Тема: «Мандрівка загадковими просторами світового океану»


Скачати 32.06 Kb.
Назва Тема: «Мандрівка загадковими просторами світового океану»
Дата 06.01.2014
Розмір 32.06 Kb.
Тип Документи
bibl.com.ua > Інформатика > Документи
«…Океан – це безодня проблем,

Таємниць, незрозумілих речей:

безглуздих питань і захоплюючих загадок.»

Тема: «Мандрівка загадковими просторами світового океану»
Мета: Продовжувати формувати уявлення про поверхню Землі., океанів, зображення їх на карті. Розвивати екологічне мислення, пізнавальний інтерес до предмета, уміння працювати з різною інформацією, додатковою літературою, вчитися логічно мислити, чітко висловлювати свою думку.
Тип уроку: підсумково-узагальнюючий;
Обладнання: фізична карта світу, картки з завданнями, картка самооцінки;
Форма роботи: групова, індивідуальна, ігрова;
Хід уроку:
І. Організація класу;
ІІ. Мотивація навчальної діяльності;
Сюжет відеофільму «океан»

Слово вчителя

Мой самый сумашедший океан

Податливо твоей внимаю сути

Возникновенью самых новых стран

Порывам необузданной души.

Він могутній, грізний, до цих пір загадковий і незбагненний для нас, людей. Такий далекий і водночас такий близький. Такий бурхливий і такий лагідний, такий важливий для всього живого.(звернення до епіграфа)
ІІІ Оголошення теми та мети уроку;

слово вчителя:
Наш сьогоднішній урок має назву «Мандрівка загадковими просторами світового океану».

На цьому уроці підсумуємо знання з теми «Світовий океан», поділимося цікавою інформацією і ще раз згадаємо про актуальні проблеми океану.

Для роботи на уроці ми створили 4 екіпажі, які будуть мандрувати загадковими просторами океанів. Групи обрали собі назви та девізи.
ІV. Етапи мандрівки:

1.Представлення команд;

Слово вчителя

Щоб вільно і впевнено плавати просторами океану необхідно мати знання і компас. Наступний етап нашої мандрівки

2.«Загадкова карта»

Берінгове море, Маріанський жолоб, о Ісландія, Трансарктична течія, Гавайські острови, затока Аляска, Північно-Атлантичний хребет, О Шрі-Ла протока Дрейка, Червоне море, Перуанська течія, Японське море.

Слово вчителя

3 географічна розминка

Щоб нам краще мандрувалося проведемо рзминку

( прийом світлофор)

Я зачитую твердження, а ви якомога швидше показуєте світлофор, якщо згідні з твердженням зелений колір, ні – червоний.

Запитання

. + Гольфстрім бере початок у Атлантичному океані;

- морська вода замерзає при температурі 0 градусів С;

- океанічні кити не сплять;

+ з океанічного дна добувають золото;

  • солоність води океану збільшується від тропіків до полярних широт;

- Найспокійніший океан – Тихий;

+ на всіх гибинах океану є життя;

  • найбільше нафтових свердловин пробурено на дні Мексиканської затоки;

+ солоність води Червоного моря 42 %
4. «Загадкові слова» :тайфуни, моретрус, Полінезія, атоли, рифи, шельф, Пуерто –Рико, латимерія.
5. «Загадкові імена» :

Георгій Сєдов, російський полярник, дослідник;
Юрій Лисянський українець, вивчав властивості вод Атлант.океану;
Васко да Гама відкрив Індійський океан;
Джеймс Кук зробив перші заміри глибин Індійського океану;
Вітус Беринг склав достовірну карту Західної частини Пн Льод океану ;

Фріть’оф Нансен перші відомості про природу навколо полярних областей;

Фернан Магелан навколосвітня подорож;
Отто Шмідт встановив товщину льодового покриву Пн Льод океану

Миклухо-Маклай вивчав населення та природу океанів.
6.Загадкові числа»
34% 11 022, +23-+25 ½ 180градусів 40-50 пд ш 20000 тонн 20% 9/10
7.Загадкові питання:

8. Загадкові вислови:

«Океан – колиска людства»

«Океан – комора ресурсів»

«Океан – головний водний шлях людства»

« Океан – безодня проблем»

«Океан – темрява світу»

«Океан – могутня енергія»
9.Загадковий калейдоскоп:
Підбиття підсумків уроку та оцінювання знань

На сьогоднішньому уроці ми узагальнили знання про Світовий океан дізналися щось нове і беззаперечно ще раз довели важливість океану для всього живого.


Прийом незакінчене речення На сьогоднішньому уроці для мене найцікавішим було…
Домашнє завдання 1 Підібрати інформацію про дослідження материка Африка. 2 Скласти 5 питань «про що саме я хотів би дізнатись у темі Африка»

Схожі:

Тем Що в імені твоєму?
Площа саме цього океану 1/3 всієї поверхні Землі та ½ території Світового океану
Тема. Індійський океан. Слайд 1 Мета
Мета: поглибити й систематизувати знання про природу Світового океану та його дослідження; вдосконалювати навички визначати географічне...
План урока Слайд
Атлантичного океану; вдосконалити практичні уміння ха­рактеризувати кліматичні умови океану, властивості водних мас, природні багатства,...
Урок-дослідження Тема: «Мандрівка по рідному краю»
Познайомити учнів із життєвим і творчим шляхом видатного письменника рідного краю
Тема Предмет і метод курсу. Основні поняття моніторингу світового ресторанного бізнесу

Встановлення нового світового порядку під впливом глобалізації
Основним призначенням глобальної кризи є встановлення «нового світового порядку». Під «новим світовим порядком» розуміється встановлення...
Віртуальна мандрівка на Хортицю
Тип уроку: бінарний (історія України та українська мова); урок додаткової корекції знань і умінь учнів
Уроку на тему «Узагальнення і систематизація знань з розділу «Займенник»
Діти, сьогодні на Вас чекає урок-мандрівка в чудову і незвичайну країну „ Морфологія. А місто, до якого ми прямуємо, називається...
Виховний захід «Мандрівка казковими стежинами» Мета
Мета: пробуджувати бажання читати і знати якомога більше казок; розвивати кмітливість, допитливість, артистичні здібності
Уроку: Урок Тема: Світове господарство. Міжнародний географічний поділ праці
України у світовому господарстві; розви­вати уміння аналізувати динаміку розвитку світового господарства, глобальне світосприйняття...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка