Урок з мультимедійною підтримкою Тема


НазваУрок з мультимедійною підтримкою Тема
Дата07.05.2013
Розмір98.3 Kb.
ТипУрок
bibl.com.ua > Медицина > Урок
Сценарій першого уроку у першому класі

Автор Самофат І.О.
( урок з мультимедійною підтримкою)
Тема . 1 вересня – День Знань
Мета. Познайомити першокласників із поняттями «школа», «клас»,

«директор». Провести заочну екскурсію по школі, познайомити

з її устроєм, гуртками та результатами їхньої роботи.

Розповісти про правила поведінки учнів у школі, дати перше

уявлення про правила для учнів. Розкрити важливість

дотримання режиму дня для здоров’я дітей. Сприяти

формуванню у дітей позитивної мотивації навчання ,

учнівської активності, дисциплінованості. Актуалізувати

знання, отримані раніше ( знання казок , уміння розгадувати

загадки та виконувати арифметичні обчислення). Вчити

робити узагальнення та висновки. Виховувати бажання

навчатись, дружити, а також комунікативні якості.
Обладнання. Мультимедійний проектор, екран.
Очікувані результати. Розуміння учнями, що вони вже школярі; уміння

слухати, бути активними. Формування навичок

рефлексії.

Хід уроку

  1. Привітання.


Дорогі наші малятка! Любі хлопчики й дівчатка!

Дуже раді вас вітати на сьогоднішньому святі!
Багато добрих , нових знань ми тут приготували вам.

І перша сходинка для вас – це перший вчитель, перший клас.
Вас привели нам тата й мами, бо ви вже стали школярами.

І хоча це перший клас – важливим буде він для вас!
Ой, Валентино Павлівно, повинна спитати, а як же дітей нам тепер розрізняти?

Як нам дізнатись, де ваші, де наші? Їх тут так багато, і всі в першім класі!
Ірино Олексіївно, різнити їх не важко – 1 – А – мої дітки, а 1 –Б – це ваші.
1-А , усміхніться, і нам помахайте.

1-Б, теж всміхніться і поплескайте.

А ще одне одному ви помахайте, ласкаво всміхніться, й гарненько сідайте.
Тепер прийміть від нас вітання, інайщиріші побажання

Здоров’я міцного , надії, і щоб збувались ваші мрії!


  1. Подорож по школі.


Сьогодні зробим перші кроки з дванадцяти майбутніх років.

І зараз ми у дружнім колі помандруємо по школі.
Школа – це великий дім і керувать непросто ним.

Та в школі є така людина, яка працює безупинно.
Директор. У школі фігура центральна.

Коли він на місці, то й школа у шані.

Директор в нас талановитий, і дуже-дуже працьовитий.
Помічників директор має, їх ми завучами називаєм.

Вони йому допомагають і про добробут школи дбають.
Рушаймо далі у мандрівку, подивимось шкільну домівку.

Ось наш великий коридор – це хол, сюди заходять всі, хто б не прийшов.
Із холу потрапляємо в їдальню, де нагодують діток смачно й гарно.
Спортивні зали є – велика і мала,

щоби у діток сила й витримка була.
Ну а коли не хочеться стрибати, чи книжечку потрібно прочитати,

У будь-яку погоду – в дощ, чи спеку –зуcтріне радо вас бібліотека.
Є також в школі медсестра, щоб здоровою була вся дітвора.

І актова зала, й комп’ютерний клас завжди у школі чекають на вас.
І вчителі, зустрівши вас, заведуть в затишний клас,

Вас навчатимуть віднині , бо ви – майбутнє Батьківщини.

Ми вас занурим без вагань у безмежне море знань.

Але знайте, що віднині будуть злети і падіння.
Але труднощів не бійтесь! Будьте стійкими, борітесь!

Вчіться, рук не покладайте, ліні волю не давайте!
Ну а ми у той же час завжди підтримаємо вас.

Чи допомогу, чи пораду ми вам надати завжди раді.
Незвичайна наша школа, вона єднає всіх у коло.

Всіх запрошує в гуртки, а вони в нас ось такі.
Ось тут ростуть юні таланти – співаки і музиканти.

Від душі вони співають, та ще й вроду гарну мають.
Танцюристи в нас в пошані, бо прекрасні мають дані:

Вміють колесо крутити, на шпагаті ще сидіти,

Викрутаси, піраміди – чудо творять непосиди.
Спортсменом в школі стати можна, й походи опанує кожен.

Лише бажання треба мати, й сміливо труднощі долати.
Ще діти вміють оживити на тканині справжні квіти.

Усі старанно вишивають і серветки виплітають.
Малюють впевнено картини юні художники невпинно.

Ретельно фарби добирають та участь в конкурсах приймають.
Є ще й театр в нашій школі. Він не звичайний, а ляльковий.

Тут діти вчаться залюбки, готують сценки і казки.

Якщо спортсмен ви чи артист, чи ще до чого є в вас хист –

Всі ці гуртки у зручний час завжди чекатимуть на вас.
3. Актуалізація знань, набутих в садочку.
Та потрібно пам’ятати, що не варто позіхати,

а завжди уважним бути і про навчання не забути.
Я знаю хлопчика одного, і зараз розповім про нього.

А ви послухайте мене – а раптом хто впізна й себе?
Перший раз малий Микола

Став збиратися до школи.

Олівця поклав у сумку,

Книги, ручку, зошит, гумку,

М”яч, перо, граблі, подушку,

На обід м”яку пампушку,

Двох ведмедиків, лопату,

Білочку руду хвостату,

Лук, і стріли, і рушницю,

Ще й пухкеньку паляницю,

Ще й стільця, стола і парту,

І географічну карту,

Трактора, машинку, мило –

Вже й надворі звечоріло.

Сів Миколка, дума думку:

“Чи усе поклав у сумку?
Уважно слухали весь час? Нема такого серед вас?
Тоді продовжимо урок і зробимо наступний крок.
Ну, і щоб не гаять час, запитати хочу вас.

А ви хором промовляйте, «так», чи «ні» відповідайте.
Чи веселі йшли до школи? (Так)

Лінь – дрімоту побороли? (Так)

Чи готові ви дружити – в колективі дружно жити? (Так)

Чи може хочеться поспати? (Ні)

Чи може з друзями пограти? (Ні)

То ви прийшли сюди навчатись? (Так)

А може труднощів боятись? (Ні)

Скажіть, портфелі ви придбали? (Так)

А чи усе туди поклали? (Так)
Ой, щось я вірю неохоче! Перевірити вас хочу.
Загадаю вам загадки – доберіть – но їм відгадки.

Але прошу не кричати – просто руку піднімати.

І нехай відповідає той, кому я дозволяю!
Чи домовились ми з вами? Ви й справді стали школярами…
То усі ладком сідайте і кмітливість підключайте.

А екран наш чарівний скаже нам, чи ви праві.


  1. Як минає тепле літо, то спішать до неї діти.

Сміх і гам дзвенить довкола –

Відкриває двері … ( школа )


  1. Буває в лінію й в клітинку,

У ньому пише кожна дитинка. ( зошит )
3) Язика не має, а всіх грамоти навчає. ( книга)
4) Спокою вона не знає, дітям креслить помагає.

Різні лінії, фігури, щоб прямими вони були. ( лінійка)


  1. Виводить букви і слова ота цікава штучка.

В руці виблискує здаля нова , гарненька … ( ручка)


  1. Довгі палички кругленькі: сині, жовті, червоненькі.

На папері походили, кольори свої лишили.

Звуться палички оці кольорові… ( олівці )

Ой, які ж ви молодці – взяли до школи речі всі.

Усі уважні та кмітливі, тож будьте ви завжди такими.
4. Фізкультхвилинка.
А тепер у нас розминка, а тепер фізкультхвилинка.

Сядьте рівно біля парт, починаємо наш старт.

Ось, зігнули так ручата, й полетіли, мов качата.

Хвостиками покрутили і голівки нахилили.

До сонечка потяглися, потім в боки так взялися.

Нумо дружно танцювати і як слід відпочивати.

Танець

Вправо разом нахилились, вліво, щоб не помилились,

Руки вниз ми опустили, й трохи ними потрусили.

Шію трішки розім’яли , знов рівненько посідали.

А тепер мерщій до справ, кожен вченим щоб з вас став.
Дуже добре! Відпочили? Трохи відновили сили?

Тож робимо наступний крок і продовжуєм урок.
5. Актуалізація знань про казки.
Я ще вас трішки поморочу, бо дізнатись дуже хочу,

Чи відомі вам казки?

Дуже добре! А які?

( Діти називають відомі їм казки )
Що ж , прекрасно! Браво! Браво! Ви казки згадали жваво.

А тепер скажіть, готові ви казки згадати знову?
Тоді спробуйте, впізнайте, цих героїв пригадайте.

Як кого зовуть , скажіть, і казочку також назвіть.

Хто кругленький, наче м’ячик весело по лісі скаче,

Від діда з бабою утік, попав лисиці на обід? (колобок)
А тут живе звірят багато – можу вам я їх назвати:

Зайчик – стрибайчик , і мишка – шкрябушка,

Лисичка – сестричка, і жабка – квак ушка,

Ведмідь – набрід ь, і братик – вовчик – всі оселились тут охоче.

(рукавичка)
А ось іще малий бичок, має дивний він бочок.

Смолою дід бичка залив, а бичок ведмедя зловив.

(солом’яний бичок)
Мама – кізка в ліс пішла, діткам молочка знайшла.

Вона пісню їм співала, злого вовка проганяла.

(вовк і 7 козенят)

В мене й інша є коза, - вона справжня дереза.

Всіх навколо підманула, сильно хвостиком махнула,

Ніжками затупотіла – хатку зайця захопила.

(коза - дереза)

Він веселий і незлобний, цей хороший дивачок.

Дружать з ним сова та ослик, і маленький П’ятачок .

До прогулянки він ласий, є на мед чутливий нюх.

Та ім’я цікаве має цей ведмедик … (вінні - пух)

Багатьом був невідомий, нині з кожним подружив.

З казки в кожного удома хлопчик – цибулинка жив.

Дуже просто, мелодійно він зоветься … (чіпполіно)

Він дружок звірятам, дітям, він живий, як я і ти,

Та таких у цілім світі нам ніде більш не знайти.

Це тому, що він не пташка, і не тигр , і не комашка,

Він не котик, не щеня, не бабак, не білченя.

Він знімається в кіно і відомий всім давно.

Упізнать його не важко, а зоветься …(чебурашка)

6. Рахунок.
Ну що ж , ви знаєте казки, слухаєте їх залюбки.

Тепер я дуже хочу знати – чи вмієте ви рахувати?
Ось хочу я переконатись, що ви не просто вихвалялись.

Вам задачку задаю – дайте відповідь свою.
Добрий лікар Айболить склавши руки не сидить.

Черга вже на лікування: « Я за вами! Хто останній?»

Всі приходять: дві пташини, черв’ячок і поранений жучок,

Тигр, лев, їжак, щеня, мишеня і кошеня.

Добрий лікар Айболить хворих вилікує вмить.

Тож кажіть, мерщій, усім, скільки ж тут всього тварин ?
Що ж, рахуєте ви класно, і поки що усе прекрасно.

Відповідаєте завзято. А в мене ще завдань багато.
Скажіть, а ви уважні діти? Чи не набридло вам сидіти?

Тоді – увага на екран – нове завдання буде там.


  1. Подивіться на картинку: де силует цього будинку?




  1. Ось для вас нове завдання: виконайте віднімання.


Що ж, добре ви відповідали, і гарно руки піднімали.

Тепер, скажіть, будь ласка, діти, для чого в школу вам ходити?
( Діти відповідають )
Що ж, ви добре зрозуміли, для чого в школу ви прийшли.

Тому ми щиро вам бажаєм, щоб ви усе це здобули.
7. Знайомство із режимом дня школяра.
А щоб усі вас поважали, щоб любили і пишались,

Не багато і не мало – треба знати десять правил.


  1. Як прокинувся , вставай, ліні волю не давай ,




  1. Квіточку роса умила, а тебе умиє мило,



  1. Далі ти не поспішай, а з самого початку

для укріплення здоров’я виконай зарядку.


  1. Ще важливим елементом буде твій сніданок,

Бо забезпечує він сили аж на цілий ранок.


  1. І дивись, не барись, в школу швидко – швидко мчись,

Та перевір спочатку, в портфелі все в порядку ?


  1. В школі , в класі не брудни не брудни,

Сміття побачиш – підніми.

Не носи в кишені жуйки, крейду, яблука і булки,

кнопки, цвяхи, сірники, а носи носовики.

будь охайним завжди сам, уникай дірок і плям.


  1. А коли пройдуть уроки, відновити сили слід.

Тут вам стане у нагоді ваш смачнесенький обід.

8) Про здоров’я зажди дбай і на вулиці гуляй,

Старшим , близьким не груби, менших поважай , люби.
9) І щоб тобою всі пишались, перехожі задивлялись,

Так роби, щоб люди звикли – ти в усьому завжди приклад.

Про вечерю не забудь і завжди веселим будь.

10) Щоб завжди здоровим бути і нічого не забути,

Щоб навчатися прекрасно, треба спать лягати вчасно.
Цей розпорядок треба знати і завжди його пам’ятати .

Користуватись треба ним. Він називається … ( режим )
8. Рефлексія.
Чи вам сподобався урок? Тоді наступний буде крок.

Я тепер у вас спитаю що ж ви тут запам’ятали?

Чим більше кожен пригадає, тим краще сонечко засяє

То що сподобалося вам? Про що розкажете батькам?
( Діти відповідають)
( Екскурсія по школі, про гуртки, фізхвилинка, Як Микола збирався в школу, Грали в ігри, розгадували загадки, пригадали казки, розв’язували задачу, приклади, повторили розпорядок дня , вчились бути учнями, гарно відповідати, познайомились .)

От, скільки виростили квітів, бо ви були уважні, діти.

Тож собі поаплодуйте. А тепер тишу налаштуйте.

А хто мене ще не почув , про те, що він школяр – забув?

Нема таких? Почули всі? Ой, які ж ви молодці!
9. Підсумок уроку.
Школа двері вам відкрила, бо знання – велика сила.

І закликає вчитись вас. Тож навчайтесь! В добрий час!
Урок закінчено, малята!

При цих словах вам треба встати.

Ви гарно так відповідали, що ставлю всім 12 балів!
Ну, а тепер часу не гайте, гарненько парами ставайте.




Схожі:

УРОК. Правила гри у баскетбол (комп’ютерною підтримкою)
Завдання уроку Провести інструктаж з безпеки життєдіяльності на уроках з баскетболу
Казкотерапія – чарівна країна всередині нас
Я разом з учнями, адміністрацією школи та фінансовою підтримкою батьків вирішили створити проект гуртка лялькового театру «Казкова...
Урок №54 Тема
Тема. Підсумковий урок з теми «Квадратні рівняння. Формула коренів квадратного рівняння. Теорема Вієта»
УРОК У «ДІЛОВА ГРА»
Мета ділової гри поглибити та розширити діапазон знань учнів, формувати діловий стиль спілкування у практично-професійній діяльності....
Урок № Тема
Сьогодні ми продовжуємо вивчати тему «Дихання», повторимо органи дихання і з’ясуємо будову та значення гортані. Але урок проведемо...
Урок №63 Тема
Тема. Підсумковий урок з теми «Квадратний тричлен. Розв'язування рівнянь, що зводяться до квадратних рівнянь та їх використання для...
Урок у нас сьогодні незвичайний урок-дослідження
ТЕМА. ФІЛОСОФСЬКЕ ОСМИСЛЕННЯ КРАСИ ПРИРОДИ І ЛЮДИНИ В КІНОПОЕМІ О. ДОВЖЕНКА “ЗАЧАРОВАНА ДЕСНА”
Урок №41 Тема. Урок узагальнення та
Мета: повторити, узагальнити та систематизувати знання та вміння учнів, які вони дістали з теми «Многочлени»
Урок №87 Тема. Додавання і віднімання десяткових дробів.( Урок подорож.)
Мета. Формувати вміння та навички учнів додавати і віднімати десяткові дроби, розвивати
УРОК З МАТЕМАТИКИ ДЛЯ 6 КЛАСУ Тема: Розв’язування вправ на
ОБЛАДНАННЯ: картки з завданнями, три варіанти самостійної роботи, літери слова УРОК, вислови вчених
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка