Сергій Ларін: Президент України особливу увагу приділяє реформуванню соціальної сфери


Скачати 81.72 Kb.
НазваСергій Ларін: Президент України особливу увагу приділяє реформуванню соціальної сфери
Дата05.04.2013
Розмір81.72 Kb.
ТипДокументи
bibl.com.ua > Право > Документи
Сергій Ларін: Президент України особливу увагу приділяє реформуванню соціальної сфери
Сьогодні, під час апаратної наради, голова облдержадміністрації Сергій Ларін нагадав про засідання Кабінету Міністрів України, що відбулось на минулому тижні за участі Президента України Віктора Януковича.

- Під час засідання Кабінету Міністрів Віктор Федорович виступив із чотирма соціальними ініціативами - стратегічними напрямками реформ, що мають реалізовуватися у державі. Перше – це відновлення довіри суспільства до державної політики та її спрямованість на покращення життя громадян. На рівні держави взято курс на відновлення соціальної справедливості, а значить максимальне скасування пільг для всіх тих, хто цього не потребує. Другим напрямком Президент назвав комплексне перетворення підходів до оплати праці, податків та соціального страхування. Глава держави наголосив, що необхідно зупинити подальше соціальне та економічне розшарування суспільства, а також підняти рівень доходів працюючого населення та соціального забезпечення вразливих верств. Третій напрямок, який окреслив Глава держави, - це глибока модернізація сфери соціального забезпечення. На рівні держави планується перейти від безсистемних виплат до адресної допомоги та соціальних послуг, які відповідають потребам конкретної людини та сім’ї, - зазначив Сергій Ларін.

Що стосується останнього принципу, Сергій Ларін зауважив, що на рівні області його варто запроваджувати при реалізації таких регіональних програм як "Соціальна аптека", "Соціальне таксі", "Соціальний магазин" та інших.

- Четвертим важливим напрямком соціальних реформ є сприяння ефективній зайнятості та створення нових робочих місць для громадян, - продовжив Сергій Ларін.

При цьому керівник області наголосив: "Наше завдання – підтримати ініціативи Глави держави та максимально ефективно впровадити їх всюди – від обласного центру до найменшого села".

Згадав Сергій Ларін іще про одну важливу програму на рівні держави, про яку вів мову Президент України – це державна іпотека для будівництва житла.

- Президент обіцяє, що це буде Програма кредитування під житлове будівництво, у рамках якої люди отримають можливість купувати житло під мінімальні відсотки, а будівельні компанії та виробники будівельних матеріалів отримають новий поштовх для розвитку. Тому нам треба, як кажуть, не проґавити момент та активізувати роботу у реалізації програм "Доступне житло" і "Соціальне житло". Подивитися, чим ми можемо допомогти людям, які роками стоять на черзі, нашим молодим спеціалістам у селах, в районах, - підкреслив голова облдержадміністрації.
Особливої уваги Президент вимагає від чиновників усіх рівнів і до ветеранів та інвалідів Великої Вітчизняної війни, пенсіонерів загалом, зазначив очільник області.

- Глава держави доручив провести поетапний перерахунок пенсій кільком категоріям громадян, у тому числі – ветеранам та інвалідам Великої Вітчизняної війни. Ви знаєте, що до нас постійно звертаються люди за допомогою та підтримкою, адже неможливо прожити на пенсію, яка менша за фактичний розмір прожиткового мінімуму. Причина у тому, що розмір пенсії залежить у першу чергу від року виходу на пенсію, а не від трудового стажу чи зарплати, - зазначив Сергій Ларін.

З огляду на пильну увагу керівництва держави до потреб ветеранів Великої Вітчизняної війни, своєї уваги до людей цієї категорії не мають права послаблювати і представники влади на місцях. З цього приводу Сергій Ларін наголосив: "Наразі програма мінімум – це підвищити одноразову допомогу інвалідам війни до Дня Перемоги. Жоден ветеран – я кажу про це вже сьогодні, щоб у районах готувалися! – жоден ветеран не повинен залишитися без уваги, без підтримки. Це стосується і членів сімей померлих інвалідів війни. І не тільки у святкові дні, а повсякчас. Голови районних адміністрацій – будете відповідати персонально, якщо до нас на "Гарячу лінію" надійде хоч одна скарга від ветерана".

Сергій Ларін підкреслив, що виконання перелічених ініціатив, Президент України Віктор Янукович триматиме на особистому контролі. Відтак, чиновники Кіровоградщини, переконаний очільник області, повинні бути готові до чіткої та публічної звітності по кожному з оголошених принципів подальшого впровадження реформ у соціальній сфері.
Сергій Ларін: Реалізація нових соціальних ініціатив Президента України – це персональна відповідальність кожного чиновника на місцях
Під час апаратної наради, коментуючи започатковані Президентом України нові соціальні ініціативи, Сергій Ларін наголосив, що завдання кожного чиновника області забезпечити їх 100-відсоткову реалізацію.

- Чиновники звикли працювати перш за все на державу, а потім – на людей, такий підхід до роботи потрібно докорінно змінити, обернути навпаки. Ті ж управлінці, які не відчувають проблем людей і не вирішують їхніх бід - втрачатимуть свої посади – це позиція Президента України, - зазначив Сергій Ларін.

Він нагадав, що в області один із голів райдержадміністрації уже позбувся посади через численні порушення ключових принципів роботи державного службовця.

- Така участь чекає кожного, хто власні інтереси посадовця ставить вище інтересів громади, - переконаний керівник області.

- Ми повинні діяти максимально ефективно, розв’язувати проблеми, щоб люди бачили результат нашої роботи. Глава держави наголошує, що соціальна політика – це інвестиція в людський капітал, а не обтяження бюджету, - додав Сергій Ларін.
Ірина Акімова: Соціальні ініціативи Президента – це логічний курс на підвищення якості життя людей
Проголошені Президентом України соціальні ініціативи - це логічний, правильний курс на підвищення стандартів життя громадян та їхнього добробуту. На цьому наголосила на брифінгу Перший заступник Глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова.

Вона зокрема нагадала, що за останні два роки в Україні спостерігається зростання прожиткового мінімуму, мінімальних заробітних плат, пенсій, посадових окладів першого тарифного розряду (на 46%). «Всі соціальні виплати та заробітна плата в бюджетній сфері реально зростають. І ці плани - не вигадка, ці плани вже закладені в бюджеті», - підкреслила І.Акімова, говорячи зокрема про 2012 рік.

Перший заступник Глави Адміністрації наголосила, що одним з основних принципів, закладених в соціальні ініціативи Президента, є адресність допомоги. Підвищення виплат, зазначила вона, переважно здійснюватимуться для тих категорій населення, які потребують першочергової підтримки - пенсіонерів, інвалідів дитинства, праці та війни, сімей із дітьми.

І.Акімова особливо наголосила: пропозиції Президента спрямовані на відновлення соціальної справедливості. Адже йдеться про покращення становища насамперед тих категорій населення, які через ті або інші обставини опинилися в складнішій ситуації, ніж інші. Це зокрема стосується необхідності перерахунку пенсій громадянам, які вийшли на пенсію до 2008 року; допомоги тим, хто отримав травми на виробництві. Вона також додала, що в деяких випадках такі перерахунки будуть здійснені одразу, в інших – поетапно.

«Люди, які працювали в однакових умовах чи, на жаль, отримали однакові проблеми, повинні отримувати від держави однакову соціальну підтримку. Відновлення соціальної справедливості - саме той принцип, який закладений у соціальні ініціативи Президента», - наголосила І.Акімова.

Ще одним важливим кроком у напрямку покращення соціальної політики є підтримка працездатного населення, підкреслила Перший заступник Глави Адміністрації Президента. «Для працездатних категорій населення мають бути створені умови збільшення кількості робочих місць і можливості відновлювати свою дієздатність та заробляти самостійно», - сказала вона.

У цьому напрямку, зазначила І.Акімова, соціальні ініціативи Президента стосуються створення робочих місць для молоді та людей передпенсійного віку, серед яких наразі найвищий рівень безробіття. Ці робочі місця планується створювати за рахунок впровадження стимулів для підприємців, які надаватимуть роботу цим категоріям громадян. «Вважаю, що подібна ініціатива може стати стимулом для створення робочих місць», - сказала Перший заступник Глави Адміністрації Президента. Вона додала, що відповідний законопроект зараз доопрацьовується і незабаром буде переданий на розгляд Верховної Ради. Його ухвалення, підкреслила І.Акімова, дасть можливість створити додатково 700-800 тисяч робочих місць вже з 2013 року.

Ірина Акімова наголосила, що у Державному бюджеті сьогодні є додаткові 10-11 млрд грн, які можна спрямувати на реалізацію проголошених Президентом України соціальних ініціатив.

«На сьогодні, за приблизними розрахунками Міністерства фінансів, уже є додатково 10-11 млрд гривень, які надходять, передусім, за рахунок перевищення планових показників по ПДВ на імпортну і вітчизняну продукцію та планового збільшення надходжень від податку на прибуток», - сказала І.Акімова.

За її словами, загалом на реалізацію соціальних ініціатив (не враховуючи програми іпотечного кредитування) потрібно близько 16 млрд грн. «10 млрд з цієї суми – це осучаснення і перерахунок пенсій для пенсіонерів та військовослужбовців», - додала Перший заступник Глави Адміністрації. Вона додала: нинішні показники дають можливість стверджувати, що для покриття пакету соціальних ініціатив є відповідні фінансові джерела.

І.Акімова звернула особливу увагу на неприпустимість «увімкнення друкарського верстату» для отримання необхідних для виконання соціальних ініціатив коштів.

Додатковим джерелом надходження коштів до Держбюджету можуть також стати норми закону про податок на багатство. «Цей закон за перший рік може принести, за різними оцінками, до півмільярда гривень», - повідомила вона. Ще 5-5,5 млрд гривень, додала І.Акімова, може дати прийняття закону про лібералізацію ринку корисних копалин, який введе ринковий продаж ліцензій на їх видобування.

І.Акімова також додала, що сьогодні в Міністерстві соціальної політики розробляються ініціативи щодо детінізації заробітної плати.

Аналізуючи одну з ініціатив Президента України, Ірина Акімова наголосила, що соціальні служби в Україні повинні стати більш ефективними. Вона підкреслила: інститут соціального працівника має стати проактивним агентом держави, який буде, з одного боку, виявляти проблеми, з іншого - вирішувати їх у розрізі кожної конкретної сім’ї. «Щоб не люди самі зверталися - вони не завжди це роблять, навіть ті, хто реально цього потребує, - а щоб соціальна служба могла розуміти, оцінювати соціальні потреби сімей, які мають непрацездатних осіб, сімей з дітьми, одиноких людей, і допомагала вирішувати принаймні значну частину життєвих проблем», - зауважила Ірина Акімова.

Активна допомога людині, яка цього дійсно потребує, є важливою складовою соціальної політики нашої держави, наголосила вона.

За словами І.Акімової, сьогодні соціальні працівники надають допомогу близько 4-4,5 мільйонам громадян. Насамперед, це одинокі пенсіонери, інваліди, сім’ї з дітьми. Насправді ж, зауважила вона, такої підтримки в Україні потребують значно більше людей - за оцінками фахівців, це близько 12-18 мільйонів.

«Новий механізм роботи соціального працівника повинен повернути обличчя держави до людей і допомогти вирішувати принаймні ті проблеми, які сьогодні є у цих людей», – наголосила Перший заступник Глави Адміністрації Президента.
За матеріалами прес-служби Президента України В. Ф Януковича
Соціальні ініціативи Президента є конкретним прикладом справедливої політики влади – Ірина Акімова

Програма проголошених Президентом України соціальних ініціатив є логічним продовженням соціальної політики, яку влада послідовно проводить з 2010 року. Про це в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV заявила Перший заступник Глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова.

«Це, передусім, цільова, соціально-справедлива допомога і виплати тим, хто цього більш за все потребує. Це новий акцент у соціальній політиці та конкретний приклад соціальної справедливості», - наголосила І.Акімова. Вона нагадала, що протягом останніх двох років обсяги соціальних виплат постійно нарощувалися. «Починаючи з 2010 року, рівень мінімальної пенсії зріс майже на 70%, рівень мінімальної зарплати – майже на 46%», - сказала І. Акімова.

Перший заступник Глави Адміністрації Президента також звернула особливу увагу на те, що однією з найважливіших складових у ході реалізації соціальних ініціатив є адресність допомоги, яка надаватиметься. Адже збільшення виплат торкнеться, в першу чергу, найбідніших верств населення, серед яких - інваліди, сім’ї з дітьми, пенсіонери.

«Необхідно прибирати розрив, який свідчить про соціальну несправедливість. Саме на це спрямовані соціальні ініціативи Президента, які також передбачають значне покращення якості соціальних послуг», - наголосила І.Акімова.

За інформацією прес-служби Президента України В. Ф. Януковича

Схожі:

4 Результати роботи з обдарованою молоддю за період 2009-2012 роки
Педагогічний колектив приділяє значну увагу здібним і талановитим дітям, об’єднавши зусилля на формування творчого, інтелектуального...
Інформаційно роз ’ яснювальна робота у рамках реалізації обласного проекту «Стоп радон!»
Сергій Ларін. У рамках проекту планується дослідити рівень радону у всіх соціальних закладах області (школах, дитячих садочках та...
Асистент кафедри комп’ютерних технологій професійного навчання Луцького...
В статті розглядається питання соціальної інтеграції інвалідів зору в сучасному інформаційному суспільстві, проаналізовані особливості...
RETRO 2010 02 — 06. 07. Crimea, Ukraine
У цьому аспекті на особливу увагу заслуговують відповідні рекламні слогани, які втілюють головну стратегічну ідею рекламування
Розглянуто і схвалено навчально-методичною радою НМЦ ПТО в Донецькій...
При проведенні уроку майстер в /н постійно приділяє увагу на недопущення помилок в роботі, на проблемні ситуації, а при їх виникненні...
Просторовий дизайн веб-сторінок
Згідно з дослідженнями користувач приділяє найбільшу увагу F-подібній області екрану. Тому дуже важливо зосередити основну інформацію...
ПРАГМАТИКА МУЗЕЙНОГО ВИХОВАННЯ В АСПЕКТІ ПЕДАГОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ В СЕРЕДНІЙ ШКОЛІ
України як основи консолідації суспільства і зміцнення держави. Але особливу увагу потрібно приділяти саме молоді. Патріотичне виховання...
УКРАЇНА БОГОРОДЧАНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
...
3. Стан соціальної сфери та пріоритети соціальної політики в Україні
В умовах перехідної економіки процес інституційних перетворень має бути постійним і безперервним, співвіднесеним з потребами господарської'діяльності....
3. Стан соціальної сфери та пріоритети соціальної політики в Україні
В умовах перехідної економіки процес інституційних перетворень має бути постійним і безперервним, співвіднесеним з потребами господарської'діяльності....
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка