Урок формування мовної компетенції. Хід уроку


Скачати 27.5 Kb.
Назва Урок формування мовної компетенції. Хід уроку
Дата 10.02.2014
Розмір 27.5 Kb.
Тип Урок
bibl.com.ua > Інформатика > Урок
Тема. Не з дієприкметниками.

Мета: пояснити учням правила написання не з дієприкметниками; формувати вміння правильно писати слова з цією орфограмою; розвивати вміння робити висновки та узагальнення; виховувати любов до рідного слова.

Тип уроку: урок формування мовної компетенції.

Хід уроку

I Організаційний момент

II Ознайомлення учнів з темою, метою й завданнями уроку.

II Актуалізація опорних знань учнів

Словниково-смисловий диктант «Одним словом»

1) Який не можна збагнути, зрозуміти (незбагнений).

2) Який не може здійснити (нездійсненний).

3) Який не можна полічити (незліченний).

4) Якого не можна знищити (незнищенний).

5) Якого не можна оцінити, дуже цінний (неоціненний).

6) Який не примирюється, не погоджується з чим-небудь (непримиренний).

7) Який ніяк не скінчиться, дуже довго триває (нескінченний).

8) Якого важко або неможливо впізнати (невпізнанний).

9) Якого не можна вблагати (невблаганний).

10) Який охороняється законом від посягань з боку кого-небудь (недоторканний).

11) Якого не можна здолати (нездоланний).

12) Якого не можна виразити, передати словами (несказанний).

IV Мотивація навчальної діяльності учнів (підготовка учнів до сприйняття нового матеріалу)

1. Пригадування правил правопису не з прикметником та дієсловом.

2. Спостереження над мовним матеріалом (розглянувши таблицю, самостійно вжити правила написання не з дієприкметниками).

Разом

Окремо

Незакінчене діло покривається снігом.

Не закінчене вчасно діло не дає спокійно спати.




Не закінчена, а відкладена справа непокоїть душу.




Якщо справа не закінчена, не берися за іншу.

3. Робота з підручником параграф 25.

V Закріплення набутих знань у процесі практичної роботи.

1. Записати словосполучення, спроектовані на дошку, знімаючи скісну риску, позначити і пояснити орфограми.

Не/скошена трава; не/полита досі розсада; не/бачена краса; не/бачена ніколи фортеця; не/скінчена розмова; не/скінченні мрії; не/замкнені двері; ще не/замкнені двері; ні чим не/підтверджений факт; ні до кого не/спрямоване слово; довго не/стихаючий вітер; ще не/дозрілі хліба; оті не/скошені трави; своєчасно не/скошена гречка.

2. Вправи підручника 277 (п), 280 (у), 285 (п).

3. Виконання тестових завдань .

1) Позначте рядок, у якому допущена помилка при написанні не з дієприкметником.

А) Не вимитий, а протертий; не прив’язаний звечора.

Б) Не затоплені повінню; неполита ділянка.

В) Незавершена робота; незібраний урожай;

Г) Яблука незірвані; червоніли не зірвані яблука.

2) Позначте рядок, у якому всі дієприкметники пишуться окремо з не.

А) Не/политі квіти; не/вибране полу.

Б) Не/стримані почуття; не/вгамовні діти.

В) Не/виправлена учнем помилка; не/відредагований учителем твір.

Г) Не/знайдений предмет; не/скошена трава.

VI Підсумок уроку

Колективна робота. Складання плану перевірки знань у формі питальних речень.

VII Домашнє завдання

1. З кожним із словосполучень скласти по два речення таким чином, щоб дієприкметники з не в першому випадку писалися разом, а в другом – окремо.

(Не)витрачена сила, (не)завершена робота, (не)зібраний урожай.

2. Сильним учням скласти лінгвістичну казку «Дієприкметник».

Схожі:

Урок засвоєння нових знань (формування мовної компетенції)
Тема. Складнопідрядні речення з підрядними обставинними наслідковими, допустовими
Урок засвоєння нових знань(формування мовної компетенції). Обладнання...
Тема. Складне речення і його ознаки. Складне речення без сполучників, із сурядним і підрядним зв’язком
Гасюк О. О., Степан М. Г. Художнє вишивання
Урок з образотворчого мистецтва (6 клас) за технологією особистісно орієнтованого навчання з елементами формування самоосвітньої...
Фонетика і графіка. Орфоепія і орфографія
Системно відображаючи програмний матеріал, такі завдання сприяють об’єктивному і всебічному оцінюванню рівня його засвоєння, аналізу...
Урок – комплексне засвоєння знань Хід уроку
Я рада Вас бачити сьогодні на уроці. Усміхніться один одному, подумки побажайте успіхів. Для того, щоб впоратися на уроці з завданнями,...
ХІД УРОКУ
Мить просвітлення душі (урок компаративного аналізу новел «Останній листок» О. Генрі та «Кленові листки» В. Стефаника)
УРОК 23 Тема уроку
Мета уроку: формування знань учнів про правила знаходження первісних (невизначених інтегралів), формування умінь у знаходженні первісних...
УРОК 29 Тема уроку
Мета уроку: Формування умінь учнів застосовувати інтеграл до обчислення об'ємів тіл
Уроку. Урок узагальнення і систематизації знань. Хід уроку І. Актуалізація...
Мета. Узагальнити й систематизувати знання учнів про розв'язування задач на відсо­тки усіх видів
УРОК №14 Тема уроку
Мета уроку: формування вмінь учнів тотожно перетворювати вирази на основі законів арифметичних дій
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка