Урок узагальнення і систематизації знань з геометрії в 7 класі на тему: «Трикутники»


Скачати 80.62 Kb.
Назва Урок узагальнення і систематизації знань з геометрії в 7 класі на тему: «Трикутники»
Дата 22.12.2013
Розмір 80.62 Kb.
Тип Урок
bibl.com.ua > Математика > Урок


Урок узагальнення і систематизації знань з геометрії в 7 класі на тему:

«Трикутники»


Виконала:

вчитель математики

Великобубнівської ЗОШ

Кащенко Л.К.


2013

Мета:

  • узагальнити і систематизувати знання учнів з теми «Трикутники»;

  • розвивати логічне мислення, вміння учнів застосовувати знання з теми до розв'язування задач;

  • активізувати пізнавальну діяльність учнів, швидкість, кмітливість;

  • формувати в учнів ініціативність, відповідальність, сумлінність;

  • виховувати культуру спілкування.


Тип уроку: узагальнення та систематизація знань.
Обладнання: дошка, картки, комп’ютер, мультимедійний проектор, екран.
…У великому саду геометрії кожний може підібрати собі букет за смаком.

Д.Гільберт

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Привітання. Виявлення відсутніх.

ІІ. Перевірка домашнього завдання і актуалізація опорних знань.

Виконання учнями тестових завдань.
Варіант 1

1. На рисунку АВ=АС, ВО=СО. Чи рівні трикутники АОВ і АОС?

А) рівні;

Б) нерівні;

В) неможливо встановити.
2. У трикутнику АВС і СDA AD=BC, AB=DC, АВС=47º. Знайдіть ADM

А) 47º;

Б) 133º;

В) 143º.

3. У трикутнику АВС А=60º, В=40º. Укажіть найбільшу сторону трикутника:

А) АС;

Б) ВС;

В) АВ;

Г) Визначити неможливо.

4. У тупокутному трикутнику АВС АВ=12 см, АС=15 см, ВС=10 см. Який кут трикутника тупий?

А) А;

Б) В;

В) С;

Г) Визначити неможливо.

Варіант 2

1. У трикутниках АВС і ADC AB=AD, BAC=DAC. Чи рівні трикутники АВС і ADC?

А) рівні;

Б) нерівні;

В) неможливо встановити.

2. У трикутнику АВС і СDA AD=BC, AB=DC, СDK=52º. Знайдіть ABC

А) 52º;

Б) 128º;

В) 138º.

3. У трикутнику АВС АВ=10 см, ВС=7 см, АС=5 см. Укажіть найменший кут трикутника.

А) А;

Б) В;

В) С;

Г) Визначити неможливо.

4. Який із наведених наборів довжин відрізків не може бути сторонами одного трикутника?

А) 5 см, 7 см, 6 см;

Б) 9 м, 4 м, 11 м;

В) 8 м, 5 м, 3 м;

Г) 6 см, 9 см, 5 см.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів, формулювання мети і завдань уроку.

Розгадування учнями кросворду «Відгадай ключове слово»
















1














































2




















































3

















































4


































5


























































6






















7


























































8














































9





































  1. Як називається кут, градусна міра якого більша за 0º і менша за 90º? (гострий)

  2. Твердження, яке потребує доведення? (теорема)

  3. Як називається відрізок ВН у трикутнику АВС? (висота)

  4. Що ви бачите на рисунку? (кут)

  5. Одиниця вимірювання кутів. (градус)

  6. Як називається кут, градусна міра якого більша за 90º і менша 180º. (тупий)

  7. Трикутник, у якого один з кутів дорівнює 90º, називається… (прямокутним)

  8. Які кути SOM i EOT? (вертикальні)

9. Півпряма, що виходить з вершини кута і ділить його навпіл – … (бісектриса)

(Ключове слово - трикутник)

Основна мета уроку цілком логічно випливає з місця уроку в темі (урок перед контрольною роботою), тому слід запропонувати учням самостійно сформулювати її.
IV. Повторення, систематизація та узагальнення знань.
Учитель. У центрі дошки записаний термін «трикутники». Вам потрібно пригадати означення, теореми, які у вас асоціюються з цим словом, після чого дати означення названих термінів.

Учні по черзі виходять до дошки. Роблять необхідні записи і коментують їх.


V. Повторення, систематизація та узагальнення вмінь.

Об’єднати учнів класу в 3 команди. Учні кожної групи разом розв’язують поставлені завдання. Розв’язання записують на дошці.

Завдання для 1-ї команди.

1. Периметр рівнобедреного трикутника дорівнює 36 см, а його основа – 10 см. Знайти бічну сторону трикутника.

2. Зовнішній кут трикутника дорівнює 140º, а внутрішні кути, що не є суміжними з ним відносяться як 3:4. Знайти всі невідомі внутрішні та зовнішні кути цього трикутника.

3. На рисунку AD=BD, BE=CE; BDE=40º i BED=60º. Знайти АВС.
Завдання для 2-ї команди.

1. Периметр рівнобедреного трикутника дорівнює 48 см, а бічна сторона – 15 см. Знайти основу трикутника.

2. Один із внутрішніх кутів трикутника в тричі більший за другий, а зовнішній кут, який є суміжним із третім кутом, дорівнює 80º. Знайти всі невідомі внутрішні та зовнішні кути цього трикутника.

3. На рисунку АD=BD, BE=CE, A=40º, C=30º. Знайти DBE.
Завдання для 3-ї команди.

1. Периметр рівнобедреного трикутника дорівнює 35 см, а бічна сторона – на 5 см менша від основи. Знайти сторони цього трикутника.

2. Трикутник АВС – рівнобедрений з основою АВ. Бісектриси кутів при основі перетинаються в точці D, АDВ=100º. Знайти С.

3. Один із кутів трикутника дорівнює різниці двох інших кутів. Довести, що даний трикутник – прямокутний.

VI. Оцінювання роботи учнів на уроці. Підсумки уроку

Учитель: Урок уже закінчено.

Нам можна далі йти

І до нової теми

В програмі перейти.

Всі добре працювали,

Старались як могли.

Немає переможених,

Тут всі перемогли.

VIІ. Домашнє завдання

Повторити §§11-20, №№ 5, 8, 9 (с.98 О.С. Істер, Геометрія 7 клас)


Схожі:

Урок геометрії у 8 класі. Тема: Подібні трикутники
Мета: Ознайомити учнів з означенням подібних трикутників; навчати використовувати означення подібних трикутників для знаходження...
Урок узагальнення та систематизації отриманих знань, умінь та
Перевірити і встановити рівень оволодіння учнями основами знань, умінь та навичок з теми
Урок узагальнення та систематизації знань
Тараса Шевченка як основоположника нової української літератури та літературної мови
Урок узагальнення і систематизації знань. Хід уроку. Актуалізація...
Мета: узагальнити та систематизувати основні теоретичні положення з теми «Чотирикутники», глибше і повніше розкрити найважливіші...
Урок узагальнення та систематизації вивченого з використанням комп’ютерних технологій у 9 класі
Тема. Безсполучникове складне речення. Узагальнення та систематизація вивченого з використанням комп’ютерних технологій
Урок узагальнення набутих знань на тему «Казкова економіка»
Закріпити основні економічні поняття, що вивчили на уроках «Основ споживчих знань»
Урок узагальнення і систематизації знань з теми «Площа та об’єм геометричних фігур»
...
Уроку: Урок узагальнення та систематизації знань
Мета уроку: Узагальнити й систематизувати знання учнів про виробництво електроенергії на електростанціях різних типів
Уроку. Урок узагальнення і систематизації знань, умінь і навичок
Мета. Узагальнити і систематизувати знання і вміння учнів з теми „Арифметична і геометрична прогресії”. Розширити кругозір учнів....
Урок узагальнення та систематизації знань (за В. А. Оніщук)
«Способи підготовки різних видів поверхонь під штукатурення», вдосконалювати навички підготовки дерев’яних, цегляних та бетонних...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка