УНІАН-Кіровоградщина №012 20 грудня


Скачати 295.44 Kb.
НазваУНІАН-Кіровоградщина №012 20 грудня
Дата21.02.2016
Розмір295.44 Kb.
ТипДокументи
bibl.com.ua > Інформатика > Документи

УНІАН-Кіровоградщина № 012 20 грудня

Кіровоградщина
Українське незалежне інформаційне агентство новин (УНІАН). Засновано в березні 1993 року. Генеральний директор Олег НАЛИВАЙКО. Головний редактор Олександр ХАРЧЕНКО.Редактор випуску Анна Осадченко.

Видається українською мовою. При передруку посилання на УНІАН обов’язкове.

Адреса редакції: 01001, Київ-1, вул. Хрещатик, 4, к. 30. Телефон 278-7148

http://www.unian.net, E-mail: info@unian.net

Відділ маркетингу: тел. 279-3690,279-3158, факс 461-9111,279-3320. E-mail :zvv@unian.net

Технічна підтримка: тел. 278-0007, E-mail: postmaster@unian.net
20 грудня 2005 року, вівторок, №012


НОВИНИ З ОБЛАСТІ

Вибори-2006

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ГУБЕРНАТОР НАПИСАВ ЗАЯВУ ПРО ВІДСТАВКУ І МАЄ НАМІР БРАТИ УЧАСТЬ У ВИБОРАХ ДО ВР

Кіровоград. 19 грудня. УНІАН. Голова Кіровоградської облдержадміністрації Едуард ЗЕЙНАЛОВ написав заяву про звільнення з посади у зв'язку з участю у парламентських виборах 2006 року.

Про це кореспонденту УНІАН повідомило поінформоване джерело в обласній адміністрації.

За даними джерела, зараз губернатор продовжує виконувати свої обов'язки, оскільки заява на даний момент не підписана Президентом України Віктором ЮЩЕНКОМ.

За інформацією джерела, Е.ЗЕЙНАЛОВ сьогодні перебуває у Києві. Раніше кіровоградський губернатор заявляв про готовність написати заяву про звільнення, якщо Президент вимагатиме недопущення участі у виборчій кампанії представників органів виконавчої влади.

Як повідомляв УНІАН, Е.ЗЕЙНАЛОВ піде на парламентські вибори 2006 року 65-м від Блоку "Наша Україна".

(C) УНІАН, 2005

#

Діяльність представницького органу

КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛРАДА ВІДМОВИЛАСЬ РОЗГЛЯДАТИ ПОДАННЯ ПРОКУРАТУРИ ПРО ПРИТЯГНЕННЯ ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЕКС-ГОЛОВУ ТВК №100 ХІЛЬЧЕНКА

Кіровоград. 16 грудня. УНІАН. Депутати Кіровоградської обласної ради на сьогоднішньому засіданні сесії відмовились розглядати подання прокуратури про притягнення до кримінальної відповідальності депутата міськради, екс-голову ТВК №100 (Кіровоград) Сергія ХІЛЬЧЕНКА.

Як передає кореспондент УНІАН, в ході засідання депутати заслухали виступ Заступника Генерального прокурора України –прокурора області Олександра ГАРДЕЦЬКОГО.

За його словами, міська рада Кіровограда протягом відведеного законом місячного терміну на запит прокуратури не дала ані позитивної, ані негативної відповіді. На думку О. ГАРДЕЦЬКОГО, таку позицію депутатів слід трактувати як відмову, тож винесення питання на розгляд обласної ради є цілком логічним і законним.

Однак пропозицію про внесення до порядку денного питання щодо притягнення С. ХІЛЬЧЕНКА до кримінальної відповідальності депутати облради не підтримали.

Водночас, депутати Кіровоградської міської ради, сесія якої також проходила сьогодні, мотивували відмову розглядати подання проти їхнього колеги відсутністю на засіданні представника прокуратури.

Як повідомляв УНІАН, проти С.ХІЛЬЧЕНКА порушено кримінальну справу за ч. 3 ст. 157 (перешкоджання здійсненню виборчого права), ч. 3 ст. 158 (неправомірне використання виборчих бюлетенів, підлог виборчих документів або неправильний підрахунок голосів чи неправильне оголошення результатів виборів), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

(C) УНІАН, 2005

#
ДЕПУТАТИ ОБЛРАДИ ПРИВІТАЛИ З ДНЕМ СВЯТОГО МИКОЛАЯ ВИХОВАНЦІВ 16 ІНТЕРНАТІВ

Кіровоград. 19 грудня. УНІАН. Депутати Кіровоградської облради сьогодні відвідали 16 інтернатних закладів області та привітали їхніх вихованців із Днем Святого Миколая.

Як повідомили УНІАН у відділі організаційного забезпечення виконавчого апарату Кіровоградської облради, депутати подарували дітям цінні подарунки, зокрема телевізори, відеомагнітофони, музичні центри та іграшки.

Раніше обласною радою було внесено зміни до бюджету на 2005 рік і додатково виділено 800 тисяч гривень для 16 спеціалізованих дитячих закладів.

(C) УНІАН, 2005

#

Бюджети

З ПОЧАТКУ РОКУ ДО ЗВЕДЕНОГО БЮДЖЕТУ КІРОВОГРАДЩИНИ НАДІЙШЛО 944,4 МЛН. ГРН. ДОХОДІВ

Кіровоград. 14 грудня. УНІАН. За оперативними даними, до зведеного бюджету Кіровоградської області за січень-листопад 2005 року надійшло 944,4 млн. грн. доходів, або 90,3% до розрахованого Міністерством фінансів України з урахуванням внесених змін та 86% до затверджених місцевими радами планових показників з урахуванням внесених змін обсягу на рік.

Як передає кореспондент УНІАН, про це під час конференції повідомив начальник управління фінансів Кіровоградської ОДА Сергій ШЕРЕМЕТ.

За його словами, до загального фонду обласного бюджету надійшло майже 863 млн., а до спеціального - 81,5 млн. грн., однак регіон недоотримав дотації та субвенції по спеціальному фонду.

„Субвенція зі спеціального фонду Держбюджету, яка призначена на будівництво газопроводів та інші потреби, отримується неритмічно. За січень-листопад надійшло лише 25% від запланованих коштів”, зауважив С. ШЕРЕМЕТ.

Він також констатував, що адмініструючи органи (податкова адміністрація та митниця) виконали планові показники.

Як повідомив начальник фінуправління, план доходів державного бюджету, від яких здійснюється перерахування дотації вирівнювання бюджетам області, виконано на 98,4% до річного плану та на 107,8% до плану за звітний період.

(C) УНІАН, 2005

#
НА КІРОВОГРАДЩИНІ БОРГУ ІЗ ЗАРПЛАТИ ПЕРЕД ПРАЦІВНИКАМИ ДЕРЖАВНИХ УСТАНОВ НЕМАЄ – ОДА

Кіровоград. 14 грудня. УНІАН. На Кіровоградщині усі зобов”язання по виплаті заробітної плати працівникам бюджетних установ на сьогодні виконані, незважаючи на те, що деяким органам місцевого самоврядування довелось брати позичну у держказначействі.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на прес-конференції повідомив начальник управління фінансів Кіровоградської ОДА Сергій ШЕРЕМЕТ.

За його словами, виплата заробітної плати та соціальні розрахунки складають питому вагу видатків області – 74%. Водночас,

С. ШЕРЕМЕТ відзначив строкатість районних бюджетних видатків, питома вага яких подекуди на 80-90% спрямована на виплату заробітної плати працівникам.

За даними обласного фінуправління, найбільше видатків з обласного бюджету за січень-листопад 2005 року було спрямовано на потреби освіти – 46% та охорону здоров”я – 31%. Видатки загального фонду обласного бюджету за 11 місяців 2005 року склали 834 млн. грн. а спеціального фонду – 70 млн. грн.

Як зазначив С. ШЕРЕМЕТ, Кіровоградська область отримала додаткові ресурси, спрямовані на впровадження єдиної тарифної сітки оплати праці працівникам бюджетних установ, проведення розрахунків за енергоносії, водопостачання, послуги зв'язку тощо. Відповідний розподіл коштів відбудеться на черговому засіданні сесії обласної ради.

(C) УНІАН, 2005

#

Фіскальні органи

за січень-листопад ПОДАТКІВЦІ КІРОВОГРАДЩИНИ МОБІЛІЗУВАЛИ ДО ЗВЕДЕНОГО БЮДЖЕТУ 291,7 МЛН. ГРН. ПОДАТКІВ І ЗБОРІВ

Кіровоград. 16 грудня. УНІАН. За 11 місяців поточного року працівниками Кіровоградської ОДПІ до зведеного бюджету мобілізовано 291,7 млн. грн. податків і зборів, що на 66,3 млн. грн. перевищує надходження за відповідний період минулого року.

Про це УНІАН повідомили у відділі зв”язків з громадськістю Кіровоградської об”єднаної податкової інспекції.
За вказаний час до місцевого бюджету обласного центру та Кіровоградського району надійшло
119,8 млн. грн. (на 24 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року), Державний бюджет отримав 171,9 млн. грн. (збільшення минулорічних надходжень на 42,2 млн. грн.)

Як зазначено в інформації від Кіровоградської ОДПІ, у розрізі основних податків виконання держбюжету склало: по податку на додану вартість – 72,.9 млн. грн., по опдатку на прибуток – 45,9 млн. грн., по акцизному збору – 29,4 млн. грн.

Серед бюджетоформуючих податків місцевого бюджету: податок з доходів фізичних осіб (надходження за 11 місяців 2005 року по ньому склали 79,7 млн. грн.), плата за землю (поповнення на 13, 8 млн. грн.), єдиний податок від юридичних та фізичних осіб (сума надходжень – 7,9 млн. грн.), податок з власників транспортних засобів (зібрано 5,9 млн. грн.). На сьогодні питома вага добровільної сплати у загальних надходженнях по Кіровоградській ОДПІ складає близько 83%.

(C) УНІАН, 2005

#

Соціальна політика

впродовж 2005 РОКУ на кіровоградщині СТВОРЕНО 20 ТИС. НОВИХ РОБОЧИХ МІСЦЬ- ДАНІ ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ

Кіровоград. 14 грудня. УНІАН. Впродовж 11 місяців поточного року в Кіровоградській області працевлаштовано 31 тис. громадян.

Як передає кореспондент УНІАН, про це під час засідання Кіровоградського прес-клубу реформ оголосила директор обласного центру зайнятості населення Марина РОДІОНОВА.

Вона повідомила, що за цей же період в області створено 20 тис. робочих місць, переважно представниками малого і середнього бізнесу, зокрема в галузях торгівлі, сільського господарства, побутового обслуговування населення.

За словами М.РОДІОНОВОЇ, Кіровоградщина першою в Україні запровадила нову форму роботи з безробітними та роботодавцями – у формі семінарів.

„З кожної категорією населення працюємо окремо: роботодавцям допомагаємо у виборі персоналу, батьків та учнів консультуємо щодо потреб сучасного ринку праці. З тими, хто шукає роботу, працюють досвідчені психологи. Загалом, служба пропонує 5 видів семінарів”, - зазначила

М. РОДІОНОВА.

За її словами, на Кіровоградщині забезпечують соціальний захист незайнятого населення в умовах соцстрахування на випадок безробіття обласний, 4 міськрайонні та 17 районних центрів зайнятості.

З початку створення служби її послугами скористались близько 763,4 тис. непрацюючих громадян, 218 тис. було працевлаштовано, 50,6 тис. осіб проходили професійне навчання, 96,3 тис. осіб брали участь у громадських роботах.

М.РОДІОНОВА підкреслила, що понад 50% громадян, які працюють на підприємствах Кіровоградщини, пройшли через службу зайнятості.

Директор обласного центру зайнятості повідомила, що в наступному році служба планує розширити спектр роботи.

„Будемо працювати за системою здешевлення кредитів для роботодавців, які створюють нові робочі місця, підтримувати підприємницьку ініціативу безробітних. Також Кіровоградський центр зайнятості працюватиме на збільшення кількості працевлаштованих інвалідів, організацію ярмарок вакансій тощо”, - повідомила М.РОДІОНОВА.

(C) УНІАН, 2005

#

Економіка

З ПОЧАТКУ РОКУ КІРОВОГРАДЩИНА ЗБІЛЬШИЛА ОБСЯГИ ВИРОБНИЦТВА НА 10%

Кіровоград. 14 грудня. УНІАН. За січень-листопад 2005 року підприємствами Кіровоградської області вироблено продукції та надано послуг на 10% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це УНІАН повідомили в головному управлінні статистики в області.

За даними управління, суттєве нарощування обсягів виробництва за 11 місяців спостерігалось у харчовій промисловості — на 30% та виробництві інших неметалевих мінеральних виробів — на 28%. Водночас, спостерігається зниження у машинобудуванні — на 18%.

У м’ясній та молочній промисловості з початку року зросло більше, ніж удвічі, виробництво жирних сирів, на 25% - морозива, на 24% - ковбасних виробів, на 19% – м’яса. На підприємствах, які випускають жири на третину зросло виробництво соняшникової нерафінованої олії, на – 20% рафінованої.

За інформацією управління, ще триває переробка цукрових буряків нового врожаю, але з початку року обсяги виробництва цукру зменшилися на 4%.

(C) УНІАН, 2005

#
ВПРОДОВЖ 2003-2005 РОКІВ В ЕКОНОМІКУ області ВКЛАДЕНО 3930,8 МЛН. ГРН. КАПІТАЛЬНИХ ІНВЕСТИЦІЙ

Кіровоград. 15 грудня. УНІАН. За період реалізації „Програми залучення інвестицій для економічного розвитку Кіровоградської області на 2003-2005 роки” в економіку регіону вкладено 3930,8 млн. грн. капітальних інвестицій.

Про це УНІАН повідомили в головному управлінні економіки облдержадміністрації.

За інформацією управління, переважну частку (82,8% освоєних обсягів) становили інвестиції в основний капітал (у капітальне будівництво і придбання машин та обладнання). В цілому, по області обсяги освоєння інвестицій в основний капітал за останні 3 роки зросли удвічі, що на 42,1% більше, ніж передбачено Програмою.

Як зазначили в управлінні економіки, середньорічний обсяг іноземних інвестицій, вкладених в економіку області з початку 2003 року становить 29,1 млн. дол.

Водночас, загальний обсяг іноземних інвестицій на кінець 2005 року, за оперативними даними, становить 118,8 млн. дол. Найбільші обсяги залучені у промисловість – 84,8 млн. дол. (72,5 % від загального обсягу інвестицій), з них 82,4 млн. дол. (70,5 %) – в обробну, 2,4 млн. дол. (2 %) – у добувну.

Значні інвестиції також вкладено в підприємства, основним видом діяльності яких є оптова та роздрібна торгівля – 13,4 млн. дол. (11,5 %), операції з нерухомістю, здавання у найм та послуги юридичним особам – 10,3 млн. дол. (8,8%).

Серед регіонів області провідні місця за обсягами іноземних інвестицій займають місто Кіровоград, Голованівський та Кіровоградський райони, підкреслилив управлінні.

За інформацією облдержадміністрації, активна робота проводиться по залученню підприємств регіону до участі в міжнародних виставках та інвестиційних форумах як в Україні, так і за кордоном. Впрдовж 2005 року підприємства Кіровоградщини взяли участь у роботі міжнародної виставки „Зелений тиждень” (м. Берлін, Німеччина), Всесвітньої виставки „Експо 2005” (м. Айчі, Японія), загальнодержавної виставкової акції „Барвиста Україна” (м. Київ) та інших заходах.

(C) УНІАН, 2005

#

Технології

В СВІТЛОВОДСЬКУ ЗАПУЩЕНО В ДІЮ ПЕРШУ КОГЕНЕРАЦІЙНУ УСТАНОВКУ

Кіровоград. 17 грудня. УНІАН. В Світловодську на Кіровоградщині запущено в дію першу когенераційну установку.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив начальник управління містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Кіровоградської облдержадміністрації Олександр РОМАНЮК.

За його словами, встановлення даного агрегату комбінованого виробництва теплової та електричної енергії СП ТОВ „Світловодськпобут” є одним із способів економії.

Як відзначив О. РОМАНЮК, стаціонарний газовий двигун-генератор в комплекті з допоміжним обладнанням використовується в якості основного чи резервного джерела електроенергії, а також для комбінованого виробництва електричної та теплової енергії.

О. РОМАНЮК підкреслив, що система нагадує міні-ТЕЦ електричною потужністю 630 кВТ/год. вітчизняного виробництва. Вона на 40% забезпечить підприємство електричною енергією власного виробництва, до того ж дасть можливість забезпечити частину житлових будинків міста гарячою водою і зменшить собівартість теплової енергії.

За словами начальника управління, при повному навантаженні газового двигуна-генератора економія на підприємстві планується майже у 90 тис. грн. на місяць. Низька собівартість виробленої когенераційною установкою електроенергії дозволяє отримувати прибуток, необхідний для того, щоб окупити капітальні витрати на спорудження установки протягом 2,7 років.

О. РОМАНЮК зауважив, що залежно від вартості газу та існуючих тарифів на електричну та теплову енергію термін окупності може змінитися.

(C) УНІАН, 2005

#

Житлово-комунальна сфера

НА КІРОВОГРАДЩИНІ ТРИВАЄ ГАЗИФІКАЦІЯ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ

Кіровоград. 17 грудня. УНІАН. В Петрівському районі на Кіровоградщині завершено газифікацію сіл Баштино та Червонокостянтинівка.

Як повідомили УНІАН в прес-службі облдержадміністрації, в церемонії урочистого запуску газу по провідних газопроводах до населених пунтів взяв участь перший заступник губернатора Анатолій РЕВЕНКО.

За його словами, газифікувати помешкання селян вдалось „завдяки поєднанню зусиль держави та приватної ініціативи”.

Як зауважив голова Петрівської районної державної адміністрації Олександр БЄЛИЙ, для влади питання газового забезпечення населених пунктів та об'єктів соціальної сфери є одним з пріоритетних. Усі роботи з газифікації проводились Виробничим товариством „Кіровоградтрасгазбуд” та Олександрійським управлінням експлуатації газового господарства

О. БЄЛИЙ також зазначив, що в цьому році за кошти державного бюджету здійснюється газифікація с. Ганнівка, для чого вже освоєно 470 тис. грн., тривають роботи по забезпеченню газопостачанням центральної районної лікарні.

(C) УНІАН, 2005

#
ДЛЯ ЛІКВІДАЦІЇ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ НА КІРОВОГРАДЩИНІ БРАКУЄ КОШТІВ - МНС

Кіровоград. 13 грудня. УНІАН. Для ліквідації надзвичайних ситуацій у містах Кіровоградської області рятувальним службам бракує коштів.

Як передає кореспондент УНІАН, про це під час прес-конференції повідомив начальник ГУМНС України в області, полковник внутрішньої служби Віктор ФІСЕНКО.

За його словами, зокрема, поблизу Компаніївки розташований колишній військовий полігон, проведення піротехнічних робіт на якому коштуватиме близько 1,5 млн. грн.

В. ФІСЕНКО також зазначив, що міста Долинська і Світловодськ потерпають від підтоплення ґрунтовими водами.

За попередніми підрахунками, для здійснення комплексу робіт для ліквідації надзвичайної ситуації у Долинській необхідно 4,5 млн. грн., у поточному році з державного бюджету виділено 60 тис. грн., а термінових робіт виконано на 63 тис. грн.

В. ФІСЕНКО зауважив, що для ліквідації надзвичайної ситуації в Світловодську у поточному році передбачено фінансування з державного бюджету у розмірі 500 тис. грн.

„У попередні роки на укріплення берегів Кременчуцького водосховища виділено 800 тис. грн., або 12% від вартості виконаних робіт”, підсумував начальник управління.

(C) УНІАН, 2005

#

Спорт

КОМАНДА КІРОВОГРАДСЬКИХ СПОРТСМЕНІВ ВИБОРОЛА 3 ПЕРШІ МІСЦЯ НА ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ТУРНІРІ З УКРАЇНСЬКОГО РУКОПАШУ ГОПАК

Кіровоград. 14 грудня. УНІАН. Команда кіровоградських спортсменів виборола три перші місця на Всеукраїнському турнірі з українського рукопашу гопак.

Про це кореспонденту УНІАН повідомив керівник міської секції цього виду бойових мистецтв В’ячеслав ШЕВЧЕНКО.

За його словами, участь у змаганнях, що пройшли у Львові минулих вихідних, взяли 60 спортсменів із 8 областей України. Спортсмени Кіровограда втретє брали участь у подібному турнірі.

В. ШЕВЧЕНКО зауважив, що з чотирьох осіб, які складають команду, троє стали переможцями (Назар БАЙДА у ваговій категорії до 80 кг, В’ячеслав СОТНИК - до 70 кг та Сергій КАЛАТУР - до 50 кг), а один виборов срібну нагороду (Ігор ЛАБАДАЄВ - до 45 кг).

Нагороди спортсменам вручали віце-президент Федерації українського рукопашу гопак Микола ВЕЛИЧКОВИЧ та віце-президент Національного олімпійського комітету України Мирослав ГЕРЦИК.

Як зауважив В. ШЕВЧЕНКО, в Кіровограді секція українського рукопашу гопак працює четвертий рік, але за цей час завоювала славу однієї з провідних в Україні.

(C) УНІАН, 2005

#
НОВИНИ З КІРОВОГРАДА

Місцеве самоврядування

ЗАСТУПНИКА МЕРА КІРОВОГРАДА ПОНОВЛЕНО НА ПОСАДІ, НЕЗВАЖАЮЧИ НА ПОРУШЕНУ ПРОТИ НЬОГО КРИМІНАЛЬНУ СПРАВУ

Кіровоград. 16 грудня. УНІАН. Депутати Кіровоградської міської ради на сьогоднішьному засіданні сесії поновили повноваження заступника мера міста з гуманітарних питань (освіти, медицини, культури і спорту) Вадима ВОЛКАНОВА, незважаючи на порушену проти нього кримінальну справу.

Про це кореспонденту УНІАН повідомив керівник відділу по роботі зі ЗМІ Кіровоградської міськради Сергій ЯКУНІН.

За його словами, питання про поновлення В. ВОЛКАНОВА на посаді вніс до порядку денного сесії депутат Сергій НЕДІЛЬКО, який водночас пред”явив список підписів директорів усіх шкіл Кіровограда (34 підписи) та всіх головних лікарів медичних закладів (окрім одного, який перебуває на лікарняному) на підтримку даного рішення.

Також С. НЕДІЛЬКО аргументував недоцільність подального відсторонення В. ВОЛКАНОВА з посади заступника мера тим, що він, за свідченням прокуратури, не є обвинуваченим у справі про фальсифікації виборів 2004 року в ТВО №100 (Кіровоград), а лише проходить у справі як свідок.

В результаті депутати проголосували за відміну попереднього рішення сесії, яким В. ВОЛКАНОВА було відсторонено від виконання обов”язків заступника мера.

(C) УНІАН, 2005

#

Освіта

НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ КІРОВОГРАДА ЗАКІНЧАТЬ 2005 РІК БЕЗ БОРГІВ

Кіровоград. 16 грудня. УНІАН. Незважаючи на напружену ситуацію із виплатою заробітної плати працівникам освіти, що виникла місяць тому в Кіровограді, навчальні заклади міста закінчать 2005 рік без боргів.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомила начальник фінансового управління Кіровоградської міської ради Любов БОЧКОВА.

За її словами, міський бюджет отримав із державного додаткову субвенцію у сумі 1,8 млн. грн. для розрахунків за енергоносії. Це дозволило закладам освіти не лише повністю розрахуватись за отримані в цьому році тепло, воду та електроенергію, і а погасити борги за 2004 рік, підкреслила Л. БОЧКОВА.

У відділі взаємодії зі ЗМІ Кіровоградської міської ради УНІАН повідомили, що загалом у поточному році на потреби галузі освіти виділено втричі більше коштів, ніж у минулому. Завдяки цьому виплачено усі передбачені законодавством оклади і премії як педагогічним, так і технічним працівникам, та погашено заборгованість із доплат, передбачених ст. 57 Закону України „Про освіту” за 1997 та частково 1998 роки.

(C) УНІАН, 2005

#
ВНЗ КІРОВОГРАДЩИНИ ПРЕЗЕНТУВАЛИ СЕБЕ НА ВИСТАВЦІ ПРОФОРІЄНТАЦІЇ

Кіровоград. 15 грудня. УНІАН. Вищі навчальні заклади Кіровоградщини сьогодні презентували себе на обласній виставці профорієнтації „Твоя майбутня професія”.

Як повідомили УНІАН в прес-службі облдержадміністрації, на виставці свою освітню діяльність рекламували понад 20 навчальних закладів 1-4 рівня акредитації.

Планується, що протягом трьох днів виставку відвідають старшокласники всіх шкіл Кіровограда (понад 4 тис. учнів 8-11 класів). Мета заходу – допомогти зробити оптимальний вибір професії та навчального закладу для професійного навчання, підкреслили в прес-службі ОДА.

Організаторами профорієнтаційної виставки виступили Обласний молодіжний центр праці, Управління у справах молоді й спорту ОДА, Управління освіти Кіровоградської міської ради за підтримки Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту.

Також у рамках обласної програми до кінця грудня серед старшокласників загальноосвітніх шкіл Кіровоградщини буде безкоштовно поширено 4,5 тис. примірників довідника „Твоя майбутня професія”, який міститиме інформацію про всі навчальні заклади Кіровограда.

(C) УНІАН, 2005

#
В КІРОВОГРАДСЬКОМУ ПЕДУНІВЕРСИТЕТІ ПРЕДСТАВЛЕНО ЕЛЕКТРОННУ ВЕРСІЮ КОНСПЕКТУ З ФІЗИКИ ДЛЯ СТУДЕНТІВ

Кіровоград. 16 грудня. УНІАН. В Кіровоградському державному педагогічному університеті ім. Володимира Винниченка відбулась презентація електронної версії конспекту лекцій з фізики, розробленої викладачем кафедри фізики та методики її викладання Олегом ЦАРЕНКО.

Як повідомили УНІАН в прес-службі педуніверситету, перевага такого варіанту оформлення лекцій у тому, що ним зручно користуватися через університетський сервер, можна легко переходити від теми до теми і до окремих питань всередині матеріалу.

Крім того, подібну електронну версію лекцій можна начинити різного роду аудіофайлами, малюнками, фото- і відеороликами. Окрім лекційного матеріалу до електронного посібника включені тести. Наприклад, комп’ютер довільно обирає 12 із 60 питань з теми, студент відповідає та одразу бачить, наскільки добре засвоїв матеріал. А після завершення тестування, комп’ютерна програма дозволяє проаналізувати помилки, які були допущені.

Як зазначили в прес-службі, незабаром Кіровоградський педуніверситет отримає обладнану найновішими технологіями фізичну аудиторію, яку Міністерство освіти та науки надасть ВНЗ для апробації.

(C) УНІАН, 2005

#

Охорона здоров”я

В КІРОВОГРАДІ УТВОРЕНО КОМІСІЮ З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ ЗАНЕСЕННЮ І ПОШИРЕННЮ ВИСОКОПАТОГЕННОГО ГРИПУ ПТИЦІ

Кіровоград. 16 грудня. УНІАН. Виконком Кіровоградської міськради утворив міську комісію з питань запобігання занесенню і поширенню високо патогенного грипу птиці та мінімізації наслідків можливої пандемії грипу.

Як передає кореспондент УНІАН, за словами начальника міського управління охорони здоров’я Любов ПИВОВАРЧУК, у Кіровограді на сьогодні не зафіксовано жодного випадку захворювання птахів.

За її словами, створення комісії має на меті організацію профілактичних заходів для недопущення на території міста небезпечної хвороби.

(C) УНІАН, 2005

#

Конкурс

РАЙВИКОНКОМ КІРОВОГРАДА ЗАПОЧАТКУВАВ КОНКУРС НА КРАЩИЙ ОРГАН САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ

Кіровоград. 17 грудня. УНІАН. Виконавчий комітет Ленінської райради Кіровограда започаткував конкурс на кращий орган самоорганізації населення (квартальний комітет).

Як передає кореспондент УНІАН, ініціював прийняття рішення голова ради Валерій МАНУХІН.

Основна мета конкурсу — посилення ролі органів самоорганізації населення, широке залучення їх до вирішення питань місцевого самоврядування, зміцнення взаємодії виконавчих органів та жителів району у розв'язанні соціальних, економічних та екологічних питань.

Передбачено, що переможці конкурсу отримають дипломи та певні кошти на благоустрій території.

(C) УНІАН, 2005

#
ДОСВІД РЕГІОНІВ
ЗАРПЛАТИ ТА ПЛАТЕЖІ ДО ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗРОСЛИ З ПОЧАТКУ РОКУ БІЛЬШ НІЖ НА 35 ВІДСОТКІВ

Київ. 13 грудня. УНІАН. Середньомісячна номінальна заробітна плата одного штатного працівника у Київській області у січні-жовтні 2005 року дорівнювала 782,45 грн. Це на 35,8 % більше ніж за відповідний період минулого року та в 1,7 рази вище законодавчо встановленого рівня прожиткового мінімуму для працездатних осіб (453 гривні).

Про це УНІАН повідомили в головному управлінні економіки та зовнішніх економічних зв’язків Київської обласної державної адміністрації.

Крім того, за даними облдержадміністрації, протягом січня-листопада 2005 року підприємства та установи Київщини також збільшили перерахування до бюджету Пенсійного фонду України. За цей період до Пенсійного Фонду Київщина сплатила 1258,5 млн.грн. Як повідомляє обласна держадміністрація, це на 328,9 млн.грн., або на 35,4% більше ніж за січень-листопад 2004 року.

(С) УНІАН, 2005

#
ХАРКІВСЬКА ВЛАДА ПРОСИТЬ УРЯД ТЕРМІНОВО ВИДІЛИТИ З ДЕРБЮДЖЕТУ КОШТИ НА ПІЛЬГОВИЙ ПРОДАЖ ТРАКТОРІВ ХТЗ

Харків. 18 грудня. УНІАН. Керівництво Харківщини просить уряд України терміново виділити з держбюджету кошти на пільговий продаж тракторів Харківського тракторного заводу українським аграріям.

Як повідомили кореспонденту УНІАН у прес-службі Харківської обласної державної адміністрації, голова ОДА Арсен АВАКОВ направив на адресу прем’єр-міністра України Юрія ЄХАНУРОВА телеграму з проханням терміново вирішити питання направлення Міністерством аграрної політики України додаткових коштів з державного бюджету, що дасть можливість сільгосптоваровиробникам України до кінця грудня 2005 р. закупити понад 400 тракторів ХТЗ на умовах 30% компенсації їхньої вартості.

Як повідомляв УНІАН, з 1 грудня ц.р. Харківський тракторний завод на півтора місяця призупинив своє основне виробництво. Таке рішення лідер українського сільгоспмашинобудування змушений був прийняти через затоварення. На час зупинки головного конвеєра ХТЗ на складах підприємства накопичилося близько однієї тисячі тракторів. 600 машин різних моделей знаходилися на самому заводі, 200 – на майданчиках українських ділерів і ще 200 – у ділерів Росії. Щоб не зірвати виконання раніше укладених контрактів, у грудні керівництво ХТЗ запланувало випустити 49 тракторів ХТЗ-17222 новітніх модифікацій.

(С) УНІАН, 2005

#
У ЗАПОРІЖЖІ ЗА ФОТОГРАФІЭЮ ВІДНОВЛЮЮТЬ СВЯТО-ПОКРОВСЬКИЙ СОБОР, ЗНИЩЕНИЙ ПІСЛЯ РЕВОЛЮЦІЇ 1917 Р.

Запоріжжя. 17 грудня. УНІАН. У Запоріжжі за фотографіэю відновлюють Свято-Покровській Кафедральний собор, знищений після революції 1917 року.

Як повідомили УНІАН у прес-службі Запорізької мерії, «проектувальники Собору - архітектори «Запоріжцивільпроекту» - знайшли в Санкт-Петербурзі фотографії собору, який діяв у районі вул. Анголенка до Жовтневої революції 1917 року, і зараз відтворюють його в первинній красі».

Зведення Собору здійснюється за рахунок добродійних внесків.

З початку року на будівництво церкви вдалося зібрати близько 1 млн. грн. пожертвувань. За словами голови обласного добродійного фонду «Собор» Леоніда ХАДЖИНОВА, для завершення будівництва необхідно ще 2 млн. грн.

Передбачається, що в 2006 р. храм буде повністю відновлено.

(C) УНІАН, 2005

#
У ЧЕРНІВЦЯХ ЗАПОЧАТКОВАНО ПІЛОТНИЙ ПРОЕКТ ЗІ СТВОРЕННЯ ЄДИНОГО ДОЗВІЛЬНОГО ОФІСУ У СФЕРІ БУДІВНИЦТВА

Чернівці. 16 грудня. УНІАН. Сьогодні у Чернівцях відбувся “круглий стіл” на тему “Практика отримання дозволів та погоджень у сфері будівництва” за участі заступника міністра архітектури, будівництва та ЖКГ Юрія КАЗЬМИРУКА, представників управління дозвільної системи Держкомпідприємництва, Ради підприємців при Кабміні та Аналітично-дорадчого центру представництва ООН в Україні.

Як передає кореспондент УНІАН, відкрита дискусія стала першим практичним кроком до втілення у Чернівцях пілотного проекту зі створення єдиного дозвільного офісу у сфері будівництва.

Учасники “круглого столу” висловили перконання, що спрощення дозвільної системи в галузі будівництва та землевідведення “сприятиме здешевленню та скороченню у термінах дозвільної процедури, залученню інвестицій у сферу будівництва і в результаті – падінню цін на первинному ринку житла”.

За результатами аналізу, здійсненого міністерством архітектури, будівництва та ЖКГ, сьогодні забудовник змушений отримати дозволи та погодження у 25-36 організацій, для чого щонайменше 109 разів відвідати різні інстанції. Цей процес займає 3-3,5 роки і відповідно має вартісне вираження в інвестиційній складовій проекту.

Під час розпочатого у Чернівцях експерименту, міністерство планує розробити законопроект про внесення змін у 23 законодавчих акти, які регулюють проектно-будівельну діяльність в Україні, а також існуючу у цій сфері нормативну базу.

Заступник міністра архітектури, будівництва та ЖКГ ознайомив учасників обговорення із запропонованою Міністерством схемою вдосконалення дозвільної системи у сфері будівництва, яку пропонується впроваджувати в Чернівцях.

За його словами, така система передбачає значне спрощення архітектурно-планувального завдання та технічних умов, визначає порядок проведення громадського обговорення містобудівної документації, а також пропонує запровадити типові угоди-зобов’язання між забудовником та організаціями, що здійснюють підключення до інженерних мереж, градацію вихідних даних для різних об’єктів, сертифікацію та страхування архітектурної діяльності, підтвердження фінансової спроможності забудовника.

Водночас передбачається удосконалення системи здійснення державної інвестиційної експертизи, зокрема, впровадження трьох її видів – консультативної, рекомендаційної та обов’язкової, а також спрощення системи введення будівельних об’єктів в експлуатацію.

(С) УНІАН, 2005

#
20 АВТОМОБІЛІВ „СЛАВУТА” ОТРИМАЛИ СІМЕЙНІ ЛІКАРІ НА КИЇВЩИНІ

Київ. 16 листопада. УНІАН. 20 автомобілів „Славута” отримали сімейні лікарі Київської області.

Про це УНІАН повідомив голова обласної державної адміністрації Євген ЖОВТЯК.

За словами губернатора Київщини, наступного року обсяги фінансування Програми розвитку сімейної медицини буде збільшено вчетверо. Керівництво області планує придбати ще 50 автомобілів для сімейних лікарів Київщини.

Є.ЖОВТЯК зазначив, що в області здійснюється комплексна програма розвитку сімейної медицини на 2005-2006 роки, яка передбачає створення відповідних лікувальних закладів в усіх великих населених пунктах області, забезпечення їх кваліфікованими кадрами, сучасним необхідним медичним обладнанням, засобами пересування. Він також повідомив, що в області здійснюється інтенсивна реконструкція мережі лікувальних закладів.

„Бюджетні кошти на ці заходи були і в колишньої влади, але вони чомусь не використовувалися. Ми прагнемо зробити усе, щоб медичні послуги надавалися якісні і в людських умовах. Упевнений, що бюджет 2006 року за рахунок мобілізації доходів на території області дозволить нам підняти стан охорони здоров‘я на належний рівень”, – зазначив Є.ЖОВТЯК.

Крім того, начальник обласного управління охорони здоров‘я Ігор БАСИСТЮК повідомив УНІАН, що на сьогодні в районах області працюють 54 сімейних лікаря, а до весни 2006 року буде підготовлено ще 160 фахівців.

„Для того, щоб лікарю поїхати подивитися хворого у село, яке знаходиться за 3-5 кілометрів від нього, йому практично треба витратити день. І заради одного хворого він втрачає свій робочий день. А так, маючи транспорт, він зможе обслужити виклики протягом декількох годин, повернутися у свій офіс, амбулаторію, і там надати допомогу людям”, – зазначив він.

За словами начальника облуправління, у Білій Церкві реорганізовано медико-санітарну частину „Будівельник” у поліклініку загальної практики сімейної медицини. Потужність поліклініки – 150 відвідувань за зміну. Вона отримала статус регіонального центру з підготовки лікарів сімейної медицини.

Також з початку року на Київщині відремонтовано 148 фельдшерсько-акушерських пунктів, майже 90 дільничних лікарень та амбулаторій.

(С) УНІАН, 2005

#
У КРИМУ ПРАВООХОРОНЦІ ЗДІЙСНЮЮТЬ ЗАХОДИ, СПРЯМОВАНІ НА ПРИПИНЕННЯ КОНТРАБАНДИ МОРСЬКИМ ШЛЯХОМ

Київ. 16 грудня. УНІАН. Співробітники Головного управління Служби безпеки України у Криму у взаємодії з іншими правоохоронними органами півострова здійснюють заходи, спрямовані на припинення контрабанди морським шляхом.

Як повідомили УНІАН у прес-групі ГУ СБУ в АРК, протягом поточного року в рамках спільної протидії протизаконним акціям правоохоронці перевірили понад 250 рейсів морського транспорту до портів Євпаторії, Керчі, Феодосії, Ялти з Туреччини, країн Близького Сходу та Західної Європи. Доглянуто понад 500 контейнерів, які надійшли з Узбекистану, Росії та інших країн. У результаті було порушено 10 кримінальних справ, складено 260 протоколів щодо недодержання митних правил на суму 15 млн. гривень.

Наприклад, у Євпаторійському порту виявлено контрабандне переміщення з Туреччини шкіряних виробів вартістю майже 6,7 млн. гривень. Здійснюються спільні дослідчі заходи з правоохоронними органами держав, громадяни яких були причетні до функціонування цього контрабандного каналу.

До конфіскованих за рішеннями суду товарів широкого вжитку були долучені дві морські яхти загальною вартістю 240 тисяч гривень і водний мотоцикл, що коштує понад 50 тисяч гривень.

Як повідомив начальник спецпідрозділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю ГУ СБУ в АРК, керівник міжвідомчої мобільної групи по боротьбі з контрабандою Олександр НАГНИБІДА, за період функціонування державної програми “Контрабанді – стоп” завдяки діяльності співробітників ГУ СБУ до бюджету додатково перераховано 707,5 тисяч гривень та конфіскованих товарів майже на 10 млн. гривень. Таким чином, надходження коштів до державного бюджету за матеріалами ГУ СБУ у АРК порівняно з 2004 роком зросло на 24 млн. грн.

(С) УНІАН, 2005

#
ВЛАДА ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ЗАБОРОНИЛА РОЗМІЩЕННЯ ДРУКОВАНИХ ПЕРЕДВИБОРНИХ МАТЕРІАЛІВ У НЕВСТАНОВЛЕНИХ МІСЦЯХ

Івано-Франківськ. 16 грудня. УНІАН. Влада Івано-Франківська заборонила розміщення друкованих передвиборних агітаційних матеріалів у невстановлених місцях.

Як повідомили УНІАН у в Івано-Франківській міській раді, на виконання вимог статті 67 частини 8 Закону України „Про вибори народних депутатів України” міський голова Івано-Франківська Зіновій ШКУТЯК підписав розпорядження „Про порядок розміщення друкованих матеріалів передвиборної агітації”.

Відповідно до розпорядження, єдиними місцями для розміщення друкованих матеріалів передвиборної агітації по виборах народних депутатів України є тумби, які обслуговує міське рекламно-інформаційне підприємство „Ратуша”, та визначені огорожі будівельних майданчиків. Суб’єктам виборчого права рекомендовано звертатись до „Ратуші” з приводу розміщення реклами.

Пункт 4 розпорядження забороняє „розміщення друкованих передвиборних агітаційних матеріалів та повідомлень про перебіг виборчого процесу у невстановлених місцях”. Доведено до відома, що за невиконання пунктів розпорядження „винні несуть адміністративну відповідальність”.

Комунальні служби міста зобов’язані „забезпечити належний благоустрій, належне освітлення місць розташування стендів, тумб передвиборної агітації”. Міському відділу міліції доручено забезпечити „дотримання громадського порядку в місцях розташування стендів, тумб передвиборної агітації та взяти їх під охорону”.

(С) УНІАН, 2005

#


Схожі:

УНІАН-Кіровоградщина №010 6 грудня
Українське незалежне інформаційне агентство новин (УНІАН). Засновано в березні 1993 року. Генеральний директор Олег НАЛИВАЙКО. Головний...
УНІАН-Кіровоградщина №007 15 листопада
Українське незалежне інформаційне агентство новин (УНІАН). Засновано в березні 1993 року. Генеральний директор Олег НАЛИВАЙКО. Головний...
Павло Глазовий народився ЗО серпня 1922 року в так званому історичному...
Новоскалювата (тодішня Кіровоградщина) Миколаївської області у родині хлібороба. Його предки носили козацьке прізвище Окань. Але,...
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА до проекту Закону України
За даними Держстату1 за останній рік кількість населення в Україні скоротилася на 144 900 чол., а за останні 5 років – на 1 012 400...
В Інтернеті УНІАН користується послугами компанії «Топпінг» -т. 228-05-46
Українське незалежне інформаційне агентство новин (УНІАН). Засновано в березні 1993 року
В Інтернеті УНІАН користується послугами компанії «Топпінг» -т. 228-05-46
Українське незалежне інформаційне агентство новин (УНІАН). Засновано в березні 1993 року
В Інтернеті УНІАН користується послугами компанії «Топпінг» -т. 228-05-46
Українське незалежне інформаційне агентство новин (УНІАН). Засновано в березні 1993 року
В Інтернеті УНІАН користується послугами компанії «Топпінг» -т. 228-05-46
Українське незалежне інформаційне агентство новин (УНІАН). Засновано в березні 1993 року
Українське незалежне інформаційне агентство новин (УНІАН). Засновано...
«Проект Адвокатської фірми «Пукшин і партнери» та інформаційного агентства УНІАН»
Українське незалежне інформаційне агентство новин (УНІАН). Засновано...
«Проект Адвокатської фірми «Пукшин і партнери» та інформаційного агентства УНІАН»
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка