Конспект уроку з інформатики в 11 класі Тема: Практична робота


Скачати 57.65 Kb.
Назва Конспект уроку з інформатики в 11 класі Тема: Практична робота
Дата 24.12.2013
Розмір 57.65 Kb.
Тип Конспект
bibl.com.ua > Інформатика > Конспект
Конспект уроку з інформатики в 11 класі

Тема: Практична робота

Побудова діаграм і графіків на основі вмісту таблиць”
Мета: Закріпити і перевірити вміння учнів будувати діаграми і графіки на основі вмісту таблиць; виховувати почуття відповідальності за доручену справу; розвивати вміння учнів створювати проекти, працювати в групах, розвивати практичні навички учнів по роботі з комп’ютером.

Обладнання: кросворд на дошці, картки для гри в „Лото”, таблиці, створені учнями в процесі роботи над проектом.
Хід уроку

  1. Оголошення теми і мети уроку

Щоб дізнатися, над якою темою ми сьогодні будемо працювати, давайте розгадаємо кросворд, який ви бачите на дошці. Відгадавши горизонтальні слова, у вертикальному виділеному стовпчику ви побачите слово – тему нашого уроку.

Учні розгадують кросворд (див. додаток 1). Читають слово „Таблиці”.

Отже, сьогодні ми продовжуємо працювати з табличним процесором, з таблицями і покажемо, як ми навчилися будувати діаграми і графіки

  1. Перевірка домашнього завдання

Перевірка знання теоретичних питань з домашнього завдання проводиться у вигляді гри в лото (див. додаток 2) . Учні працюють парами.

  1. Виступи представників груп

На попередньому уроці учні розбилися на групи по 3 – 4 учні, одержали завдання для проектів. Працювали над деякими елементами економічної географії України. Свої роботи оформили у вигляді таблиць. Учні – представники груп розповідають про свою роботу, представляють свої проекти. Наприклад, одна група учнів досліджувала територію та кількість населення областей України, інша – головні річки України, ще одна група працювала над структурою виробничої сфери, інша - аналізувала посівні площі різних сільськогосподарських культур і т.д.

  1. Актуалізація опорних знань

Фронтально усно повторити основний матеріал, який потрібен для практичної роботи: 1. Які види діаграм ви знаєте?

2. Які кроки треба виконати, щоб побудувати діаграму?

3. Як виділити несусідні діапазони таблиці?

5. Практична робота з комп’ютером

Учні продовжують роботу над власними проектами. До різних стовпчиків створеної вдома таблиці треба побудувати кругову діаграму, гістограму та графік з усіма підписами, назвами діаграм. Діаграми розмістити на окремих листках, графік – біля таблиці.

Теоретичне питання практичної роботи розкрити в зошиті письмово.

Теоретичне питання: Які кроки треба виконати, щоб в табличному процесорі побудувати діаграму?

Створені на комп’ютері проекти учні зберігають у власних папках.

  1. Підсумок уроку, оцінювання учнів

  2. Домашнє завдання


Додаток 1

Кросворд














1

 

 

 

 

 

 

 




2

 

 

 

 

 































3

 

 

 

 







4

 

 

 

 

 

 




























5

 

 

 

 

 

 

 




6

 

 

 

 

 

 

























7

 

 

 

 

 

 

 




  1. Великою латинською буквою в ЕТ позначається … (стовпчик)

  2. Значок, що позначає абсолютну адресу (долар)

  3. Одна із складових адреси клітинки (буква)

  4. Значком = у клітинці починається запис … (формула)

  5. Тип даних в ЕТ (числовий)

  6. Назвіть одним словом: математичні, статистичні, логічні… (функції)

  7. Декілька сусідніх клітинок можна об’єднати в … (діапазон)


Таблиця для гри в „Лото”





А

В

С

1

Зошит

4

0,5

2

Ручка

3

2

3

Олівець

6

1


Картка для гри в Лото


Адреса клітинки з числом 6




СРЗНАЧ (А1;А4)




Значок „Майстер діаграм”


Адреса клітинки з числом 2




Тип даних у клітинці В2



Значок автосуми


= А4 + В4



Тип даних у клітинці А3


Значок сортування за зростанням

Ключі до гри „Лото”:


В3



Функція







С2



Числовий







формула




Текстовий





Схожі:

План-конспект уроку інформатики в 7 класі Тема уроку
Тема уроку: Робота з текстовою інформацією. Призначення та основні функції текстового редактора. Текстові процесори. MS Word. Поняття...
КОНСПЕКТ УРОКУ ТЕМА: Практична робота №12. Інтерактивність у Flash-презентаціях
МЕТА: навчитись створювати оригінал-макету буклету використовуючи можливості програми
КОНСПЕКТ УРОКУ ТЕМА:  Практична робота №11. Використання додаткових анімаційних ефектів
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: інструкція по лабораторній роботі, персональний комп’ютер з програмою
КОНСПЕКТ УРОКУ ТЕМА Практична робота №10. Основні типи анімації у презентаціях Flash
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: інструкція по лабораторній роботі, персональний комп’ютер з програмою
КОНСПЕКТ УРОКУ ТЕМА Практична робота №10. Основні типи анімації у презентаціях Flash
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: інструкція по лабораторній роботі, персональний комп’ютер з програмою
Об’єми тіл обертання. Практична робота з інформатики «Створення презентації...
ТЕМА: Об’єми тіл обертання. Практична робота з інформатики Створення презентації в програмі Power Point
Урок в 10 класі. Тема уроку: Практична робота. Створення відеокліпу
Обладнання та наочність: дошка, НКК, інструкції з ТБ, мультимедійне обладнання, лист само оцінювання, картки з завданням
Конспект уроку для другого класу інтегрованого курсу «Сходинки до інформатики»
Тема. Техніка безпеки при роботі з комп’ютером. Правила поведінки в комп’ютерному класі. Перегляд комп’ютерного мультфільму
Конспект уроку з інформатики Конструювання інтерфейсу користувача....
Конструювання інтерфейсу користувача. Надання значень властивостям елементів керування. Відтворення на формах зображень. Практична...
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ ІНФОРМАТИКИ В 10 КЛАСІ Тема. Об’єкти сторінки та їхні властивості Мета уроку
Навчальна: ознайомити учнів із призначенням текстових процесорів, способами запуску процесора MS WORD, елементами віконного інтерфейсу...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка