УРОК 9 Тема. Відсоткові розрахунки. Самостійна робота


Скачати 21.14 Kb.
Назва УРОК 9 Тема. Відсоткові розрахунки. Самостійна робота
Дата 29.03.2013
Розмір 21.14 Kb.
Тип Урок
УРОК 9

Тема. Відсоткові розрахунки. Самостійна робота.

Мета: показати застосування набутих знань у практичній діяльності; сприяти розвитку самостійної діяльності учнів на уроці.

Обладнання: кодоскоп.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент.
II. Актуалізація опорних знань.

Колективне розв'язування задач. (Умови задач проектуються на екран.)

  1. Шматок сплаву міді та цинку масою 36 кг містить 45 % міді. Скільки необхідно додати чис­тої міді, щоб одержати її 60-відсотковий сплав?

Розв'язання

У 36 кг сплаву міститься 36 ∙ 0,45 = 16,2 (кг) чис­тої міді. Щоб 16,2 кг міді становили 60 % загальної маси, треба 16,2 : 0,6 = 27 (кг). Отже, слід добавити 27 кг - 16,2 кг = 10,8 кг.

Відповідь. 10,8 кг.


  1. Від довгого зберігання ячмінь втрачає у масі за перший рік 3 %, а за кожний наступний рік по 1 %. Скільки залишиться від 100 ц ячменю через 3 роки?

Розв'язання

Після першого року ячменю залишиться: (ц),

після другого року: (ц),

а після третього року:

100 ∙ 0,97 ∙ 0,99 ∙ 0,99 = 95,06 ц 95 ц.

Відповідь. 95 ц.
III. Самостійна робота.

1-й варіант

  1. Ціну товару знизили на 10 %, а потім підви­щили на 10 %. Як змінилася ціна товару?

  2. Скільки міді потрібно додати до 810 г золота 900-ї проби, щоб одержати золото 750-ї проби?

  3. Тіло людини містить 4 % води. Скільки кіло­грамів води в тілі людини масою 60 кг?


2-й варіант

  1. Ціну товару знизили спочатку на 15 %, а потім ще на 10 %. Як змінилася ціна товару?

  2. Скільки води треба долити до 7,5 л 12-відсоткового розчину кислоти, щоб одержати 10-відсотковий розчин?

  3. Під час сушіння яблука втрачають 91 % своєї маси. Скільки кілограмів сушених яблук одержимо зі 160 кг свіжих яблук?

Розв'язання задач

1-й варіант

  1. Нехай початкова ціна товару — х. Після зни­ження на 10% його ціна:

х – 0,1х = 0,9х

Підвищення на 10 % дає: 0,9х + 0,9 х ∙ 0,1 = 0,99 х або 99 %.

100 % - 99 % = 1 %.

Відповідь. Ціна товару знизилася на 1 %.

  1. У 1000 г сплаву 900-ї проби міститься 100 г міді. У 810 г сплаву міститься 810 ∙ 0,1 = 81 (г) міді.

У новому сплаві 81 г міді становить 25 % за­гальної маси: 81 : 0,25 = 324 г.

Отже, треба добавити 324 – 81 = 243 (г)

Відповідь. 243 г.

  1. 60 кг ∙ 0,04 = 2,4 кг.
    Відповідь. 2,4 кг води.

2-й варіант

  1. Нехай х — початкова ціна товару. Спочатку ціну знизили на 15 %:

х – 0,15х = 0,85х.

Потім ціну знизили ще на 10 %:

0,85х – 0,1 ∙ 0,85х = 0,85х – 0,085х = 0,765х або 76,5 %.

Отже, ціна товару знизилась на 100 % – 76,5 % = 23,5 %.

Відповідь. Ціна зменшилася на 23,5 %.

  1. У 7,5 л розчину міститься 7,5 ∙ 0,88 = 6,6 (л) води. 6,6 л у новому розчині становить 90 % за­гальної маси, тобто 6,6 : 0,9 7,3 (л).

Отже, треба долити: 7,3 л – 6,6 л = 0,7 л.

Відповідь. 0,7 л води.

  1. 100 % – 91 % = 9 % становить маса сушених яблук від маси свіжих або 160 ∙ 0,09 = 14,4 (кг).

Відповідь. 14,4 кг сушених яблук.

IV. Підсумок уроку.

V. Домашнє завдання.

За підручником повторити § 63—66.

Схожі:

УРОК 120 Тема: Розв'язування задач на відсоткові розрахунки. Самостійна робота №25
ЗВИЧАЙНІ ДРОБИ. ДЕСЯТКОВІ ДРОБИ ТЕМА 10. МАСШТАБ. ВІДСОТКИ. СЕРЕДНЄ АРИФМЕТИЧНЕ КІЛЬКОХ ЧИСЕЛ. МІКРОКАЛЬКУЛЯТОР
УРОК 7 Тема. Відсоткові розрахунки. Формули простих і складних відсотків
Мета: пригадати задачі на відсотки, ознайомити учнів з правилами обчислення складних відсотків, продовжувати розвивати логічне мислення,...
УРОК 47 Тема: Практична робота на побудову та вимірювання кутів (Самостійна робота №12.)
ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ І ВЕЛИЧИНИ ТЕМА ТОЧКА. ПРЯМА. ВІДРІЗОК. ПРОМІНЬ. ЛАМАНА. КУТ
УРОК 62 Тема: Обчислення об'ємів. Самостійна робота №14
ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ І ВЕЛИЧИНИ ТЕМА МНОГОКУТНИКИ: ТРИКУТНИК, КВАДРАТ, ПРЯМОКУТНИК
УРОК 42 Тема: Розв'язування вправ. Самостійна робота №11
ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ І ВЕЛИЧИНИ ТЕМА ТОЧКА. ПРЯМА. ВІДРІЗОК. ПРОМІНЬ. ЛАМАНА. КУТ
Уроку I. Перевірка домашнього завдання
...
УРОК 114. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ВПРАВ. САМОСТІЙНА РОБОТА Мета
Тема Ділення десяткових дробів. Дії з десятковими дробами. Середнє арифметичне
УРОК 115 Тема: Середнє значення величин. Самостійна робота №24
ЗВИЧАЙНІ ДРОБИ. ДЕСЯТКОВІ ДРОБИ ТЕМА 10. МАСШТАБ. ВІДСОТКИ. СЕРЕДНЄ АРИФМЕТИЧНЕ КІЛЬКОХ ЧИСЕЛ. МІКРОКАЛЬКУЛЯТОР
Уроку І. Перевірка домашнього завдання
Мета. Закріпити вміння та навички розв'язування задач на відсоткові розрахунки, складання та розв'язування пропорцій
Уроку І. Перевірка домашньої о завдання
Мета. Повторити з учнями основні типи задач на відсоткові розрахунки. Формувати вміння і навички учнів розв'язувати складені задачі....
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка