Уроку І. Перевірка домашнього завдання


Скачати 22.86 Kb.
НазваУроку І. Перевірка домашнього завдання
Дата09.07.2013
Розмір22.86 Kb.
ТипУрок
bibl.com.ua > Математика > Урок

Розв’язування рівнянь

УРОК 112.

Тема. Розв’язування задач за допомогою рівнянь

Мета. Продовжити формувати навички розв'язування задач з елементами письмово­го пояснення.

Тип уроку. Урок формування умінь і навичок.

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання.

Учні усно по черзі повідомляють хід розв'язування задач, всі інші зві­ряють відповіді в своїх зошитах.
ІІ. Формування умінь і навичок.

Розв'язування задач і вправ. Колективна робота.

1.

Батькові 32 роки, а синові 8 років, а) Через скільки років батько буде утричі старшим від сина? б) Через скільки років батько буде у 5 разів стар­шим від сина? Розв'язавши задачу за допомогою рівняння, перевірте, чи за­довольняє умову задачі знайдений розв'язок.

а) Нехай через х років батько буде утричі старший від сина. Батькові тоді буде 32 + х років, а синові — 8 + х. Одержимо рівняння: 32 + х = 3 · (8 + х). Розв'яжемо його:

32 + х = 24 + 3х;

х 3х = 24 - 32;

-2х = -8;

х = 4.

Відповідь. Через 4 роки батько буде утричі старшим від сина;

б) Нехай через х років батько буде у 5 разів старшим від сина. Одержи­мо рівняння: 32 + х = 5(х + 8). Розв'яжемо його:

32 + х = 5х + 40;

х - 5х = 40 - 32;

-4х = 8;

х = -2.

Розв'язок не задовольняє умову задачі, хоча можна сказати, що ця подія відбулася 2 роки тому. Так, тоді батькові було 32 - 2 = 30 років, а синові 8 - 2 = 6 років. 30 : 6 = 5 (разів).

2.

У першій цистерні було 100 т нафти, а в другій — 60 т. З першої цисте­рни щодня брали по 5 т, а з другої — по 2 т. Через скільки днів: а) у першій цистерні буде в 1,5 разу нафти більше, ніж у другій; б) у першій цистерні бу­де удвічі нафти більше, ніж у другій; в) у першій цистерні буде у 2,5 разу нафти більше, ніж у другій? Розв'язавши задачу, перевірте, чи знайдений розв'язок задовольняє умову задачі.

а) Нехай нафту брали х днів. Тоді з першої цистерни взяли 5х т нафти, і
у ній залишилось 100 - 5х т нафти; а з другої взяли 2х т нафти, і у ній зали­
шилось 60 - 2х т нафти. Одержимо рівняння: 100 – 5х= 1,5(60 – 2х). Розв'яжемо його:

100 - 5x = 90 – 3x;

-5x + 3x = 90 - 100;

-2х = -10;

х = 5;

б) Одержимо рівняння: 100 - 5х = 2(60 - 2х). Розв'яжемо його:

100 – 5х = 120 - 4х;

-5х + 4х = 120 - 100;

= 20;

х = -20.

Розв'язок не задовольняє умову задачі;

в) Одержимо рівняння: 100 - 5х = 2,5(60 - 2х). Розв'яжемо його:

100 – 5х = 150 – 5х;

-5х + 5х = 150 - 100;

0 = 50 (не вірно).

Рівняння, а значить і задача, не має розв'язку.

1299*.

Нехай довжина всього шляху становить х км. Одержимо рівняння:

х + 40 + 0,75х – 118 = х;

х + х х = 118 - 40;

х + х – х = 78;

х = 78;

х = 78 : ;

х = 168.

Відповідь. Довжина всього шляху дорівнює 168 км.
ІІІ. Пояснення домашнього завдання.

№№ 1294, 1297.



О.Ензельт Уроки математики у 6 класі Урок 112

Схожі:

Уроку I. Перевірка домашнього завдання
Мета. Розглянути поняття простого та складеного числа. Розвивати увагу, мислення
Уроку І. Аналіз виконання тематичного оцінювання >II. Перевірка домашнього...
В кінці уроку збираються учнівські зошити для перевірки їх ведення та виконання домашнього завдання
Уроку I. Перевірка домашнього завдання
Мета. Продовжити формувати навички розв'язування задач з елементами письмово­го пояснення
Уроку І. Перевірка домашнього завдання
Мета. Учити учнів знаходити спільні дільники кількох чисел, засвоїти алгоритм зна­ходження НСД
Уроку I. Перевірка домашнього завдання
Мета. Закріпити методи розв'язування задач на знаходження дробу від числа та чис­ла за його дробом
Уроку I. Перевірка домашнього завдання
...
Уроку I. Перевірка домашнього завдання
Учні-сусіди обмінюються зошитами. Учитель диктує правильні відпові­ді. Учні звіряють їх з відповідями у зошитах і, за необхідності,...
Уроку І. Перевірка домашнього завдання
Мета. Продовжити формувати вміння та навички учнів розв'язувати текстові задачі та приклади на всі дії. Підготувати учнів до контрольної...
Уроку І. Перевірка домашнього завдання
Мета. Ввести поняття імовірності випадкової події. Учити учнів шукати імовірність випадкової події
Уроку І. Перевірка домашнього завдання
Мета. Закріпити вміння та навички розв'язування задач на відсоткові розрахунки, складання та розв'язування пропорцій
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка