КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ІКТ


Скачати 37.69 Kb.
Назва КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ІКТ
Дата 10.02.2014
Розмір 37.69 Kb.
Тип Конспект
bibl.com.ua > Інформатика > Конспект
Відділ освіти Уманської міської ради

Міський методичний кабінет

Навчально-виховний комплекс №1

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ

З РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ

З ВИКОРИСТАННЯМ ІКТ

НА ТЕМУ:

«Якою буває осінь».

Складання порівняльних розповідей

про ранню та пізню осінь.

ДЛЯ ДІТЕЙ СТАРШОЇ ГРУПИ

Підготувала

вихователь

Василенко І. В.

Умань

2012

Програмовий зміст:

Словник: закріпити назви осінніх місяців, активізувати словник дітей прикметниками. Формувати початкові уявлення про слова-ознаки.

Звукова культура: продовжувати вчити визначати перший звук у слові, розрізняти приголосні тверді, м’які.

Зв’язне мовлення: продовжувати вчити дітей складати порівняльну описову розповідь за схемою та картинками.

Розвивати: мовлення, увагу, пам’ять, креативне мислення.

Виховувати естетичні почуття, любов до природи, вміння працювати з товаришем у парі, слухати його, не перебиваючи.
ХІД ЗАНЯТТЯ:

І. Організаційний момент.

1.1. Ігрова ситуація. Мотивація.

Діти заходять до групи і вітаються з вихователем, ляльками Іванком та Наталкою, які при несли книгу про осінь.

– Діти, подивіться, наші ляльки щось принесли із собою. Вам цікаво? (П.В. – Так, цікаво).

– Запитайте, будь ласка, у них – що принесли ляльки? (П.В. – Іванко, Наталко, що ви принесли?)

– Іванко, Наталко, що ви тримаєте в руках?).

- Як ви думаєте, про що ця книга?

– Діти, це книга про пори року, ой яка гарна, які тут малюнки! (П.В. – Покажіть нам. І ми хочемо побачити).

– А ще вірші - які гарні й різні, хочете послухати? (П.В. – Дуже хочемо. Так, я хочу послухати).

– Листопад холодний всіх вітрів скликає,

І чудове листя з дерева зриває.

Падають листочки, падають всі вряд,

Осінь вже на дворі… Місяць листопад.

(Уривок з вірша М. Стратієнко "Осіння казочка" ст. 72, кн. "Українське довкілля").

– Діти, про який місяць якої пори року ви почули у віршику? (П.В. – Це листопад.

– Це про осінь вірш.

– Це осінній віршик).

– Молодці! Іванко й Наталка вирішили подарувати цю книжку нам, але за умови того, що ви розкажете все-все, що знаєте про осінь, згодні? (П.В. – Так згодні.

- Назвіть осінні слова-назви. (СЛАЙД 2)

- А зараз спробуйте відгадати назву за дією (СЛАЙД 3)
1.2. Д/гра «Осінні питання».

- Діти, ставайте у коло. Я буду кидати м’яч і задавати осінні питання, а ви будете відповідати лише одним словом:

День який?

Погода яка?

Хмари які?

Сонце яке?

Дерева які?

Вітер який?

Дощ який?

Парасолька яка?

Настрій який?

Земля яка?

Повітря яке?

ІІ. ЕТАП ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. НАДБАННЯ НЕОБХІДНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

- На яке питання відповідають усі ці слова? Такі слова називаються ознаками.
2.2. Д/впр. «Зберіть слова-ознаки у кошик» (СЛАЙД 4)

– Діти, скажіть, на які два періоди ділиться осінь? (П.В. – Рання осінь

і пізня осінь). (СЛАЙД 5)

– А яка зараз осінь? (П.В. – Рання осінь).

– За якими прикметами ви зробили такий висновок?

- Хто написав ці картини?

- Як ви назвали б їх?

ІІІ. ЕТАП ПЕРЕТВОРЮВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

2.3. Диктант «Запиши схему речення»

Настала рання осінь.

- Придумайте речення за цією ж схемою про пізню осінь.
2.4. Д/впр «Відгадай назву осіннього місяця за картинкою» (СЛАЙДИ: 6 – 10)

- Діти, роздивіться уважно картинку і відгадайте назву осіннього місяця. Який звук стоїть на початку слова?
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

– Станьте всі в коло і розкажемо вірш про листопад.
Завітав до нас у сад Крокують на місці,

Хмурий дядько листопад. прикладають до лоба руку човником і озираються.

Хвилювались голі віти: Піднімають руки вгору і махають ними.

Чим нам гостя пригостити? Розводять руками.

Залишились лиш опеньки Напівприсідають.

У саду, під пнем стареньким.
2.5. Д/впр. «Скажи навпаки» (СЛАЙДИ: 11 - 14)

- Діти, скажіть навпаки та визначіть, до якої осені можна віднести ці слова-ознаки.

ІІІ. ЕТАП ОЦІННО-КОНТРОЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

- Діти, зараз ми пограємо в гру «Я – осінь». Гратись будемо у парах. Домовтесь, хто з вас буде ранньою осіню, а хто – пізньою. Розкажіть один одному про свою осінь. Виграє та пара, хто дружно буде це робити та найкраще розкаже про свою осінь. Розповідати можна за картинками та схемою.

3.1. Д/гра «Осіння торбинка».

- У нашій осінній торбинці є фішки сині та червоні. Ми зараз будемо виймати фішки. Якщо вийняли червону, то розповідаємо за що любимо осінь, синю – за що не любимо осінь.

IV. Підсумок та аналіз заняття.

Схожі:

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ІКТ
Словник: збагачувати мовлення дітей прикметниками, дієсловами. Розрізняти слова назви, дії, ознаки; підбирати рими
КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ІКТ
Словник: продовжувати вчити вживати правильно слова-терміни вікових етапів розвитку людини (немовля, малюк, дошкільник, школяр т...
Конспект уроку з української мови для 10-го класу ( профіль українська філологія )
Запропонований урок з використанням ІКТ сприяє стійкій мотивації учнів до навчання, робить процес набуття знань інтенсивним
«Три ведмеді» конспект індивідуального заняття з розвитку мовлення,...
Розвивати увагу, мислення, сприйняття. Закріпити поняття про величену (великий-менший-маленький), про геометричні фігури. Вчити співвідносити...
НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
ВИКОРИСТАННЯМ ІКТ ТА МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОГО САМОРОЗВИТКУ ПЕДАГОГІЧНОГО ПРАЦІВНИКА ДОШКІЛЬНОГО
Лівобережна Гетьманщина та Слобідська Україна в другій половині XVII...
Лівобережна Гетьманщина та Слобідська Україна в другій половині XVII ст. Урок з історії України для 8 класу із використанням ІКТ
Конспект заняття на тему: “ Great inventors and inventions
«Questions for asking more information», тренувати навички читання та перекладу невідомого тексту та розвивати навички аудіювання...
КРЕМЕНЧУЦЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ СФЕРИ ПОСЛУГ
Методична розробка вміщує досвід викладача по проведенню уроку історії з використанням місцевого матеріалу та ІКТ
ПЛАН-КОНСПЕКТ проведення заняття з психологічної підготовки з працівниками Жовтневого ЗМПО. Тема
Тема : Пізнавальні процеси. Пам’ять. Мислення. Уява. Мовлення. Відчуття. Сприймання. Увага
ПЛАН-КОНСПЕКТ проведення заняття з психологічної підготовки з працівниками...
Тема : Пізнавальні процеси. Пам’ять. Мислення. Уява. Мовлення. Відчуття. Сприймання. Увага
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка