Тема: Число і цифра 9 Мета


Скачати 54.11 Kb.
Назва Тема: Число і цифра 9 Мета
Дата 08.02.2014
Розмір 54.11 Kb.
Тип Документи
bibl.com.ua > Математика > Документи
Тема: Число і цифра 9

Мета: познайомити з числом і цифрою 9, складом числа 9; закріпити навички рахунку в межах 9, взаємозв'язок між частиною і цілим; уточнити назви компонентів додавання і віднімання, формувати здатність до правильного використання в мові; дати відомості про фактори здоров'я: позитивні емоції, режим дня, загартовування, рух, правильне харчування, виконання правил особистої гігієни, відмова від шкідливих звичок.

розвивати розумові операції, математичну мову, творчі здібності учнів, формувати вміння ділити на групи, узагальнювати, робити висновки.

сприяти формуванню вмінь працювати в парі, розвивати почуття взаємодопомоги; сприяти формуванню позитивної навчальної мотивації; формувати в учнів цінності здоров'я та здорового способу життя.

Обладнання: презентація Power Point; проектор з екраном, ноутбук, картки для роботи в парі, два набори математичних карток з цифрами.

Хід уроку

  1. Організаційний момент.

Нескладні фізичні вправи для створення необхідної психологічної атмосфери.

1. Для чого ми виконуємо на початку уроку зарядку?

Основна проблема 21 століття - збереження здоров'я.

Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми проведемо математичний урок здоров'я.

(Слайд 1).

Разом з "відкриттям" математичних знань ми познайомимося з секретами здоров'я, дізнаємося що може зробити кожна людина для збереження свого здоров'я та заселимо "будиночок здоров'я".

(Слайд 2).

2. Починаємо урок ... (математики).

- Який урок? (Дуже важливий).

- Що візьмемо з собою? (Увага).

- Що побажаємо один одному? (Удачі).

- Який візьмемо настрій? (Гарний).

Висновок: будь- яку роботу потрібно виконувати в гарному настрої.

Отже перший секрет здоров'я!

(Слайд 3).

Гарний настрій.

Емоції - це не тільки наше ставлення до подій, вони виражають наші почуття, допомагають нам справлятися з різними складними ситуаціями. Позитивні емоції корисні для нашого здоров'я.

3. Як ви думаєте, хто господар будиночка здоров'я?

Відгадайте загадку:

Лікує маленьких дітей,

Лікує пташок і звірів,

Крізь окуляри свої дивиться

Добрий лікар... (Айболить). (Слайд 4).

З якої казки цей герой?

- Автор цієї казки К. І. Чуковський

Він написав дуже багато цікавих творів для дітей (Слайд 5).

Айболить оголошує змагання між рядами, за правильну відповідь ви будете отримувати вітаміни-жетони. Хто більше набере жетонів, той і виграв.

II. Актуалізація знань.

1. Відкриваємо зошити

2. Математичний диктант

- Яке число складається із 6 і 2?

- Число попереднє до 6.

- Число наступне до 3.

- Число на 1 більше від 6?

- Зменшити число 7 на 1.

Самоперевірка: 8, 5, 4, 7, 6

- Щоб відкрити другий секрет здоров'я

3. Поставте числа, отримані в математичному диктанті, в порядку спадання (8 7 6 5 4).

перевернемо картки з відповідями, прочитаємо слово: РЕЖИМ

- Другий секрет здоров'я!

(Слайд 6).

Режим дня.

Режим дня - це правильне поєднання і чергування праці, занять і відпочинку. Дотримання режиму дня - це теж захист від хвороб.

(Слайд 7).

4. Повторення складу числа 6,7,8 (робота по рядах).

На дошці дані картки з математичними виразами:

2 +4 8 +1 3 +5 4 +4 1 +5 6 +2 7 +2

3 +3 5 +4 1 +6 3 +4 1 +7 5 +2 3 +6

1-й ряд - знаходить вирази з відповіддю 6.

2-й ряд - знаходить вирази з відповіддю 7.

3-й ряд - знаходить вирази з відповіддю 8.

- Що ми зараз повторили?

Перевірка.

Висновок: повторення складу числа.

Для чого ми це робимо кожен день? (Слайд 8).

Знання стають міцнішими, запам'ятовуються назавжди – загартовуються.

- Третій секрет здоров'я:

(Слайд 9).

Загартовування.

III. Визначення теми уроку.

1. (Залишилися вирази зі значенням 9.)

- Які вирази залишилися?

- Хто зможе знайти значення цих виразів? (Не всі.)

- А чому? (Не вивчали склад числа 9.)

(Слайд 10).

- Хто може визначити тему нашого уроку?

- Що ми будемо вивчати сьогодні на уроці математики?

Висновок: число 9, його склад, написання цифри 9.

IV. "Відкриття" нового знання.

1. Спостереження за отриманням числа 9 (Слайд 11).

- Скільки тварин прийшли до Айболита на прийом? (8.)

- Позначимо кількість тварин на відрізку.

- 8 тварин да 1 Айболить, скільки всіх? (9.)

- Якою дією знайшли скільки всіх? Що знаходили ціле або частину?

- Як знайти ціле?

- Як отримали число 9? (8 +1.)

2. Робота з натуральним рядом чисел.

- За яким числом йде число 9?

- Що про нього можемо сказати?

Висновок: число 9 стоїть в натуральному ряді чисел на дев'ятому місці. Воно більше попереднього числа 8 на 1 і менше наступного числа 10 на 1. Щоб отримати число 9, треба до 8 додати 1 або від 10 відняти 1.

3. Знайомство з цифрою 9.

- На що схожа цифра 9?

4. Читання вірша (Слайд 12).

5. Показ написання цифри (пояснення вчителя) (Слайди 13, 14, 15).

6. Запис цифри в зошиті.

V. Фізкультхвилинки. (Слайд 16).

Рано вранці прокидайся,

Собі, людям посміхайся,

Ти зарядкою займайся,

Обливайся, розтирайся,

Акуратно одягайся,

І до школи відправляйся.
Люди з самого народження

Жити не можуть без руху.

Четвертий секрет здоров'я:

Рух.

Висновок: Кращого засобу від хвороби немає: (Слайд 17)

Роби зарядку до старості.

VI. Знайомство з повним складом числа 9. (Слайд 18).

1. Розподіл групи геометричних фігур у множини в парах.

- Айболить приніс нам вітаміни. Ці вітаміни потрібно розділити за різними ознаками.

1-й ряд - за формою.

2-й ряд - за кольором.

3-й ряд - за розміром.

Перевірка.

Як отримати число 9? (Слайд 19).

VII. Первинне закріплення. (Слайд 20).

1. Гра "Доктор Айболит" с. 19, № 3

(2 учні біля дошки.)

- Кому з звіряток потрібна допомога?

Дівчатка - 1 стовпчик (перевірка: по 1 дівчинці від кожного ряду).

Хлопчики - 2 стовпчик.

Самоперевірка.

П'ятий секрет здоров'я:

Особиста гігієна. (Слайд 21).

2. Прислів'я:

"Чистота - запорука здоров'я".

VIII. Закріплення навчального матеріалу (робота в парах). (Слайд 22).

1. Самостійна робота за картками в парі.

- Щоб дізнатися останній секрет здоров'я, потрібно відповісти на три питання в картках на ваших партах.

Перевірка:

1-й ряд - 1-й питання. (Слайди 23, 24, 25).

2-й ряд - 2-ге запитання.

3-й ряд - 3-й питання.

Шостий секрет здоров'я:

Правильне харчування. (Слайд 26).

IX. Рефлексія

Ми з вами познайомилися з новими знаннями, а так само дізналися секрети збереження свого здоров'я. Айболить дарує вам "математичний кошик здоров'я" (на одній стороні кошика записані секрети здоров'я, на іншій стороні картинки фруктів і овочів з виразами на склад числа 9).

(Слайд 27).

Висновок: Здоров'я своє бережіть залюбки

Воно вас позбавить від болю й біди!

(Слайд 28).

X. Підсумок уроку

- Хто вважає, що він добре потрудився? Встаньте.

Вправа «Мікрофон»

- Кого вам хочеться похвалити? За що?

- Що було найважчим? Цікавим?

- А мені дуже важливо з яким настроєм ви підете додому?

- Що корисного ви дізналися?

Схожі:

Число і цифра Віднімання рівних чисел. Послідовність чисел від 0 до 10. Написання цифри 0
Тема : Число і цифра Віднімання рівних чисел. Послідовність чисел від 0 до 10. Написання цифри 0
Множення і ділення
Знайди добуток чисел 2 і 5…; додай 8…;поділи на 2…; знайди наступне число…; поділи на 2…; збільш це число на 9…; поділи на 2…; зменш...
УРОК 2 Тема: Число. Натуральні числа. Натуральний ряд чисел і його властивості. Число нуль
НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА І ДІЇ НАД НИМИ ТЕМА НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА. ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ НАТУРАЛЬНИХ ЧИСЕЛ
Натуральні числа Яке число пропущено?
«Четвертий зайвий». У кожному ряді три числа мають спільну властивість, а одне число цієї властивості не має. Вкажіть, що це за властивість...
УРОК 103. ДІЛЕННЯ ДЕСЯТКОВОГО ДРОБУ НА НАТУРАЛЬНЕ ЧИСЛО Мета
Тема Ділення десяткових дробів. Дії з десятковими дробами. Середнє арифметичне
УРОК 35 Тема уроку
Мета уроку: Познайомити учнів з перестановками без повторень, формулою числа перестановок без повторення. Формування умінь знаходити...
Урок №32 Тема. Ділення звичайних дробів
Мета: закріпити знання алгоритму знаходження частки звичайних дробів, а також поширити його застосування на випадки ділення як міша­них...
УРОК 76. МІШАНІ ЧИСЛА Мета
Мета. Формувати поняття «мішане число», «ціла і дробова частина числа»; формува­ти алгоритм виділення цілої частини з неправильного...
Самостійна робота №5 Рівняння. Кут. Позначення кутів. Види кутів. Вимірювання кутів Варіант 1
...
На скільки частин ділять площину
Тому число областей, на які розділиться площина після проведення п прямої, збільшиться на n. Отже, число областей, на які розділяють...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка