Тема: Узагальнення та систематизація вивченого про «Прислівник»


Скачати 48.24 Kb.
Назва Тема: Узагальнення та систематизація вивченого про «Прислівник»
Дата 16.12.2013
Розмір 48.24 Kb.
Тип Документи
bibl.com.ua > Право > Документи
Тема: Узагальнення та систематизація вивченого про «Прислівник».

Мета уроку: узагальнити й систематизувати знання учнів з розділу "Прислівник", його вживання, правопис; сформувати цілісну систему особистих знань учнів з теми; удосконалювати орфографічні навички; розвивати творчі вміння самостійно розв'язувати пізнавальні завдання; удосконалювати мисленнєві дії аналізувати, порівнювати, узагальнювати; розвивати образне мислення, спостережливість, уважність, кмітливість як важливі елементи розумової діяльності людини; виховувати повагу і любов до рідної мови.

Тип уроку : закріплення знань і вмінь

Обладнання : підручник, картки

Хід уроку

І. Організаційний момент

Слово вчителя

Дзвенить дзвінок

Починається урок,

Будемо старанно працювати

Щоб мову рідну гарно знати.

На уроці ми будемо працювати в парах . За кожну правильну відповідь ви будете отримувати сову. Ви знаєте, що сова – це символ мудрості.

ІІ. Оголошення теми та мети уроку

Ознаку дій називає,

А також місце, час, причину,

 Цієї дії визначає,

 І кожен цю частину знає

 Бо це прислівник – всім відомий

 Незмінна ця часина мови

 На запитання як? коли?

 Готова всім відповісти.

 Сміється сонце як – ласкаво,

 Мандрує небом величаво,

 А небо голубіє дивно,

 Пливуть хмарини тихо, мрійно.

 Дзвенить кохана мова чисто,

 А кожне слово – урочисто,

 Земля стрічає нас святково,

 Сміються зорі загадково.

 Сади цвітуть коли? – весною,

 У літку трав моря шовкові,

 А восени врожай збирають,

 У зимку снігу всі чекають.

 Прислівників багато в мові,

 Всі яскраві, всі чудові!

 Щоб здобути знань основи,

 Вивчім цю частину мови!
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності школярів

  • Що таке прислівник? На які питання відповідає?

  • Чим прислівник відрізняється від інших частин мови?

  • Назвіть способи творення прислівників?

  • Яка синтаксична роль прислівника?

ІУ. Актуалізація опорних знань учнів

  1. Гра «Спіймай прислівник».

Учитель проказує речення. Учні, почувши прислівник, Плескають у долоні. 

Виграє той, хто найменше помилиться.

  1. Сьогодні чудова погода. 2. Тихо, тихо Дунай воду несе. 3. Вдома вчи уроки пильно, ранком вчасно йди до школи, точним будь і акуратним, не затримуйся ніколи. 4. Був коваль. І удень і вночі він кував дивовижні ключі.




  1. Гра «Хто швидше?»

Учитель пропонує написати п’ять прислівників, що відповідають на питання як? і п’ять прислівників, що відповідають на питання коли?

 Виграє той хто першим правильно виконає завдання.

  1. Виконання вправи з підручника.

  2. Творча робота в парах

1пара . Утворіть від поданих слів прислівники

ліва,рука; не,наче; о, півночі; об, мало; до,низ; по, другий; по,мій; в,зима;

2 пара. Записати прислівники розкриваючи дужки.

Рано(вранці); довго(довго); кінець(кінцем); час(від)часу; з, дня (на, день); по (нашому); по(друге); десь(то); рік(у)рік.

3 пара. Дібрати до поданих слів антоніми –

Високо, швидко, далеко, вдень, темно, добре, весело, влітку, солодко.

4 пара. Утворіть від поданих слів за допомогою НЕ слова-антоніми, до кожного з них доберіть синоніми.

Зразок: Весело-невесело (сумно)

Рано, мало, високо, добре, далеко, правильно, дешево, рідко, спокійно.

5 пара. Утворіть від поданих прислівників форми вищого і найвищого ступенів порівняння, запишіть їх.

Довго,тепло, далеко, старанно, глибоко, гарно, багато.

Гра «Відгадай Загадку»

  1. Що тепліше від кожуха? (Два кожуха)

  2. Коли чорній кішці найлегше пробратися до хати? (коли двері відчинені).

  3. Хто в ранці ходить на чотирьох ногах, в день на двох, а ввечері на трьох? (людина)

  4. Вдень у небі гуляє, а в вечері на землю сідає? (Сонце)

  5. Надворі горою, а в хаті водою? (Сніг).

У. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Тестові завдання з метою корекції знань.

1. Прислівник – це
а) особлива форма дієслова;
б) змінна самостійна частина мови;
в) незмінна самостійна частина мови.
Скласти (пригадати) й записати речення з прислівником, поставити до прислівника питання.

2. Укажіть правильне твердження

а)У прислівниках пишеться скільки н, скільки їх було у прикметниках та дієприкметниках, від яких вони утворені.

б) Прислівники завжди пишуться з не окремо.

в) Прислівники, утворені шляхом злиття основ, пишуться окремо.

Складіть і запишіть речення з прислівниками в яких пишуться дві і одна н.

3. Прислівник виражає
а) ознаку предмета за дією;
б) ознаку або приналежність предмета якійсь особі;
в) ознаку дії, ознаку іншої ознаки, ознаку предмета.
Скласти (пригадати) й записати речення з прислівником, підкреслити в ньому прислівник як член речення.

4.Укажіть прислівник, утворений префіксально-суфіксальним способом:

а)задовго;

б)по-французьки;

в) нечасто.

Складіть і запишіть з цим прислівником речення.
5.Укажіть прислівник, утворений шляхом злиття основ слів:

а)назустріч;

б)утрьох;

в) насамперед.

Складіть і запишіть з цим прислівником речення.
6.Укажіть рядок прислівника, кожен з яких пишеться через дефіс:

а) (по)англійськи, коли(сь), де (небудь);

б) (по)друге, (по) українськи,(більш)менш;

в) (по)троху, (на)вздогін, (за)рохунок.

З одним із прислівників скласти речення.
УІ Підбиття підсумків уроку

Всі ми разом міркували,
Самостійно працювали,
І старанно всі писали,
Помилок не допускали,

Вийшов добрий результат.

Ось і пролунав дзвінок –

Закінчився наш урок

За роботу по заслузі

Щиро дякую вам друзі.
УІІ Домашнє завдання.

Виписати з художніх творів 10 речень з прислівником.

Підготуватися до контрольної роботи.

Схожі:

Урок № Тема: Узагальнення та систематизація вивченого про прислівник
Мета: повторити й систематизувати вивчене про прислівник як частину мови та його пра
Урок узагальнення та систематизації вивченого з використанням комп’ютерних технологій у 9 класі
Тема. Безсполучникове складне речення. Узагальнення та систематизація вивченого з використанням комп’ютерних технологій
Уроку: узагальнення та систематизація навчальних досягнень учнів....
Тема уроку. Узагальнення та систематизація знань учнів з теми «Лінійні рівняння з однією змінною»
Контрольна робота №6 з теми «Сучасний літературний процес. Узагальнення...
Укажіть стиль у літературі, про який йдеться: Відзначається художньою яскравістю
Тема: Головні члени речення. Узагальнення та систематизація вивченого. Мета
Отже, епіграфом нашого уроку є така народна мудрість: «Найдорожчий діамант – чистої води, найдорожча людина – чистої душі»(Українське...
Тема. Узагальнення і систематизація вивченого з теми «Іменник»
Мета: допомогти учням узагальнити, систематизувати і закріпити вивчене з теми, розвивати навички правильного вживання іменників у...
Узагальнення і систематизація вивченого про відокремлені члени речення
Мета: узагальнити і систематизувати знання про відокремлені члени речення; формувати вміння визначати їх у реченнях, розставляти...
УРОК № ОДНОРІДНІ ЧЛЕНИ РЕЧЕННЯ. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО З ТЕМИ
За допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу розвивати спостережливість, уважність, кмітливість як важливі елементи...
ПОВТОРЕННЯ ТА УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО
РЗМ №1. Повторення вивченого про мовлення і спілкування. Ведення діалогу в ситуації неофіційного спілкування
ТЕМА: робота над помилками, допущеними в контрольній роботі. Узагальнення...
ТЕМА: робота над помилками, допущеними в контрольній роботі. Узагальнення теми,, повторення вивченого в початкових класах
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка