюстрації.
Хід уроку
І. Організація класу

1. Привітання

- Любі діти у наш клас

Завітали гості щирі.

Привітайте в добрий час

Гостей усмішкою й миром!
Учні Доброго дня, травам росистим!

Доброго дня, квітам барвистим!

Доброго дня, сонечку ясному!

Людям усім і усьому прекрасному!


  • Який у вас настрій? Зобразіть його на обличчі.

  • Усміхніться самі до себе, усміхнеться до мене, поділіться гарним настроєм з товаришами.


Я б дуже хотіла, щоб такий настрій був у нас усіх до кінця уроку. Я підготувала девіз нашого уроку, давайте його разом прочитаємо:

Якщо хочеш, щоб життя тобі посміхнулося,

спочатку сам посміхнися життю.

2. Повідомлення теми уроку.

- Сьогодні на уроці ми поспілкуємось і з’ясуємо, у чому полягає цінність людського життя, його неповторність. Яке місце займає кожна людина у цьому житті та серед інших людей. А допоможуть в проведенні уроку:

  • Фантазери

  • Поети

  • Психологи

  • Мислителі

ІІ. Робота над змістом уроку.

  1. Мозковий штурм (бесіда про мрії та бажання дітей)

  • У кожного у житті є якась мрія, вона є і у дорослих, і у маленьких.

  • Про що ви мрієте, найбільше?

  • А наші «Фантазери» мріють ось про що.


вертоліт будинок
гроші мрія подорож
лялька літак енциклопедія
2. Розповідь вчителя

Ваші мрії дуже гарні. Але це те, що можна купити за гроші. А існують такі людські цінності , які не купити ні за які гроші. Як ви гадаєте, що це за цінність? (Дружба, взаємодопомога, життя, здоров’я, доброта, сім’я, любов)

А наші «Психологи» стверджують, що все в житті повинно бути розміщено в порядку їхньої важливості.
На цих листочках записані слова, які важливі для кожної людини:

здоровя, дружба, сім’я, освіта, гроші, будинок.

3. Робота з «Психологами»

- Пропоную нашим «Психологам» розмістити ці слова у порядку їхньої важливості.

  • Чи однаковий у всіх порядок слів? Чому?

  • Діти, ми не можемо поставити ці слова у єдиному порядку для всіх. Бо кожен з вас це єдина і неповторна особистість, для якої існує необхідність, право вибору тієї чи іншої цінності.

4. Загадка

- Що у світі неповторне, індивідуальне, що дається людині тільки один раз?

( Життя)

- А тепер надамо слово нашим « Поетам »

5. Читання вірша

Життя твоє – безцінний дар.

Не забувай про це ніколи.

Ти спиш під зорями стожар

Чи з друзями ідеш до школи.

Живеш ти в місті чи в селі,

Подумай, як життя прожити?

Ти слід залишиш на землі –

То треба гарний залишити!

Л.Шевчук

6. Бесіда вчителя

Поведінка однієї людини привітно чи грубо сказане слово, нерідко залишає у душі іншої людини слід.

Подивіться, будь ласка у мене в руках дві склянки з чистою водою. Склянки – це ваші душі. Нам завжди хочеться, щоб душа була чистою, прозорою, як ця вода. Але тоді трапляються випадки, коли вас образили, штовхнули, сказали грубе слово.

Подивіться, що стало з душею. (кидаю в одну із склянок грудочку землі).

- Що стало з водою?

- Теж трапляється з вашою душею: теж чорна, каламутна. Бажаю, щоб ваша душа була завжди чистою. А, щоб це було так, треба поводитись, щоб не було соромно за свої вчинки.

- Діти, ми давайте з вами разом полічимо зі скількома людьми ми зустрічаємось щодня.

Я і люди

вдома –

у школі –

на вулиці –

Так, вдома ви спілкуєтесь зі своїми рідними, сусідами, у школі з вчителями, однокласниками, батьками, кухарями, в магазині з продавцем, на вулиці – зі знайомими і незнайомими, молодими і старими, ровесниками. Важко порахувати скількох людей за один день ми бачимо, розмовляємо ,щось запитуємо, відповідаємо, звертаємось з проханнями.

Отже, людина постійно спілкується з іншими людьми. Поведінка людей повинна бути такою, щоб не образити словом, вчинком інших. А що ж таке поведінка?

7. Розповідь « Мислителей »

Мислителі.

Поведінка – це спосіб життя і дії людини тобто те, як людина живе, які вчинки робить. Чим раніше ви будете знати про правила поведінки, тим менше помилок зробите, менше прикростей завдасте собі і іншим, навіть настрій відбивається на поведінці людини, її вчинках, діях, розмові.

Настрій – внутрішній душевний стан людини.

Часто гарний настрій людини залежить від того, чи були ви до неї уважними, привітними, доброзичливими. І як образливо буває від байдужості, грубого чи злого слова. Зазвичай всім хочеться, щоб кожен день минав весело, цікаво.

  • Що потрібно для цього? (Щоб ніхто не образив).

  • Ми легко помічаємо, який у людини настрій. Яким чином?(за виразом обличчя).



8. Гра «Смайлик ввічливості»

У вас на партах лежать смайлики. Ви повинні проаналізувати ситуації і показати смайликами, який би настрій вони викликали.

1. «Дайте мені хлібину» - звертається хлопчик у магазині до продавця

2. «Вибачте, будь ласка, я штовхнула вас ненавмисно» - каже дівчинка в автобусі

3. «Покличте до телефону Марину!»

4. « Я трохи порвала цю книжку. Підклейте її самі», сказала дівчинка бібліотекарю.

5. « Люба бабусю! Я із задоволенням тобі допоможу.»

6. Ввічливі діти ніколи не поступаються місцем старшим.

7. Щоб підняти настрій дівчаткам, треба смикати їх за коси, ставити підніжки, показувати

язика.

8. Якщо товариш запросив тебе на день народження, залиш подарунок вдома. Він тобі самому знадобиться. Ні з ким в гостях не розмовляй, тільки вибирай що смачніше і їж.

З цим завдання ви впоралися, а тепер давайте відпочинемо.

9.Фізхвилинка

І великим,

І малим,

І старим,

І молодим

Треба знати, треба знати,

Треба знати:

Щоб у світі добре жить,

Один одного любіть.

Ну, а старших

Треба всім нам шанувати.

Місце в транспорті звільніть,

Щось нести допоможіть.

Та на грубощі не зважуйтесь ніколи.

І від добрих справ дідусь

Усміхнеться в сивий вус.

І серденько у бабусі не заколе.

Добрими будемо, друзі, зростати.

Знову сідаємо тихо за парти.
10.Характеристика людини

А тепер давайте охарактеризуємо, якою повинна бути людина серед інших людей

байдужа заздрісна

вихована привітна

жадібна хвалькувата

тактовна чемна

порядна неохайна

безтурботна гостинна

боязка доброзичлива

щира гостинна

добра співчутлива
11. Робота над прислівями

У вас на партах лежать листочки, на яких записані слова – частини прислів’я. Розмістіть слова так, щоб утворились прислів’я, прочитайте їх.

Слово – не стріла, а глибше ранить.

Від теплого слова і лід розмерзає.

Гостре словечко коле сердечко.

Шабля ранить голову, а слово душу.

Не кидай слова на вітер.

За добре слово грошей не платять, а скажи усім приємно.

Слово чемне кожному приємне.

Добре слово настрій підносить.

Ввічливих і лагідних скрізь шанують.

Як ти до людей, так і вони до тебе.

Будь ввічливим – і матимеш багато друзів.

  • Яке з цих прислів’їв найбільше підходить до нашого уроку?Чому?

Домашнім завданням вам було скласти проект на тему: «Модель зразкової людини»

Зразкова людина, яка вона?

А завершити наш урок я хочу словами Матері Терези. Вона була настоятелькою Ордена милосердя, відкривала у різних країнах світу школи, медичні пункти, притулки для бідних, допомагала хворим. Своїми вчинками вона навчала, що кожна людина може і повинна робити добро на своєму місці.

Настанови Матері Терези

Життя — це можливість. Скористайся нею!

Життя — це краса. Захопися нею!

Життя — це мрія. Здійсни її!

Життя — це виклик. Прийми його!

Життя — це обов'язок твій насущний. Виконай його!

Життя — це багатство. Не розтринькай його!

Життя — це надбання. Борони його!

Життя — це любов. Насолодися нею сповна!

Життя — це таємниця. Пізнай її!

Життя — це вмістилище лиха. Здолай усе!

Життя — це пісня. Доспівай її до кінця!

Життя — це боротьба. Стань борцем!

Життя — це удача. Шукай цю мить!

Життя таке чудове — не змарнуй його!

Це твоє життя. Виборюй його!

ІІІ. Підсумок уроку

  • У чому не повторність людини?

  • Яку цінність для України становить кожний із нас?

Схожі:

ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ОСОБИСТОСТІ
Ключові слова: компетентність, громадянська освіта, громадянська компетенція, особистість
Урок з курсу «Я і Україна. Громадянська освіта» Тема. Твоя країна Україна, і ти її громадянин
Україні; повторити матеріал про корисні копалини; дізнатися, які види промисловості розвинуті в Україні; з’ясувати, якою господарською...
Урок №37 Тема. В. Шевчук. Життя і творчість митця. Особливості світобачення,...
...
Урок Математика, курс «Я і Україна»(Громадянська освіта),фізична культура
Мета: математика: вчити учнів обчислювати площі прямокутних ділянок, розв'язувати прості і складені задачі на знаходження площі прямокутника;...
Славетні українці рідного краю. Народні художниці К. Білокур
Навчальний предмет,в рамках якого проведена робота з проекту: громадянська освіта
Урок-знайомство 5 клас ТЕМА: Ця загадкова країна Японія Мацуо Басьо. Хоку
Таке вітання невипадкове. Японці вважають, що «хороша людина – працьовита людина»
Урок української мови у 7 класі на тему: ТВІР
Кожна людина неповторна особистість Одна людина відрізняється від іншої не тільки зовнішністю, але й своїм внутрішнім світом, властивими...
Обласний конкурс на кращу методичну розробку серед працівників позашкільних закладів
...
Урок 20 Тема: Толерантність основа людського спілкування
«Жити серед людей – це однаково, що ходити в казковому саду, де навколо тебе ніжні пелюстки квітів, на яких тремтять краплини роси,...
Урок з історії середніх віків 7клас Тема: Людина середньовіччя
Дидактична: З'ясувати, що представляла з себе людина середньовіччя, я складались її стосунки з природою, яким було населення в цілому,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка