Аналітична довідка за І квартал 2011 року


Скачати 57.24 Kb.
Назва Аналітична довідка за І квартал 2011 року
Дата 31.03.2013
Розмір 57.24 Kb.
Тип Документи
bibl.com.ua > Право > Документи


Аналітична довідка за І квартал 2011 року


  1. Стан атмосферного повітря в регіоні


Спостереження за станом атмосферного повітря здійснюють Державна екологічна інспекція у Волинській області (спостереження за джерелами промислових викидів в атмосферу); обласний центр гідрометеорології (спостереження здійснюється на 3 стаціонарних постах спостереження м.Луцьк).

В І кварталі 2011 року за даними спостереження на трьох стаціонарних постах, рівень забруднення атмосферного повітря в м.Луцьку перевищував середньомісячні концентрації по 3 інгредієнтах: двоокису азоту в 2,4 рази, фенолу в 1,3 рази та формальдегіду в 1,7 рази.

Випадків екстремального забруднення атмосферного повітря в м.Луцьку, за І квартал 2011 року не встановлено.


  1. Викиди забруднюючих речовин стаціонарними джерелами

За даними Державної екологічної інспекції у Волинській області на протязі І кварталу 2011 року було перевірено 9 підприємств області. Всього обстежено 45 джерела викиду по 15 інгрідієнтах. Перевищення гранично допустимих викидів виявлено на 7 джерелах викиду.

На ТзОВ «Гербор-Холдінг» виявлено перевищення на 3 джерелах викиду, де встановлено перевищення гранично допустимих викидів по оксиду вуглецю до 5,0 разів.

На ДКП «Луцькепло» з 9 джерел викиду на 1-му виявлено перевищення по оксиду вуглецю до 2 разів.

На КП «Нововолинськтеплокомуненерго» з 5 джерел викиду на 1-му виявлено перевищення нормативів гранично допустимих викидів по оксиду азоту до 2 разів.

На ПТМ «Ковельтепло» з 7 джерел викиду на 1-му виявлено перевищення нормативів гранично допустимих викидів по оксиду вуглецю до 2 разів.
2. Стан водних об’єктів Волинської області

В результаті спостережень за станом поверхневих вод на річках Волинської області за І квартал 2011 року, які були надані Державною екологічною інспекцією у Волинській області, Волинським обласним виробничим управлінням водних ресурсів і водного господарства та Волинським обласним центром з гідрометеорології було відібрано та проаналізовано 52 проби поверхневих вод.

Дослідження проводилися по річках: Західний Буг, Луга, Стир, Прип’ять, Турія, Пруднік, Путилівка, Вижівка, Серна, Стохід, Копаївка, Студянка.
Річка Західний Буг. Значний вплив на стан якості води річки Західний Буг мають забруднення, що потрапляють у річку із зворотними водами Львівської області та прилеглих до неї територій.

Протягом звітного кварталу річка контролювалась в 10-ти створах: с.Литовеж, м. Устилуг, с.Амбуків та с.Новогрузьке.

В даних створах виявлено забруднення по біохімічному споживанню кисню (БСК5) в 1,7 рази, фосфатах до 4,0 рази та залізу загальному до 3,7 рази. Решта гідрохімічних показників знаходяться нижче норми гранично допустимої концентраці для водойм господарсько-побутового призначення..
Річка Луга. На забруднення річки Луга мають вплив стічні води населених пунктів Іваничі, Локачі, Павлівка та очисні споруди м. Володимир-Волинського.

Контроль якості води в річці проводився в 7-ми створах: 1 км вище міста, 3 км нижче міста та в межах м. Володимир-Волинського, м.Устилуг та с. Пятидні. За результатами дослідженнь концентрація по залізу загальному вища від допустимих норм до 2,2 раза, по нітритах в межах від 2,1 до 3,0 раза.
Річка Стир. На якість води річки Стир і створі вище міста мають вплив забруднення, які потрапляють з р. Іква (м. Дубно та смт. Млинів), а також стічні води , що переносяться з м. Бровари Львівської області.

Якість води у створі нижче міста зазнає впливу вод КП „Луцькводоканал”.

Кисневий режим річки задовільний. У верхньому створі вміст кисню 9-10 мг/дм3, а в нижньому – 9,01 мг/дм3, при нормі не нижче 4 мг/дм3.

Протягом кварталу виявлено забруднення води в 5-ти створах залізом загальним до 1,9 рази, амоній сольовий перевищив ГДК в 2,1 рази, БСК5 в 1,4 рази.
Річка Припять. Забруднення води річки Прип’ять в пункті спостереження с. Річиця обумовлюють стічні води смт.Ратно та госпобутових стоків прилеглих населених пунктів.

Вміст розчиненого кисню в межах 7,36 мг/дм3.

Контроль якості річки проводився в 2-х створах: с. Річиця та смт. Ратно.

В створі с.Річиця перевищення середньомісячних концентрацій виявлено по амонію сольовому в 1,7 рази.

В створі смт.Ратно перевищили рівень ГДК середньомісячні концентрації БСК5 в 1,4 рази та амоній сольовий в 1,8 рази.
Річка Турія. На якість води р.Турія впливають стічні води УВКГ м.Ковель та смт.Турійськ.

Кисневий режим річки задовільний. Вміст кисню 8-10 мг/дм3 при нормі не нижче 4 мг/дм3.

Перевищили рівень ГДК в створі вище м.Ковель амоній сольовий в 1,6 рази, в межах міста перевищення спостерігалось по БСК5 в 1,3 рази, залізу загальному до 2,5 рази.
Річка Пруднік. На забруднення р. Пруднік мають вплив очисні споруди КП Дубищенського ЖКГ. Контроль якості води проводився в створі 500 м вище скиду КОС КП Дубищенське ЖКГ перевищили гранично-допустимий рівень амоній сольовий в 2,0 рази та залізо загальне в 1,3 рази.

Річка Путилівка. Протягом I кварталу спостереження велися в 4-х пунктах: смт. Цумань, вище Цуманського ВУЖКГ та КОС КП „Ківерціводоканал” (смт.Олика), каналізаційно-очисні споруди, яких і мають основний вплив на річку.

Перевищення виявлено в створі смт. Цумань по БСК5 в 1,4 рази.
Річка Вижівка. Основний вплив на річку здійснюють очисні споруди Старовижівського та Ратнівського ВУЖКГ.

В створі с.Якушів в результаті перевірки виявлено перевищення по БСК5 в 1,2 рази, амонію сольового в 1,4 рази та залізу загальному в 4,6 рази.
Річка Стохід. Організованих джерел на р.Стохід немає. На якість води можуть впливати змиви з сільгоспугідь та забруднення приватного сектора.

Перевищили рівень ГДК в створі смт. Любешів БСК5 в 1,3 рази та амоній сольовий в 2,1 рази. В створі с. Малинівка (Рожищенського району) перевищень середньомісячні концентрації не виявлено.
Річка Серна. На якість води р.Серна має вплив полігон твердих побутових відходів, що знаходиться в с. Брище (Луцького району). В даному створі перевищення спостерігаються по БСК5 в 1,1 рази та амоній сольовий в 1,6 рази. Решта гідрохімічних показників знаходяться в межах ГДК (по СанПіН № 4630-88 для водойм рибогосподарського призначення)
Для покращення екологічного стану річок області необхідно, перш за все, забезпечити ефективну роботу очисних споруд підприємств-забруднювачів Львівської та Волинської областей, а також провести необхідні роботи по реконструкції та модернізації діючих та будівництва нових каналізаційних очисних споруд.
3. Радіаційний стан
Спостереження за радіоактивним забрудненням атмосферного повітря здійснюється Волинським обласним центром з гідрометеорології. Перевищень радіоактивного забруднення атмосферного повітря за І квартал 2011 року не виявлено, рівень природного фону становив в середньому від 10 до 15 мкР/год., що не перевищує гранично допустимий рівень Гамма-фону.

Спостереження за радіаційним забрудненням поверхневих вод у зонах впливу атомних станцій здійснює Рівненська гідрогеолого-меліоративни експедиція по пунктах спостереження в зоні Рівненської АЕС, що розташовані на території області на річках Турія, Стир, Західний Буг, Стохід. Кількість забруднення 90Sr та 137Cs коливаються в допустимих межах. Вміст 137Cs у воді не перевищує 3,0 Пки, що у 14 разів нижче норми для питної води. Вміст 137Cs неперевищує 0,26 Пки, що у 318 разів нижче норми.

4. Моніторинг відходів
Протягом I кварталу 2011 року, Державною екологічною інспекцією, було перевірено 159 об’єкта господарювання та надано 137 приписів. За виявлені порушення пред’явлено 2 позови на суму 3119 грн. (фактично стягнуто 711,0 грн), притягнуто до адміністративної відповідальності 107 осіб, накладено штраф на суму 21101,0 грн. (стягнуто 11203,0 грн).

В цілому по області виявлено 27 несанкціонованих сміттєзвалищ у Горохівському, Ківерцівському, Луцькому, Маневицькому, Ратнівському та Старовижівському районах загальною площею 0,1155 га, об’єм накопичених на них відходів – 90,1 м3, протягом кварталу ліквідовані 9 виявлених сміттєзвалищ в об’ємі 7,0 м3.

За І квартал пред’явлено 1 позов на суму 711,0 грн, стягнуто відшкодувань на суму – 711,0 грн. Всього притягнуто до адміністративної відповідальності 8 осіб, з загальною сумою накладених штрафів – 3230,0 грн.

В області залишилось завершити роботи щодо непридатних хімічних засобів захисту рослин у Камінь-Каширському районі, а саме: вивезення вже затарених ХЗЗР (4,5 тонн), старої тари, в якій розміщались перезатарені відходи та провести зачистку складу (всього біля 15 тонн).



Схожі:

Аналітична довідка заІІІ квартал 2011 року
Спостереження за станом атмосферного повітря здійснюють Державна екологічна інспекція у Волинській області (спостереження за джерелами...
Аналітична довідка заІІ квартал 2011 року
Спостереження за станом атмосферного повітря здійснюють Державна екологічна інспекція у Волинській області (спостереження за джерелами...
Аналітична довідка за І квартал 2010 року
...
Аналітична довідка за ІV квартал 2010 року
Спостереження за станом атмосферного повітря здійснюють Державна екологічна інспекція у Волинській області (спостереження за джерелами...
Аналітична довідка за ІV квартал 2012 року
Спостереження за станом атмосферного повітря здійснюють Державна екологічна інспекція у Волинській області (спостереження за джерелами...
Аналітична довідка за ІІІ квартал 2010 року
Спостереження за станом атмосферного повітря здійснюють Державна екологічна інспекція у Волинській області (спостереження за джерелами...
Аналітична довідка за ІІІ квартал 2012 року
Спостереження за станом атмосферного повітря здійснюють Державна екологічна інспекція у Волинській області (спостереження за джерелами...
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ НІКОПОЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Розглянувши підсумки виконання бюджету міста за І квартал 2011 року, виконком міської ради відзначає, що за І квартал 2011 року до...
ПЛАН роботи виконавчого комітету Синельниківської міської ради на ІI квартал 2012 року
Про погодження звіту про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста на 2011-2013 роки за І квартал 2012...
Аналітична довідка про роботу Новомиргородської районної державної...
У звітному періоді кількість звернень громадян Новомиргородського району до установ вищого рівня становить від загальної кількості...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка