Тема уроку


Скачати 195.93 Kb.
Назва Тема уроку
Дата 18.12.2013
Розмір 195.93 Kb.
Тип Урок
bibl.com.ua > Інформатика > Урок

Білоцерківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №18

вчитель інформатики: Паламарчук Ольга Миколаївна


Тема уроку: Комп’ютерні віруси та антивірусні програми.

Практична робота «Захист комп’ютера від вірусів».

Мета уроку:

сформувати поняття:

  • комп’ютерного вірусі та інших шкідливих програм;

  • антивірусних програм;

розглянути:

  • ознаки зараження комп’ютерним вірусом;

  • основні джерела зараження вірусами;

  • класифікацію вірусів;

  • класифікацію антивірусних програм;

  • основні правила профілактики зараження комп’ютера вірусом;

формувати вміння:

  • користуватись антивірусними програмами;

  • виявляти наявність вірусів на комп’ютері та знешкоджувати їх;

  • самостійно здобувати знання;

  • застосовувати набуті знання на практиці;

навчити:

  • застосовувати антивірусні програми;

  • настроювати параметри автоматичного оновлення антивірусних баз;

  • вживати заходів профілактики зараження комп’ютерів вірусами.

виховувати: інформаційно-освічену особистість.

Тип уроку: формування нових знань, умінь і навичок.

Обладнання: комп’ютери, картки із завданнями практичної роботи, мультимедійний проектор, презентація вчителя, картки оцінювання, кластери «Інформаційна система», «Віруси»; схеми «Кошик», «Дерево знань», «Зірка».

Учні повинні знати:

  • поняття та загальний принцип дії вірусу;

  • відмінності між вірусами та троянськими програмами;

  • правила профілактики зараження комп’ютерними вірусами;

  • особливості завантажувальних і файлових вірусів, макровірусів, мережних вірусів, вірусів-хробаків і троянських програм;

  • призначення антивірусних програм-сканерів, моніторів, ревізорів, блокувальників.

Учні повинні вміти:

  • використовувати антивірусне програмне забезпечення для одноразового та періодичного сканування й лікування файлів і дисків;

  • сканувати та лікувати папки та диски;

  • настроювати параметри періодичної антивірусної перевірки і автоматичного оновлення антивірусних баз.

Структура уроку

з/п

Етапи уроку

Час, хв.

Методи та форми роботи з класом



Організаційний момент

2

Розповідь учителя



Актуалізація опорних знань

5

Заповнення кластера



Мотивація навчальної діяльності

1

Розповідь учителя



Вивчення нового матеріалу

15

Лекція вчителя за допомогою презентації, прийом «Кошик», прийом «Дерево знань», «Зірка»



Осмислення набутих знань, умінь та навичок

5

Інтерактивна вправа «Так - ні»



Використання навичок у стандартних умовах

10

Практична робота



Підсумок уроку

1

Рефлексія



Домашнє завдання

1





Організаційний момент

Доброго дня. Діти, а погляньте за вікно. Незважаючи на пахмурну погоду усміхніться один одному і нехай такий настрій супроводжує вас протягом усього уроку.

Оголошення теми уроку.

Сьогодні на уроці ми будемо говорити про віруси, але не біологічні віруси, а комп’ютерні віруси і методи боротьби з ними.

Тема нашого уроку «Комп’ютерні віруси та антивірусні програми».

Очікувані результати:

  • Засвоїти поняття «вірус» та “антивірусна програма”;

  • Навчитися використовувати антивірусне програмне забезпечення та настроювати параметри автоматичного оновлення антивірусних баз.

Завдання сьогоднішнього уроку будуть такі:

Сьогодні на уроці Ви маєте нагоду пригадати складові інформаційної системи; ознайомитись із поняттям «вірус», способами зараження та класифікацією вірусів; сформувати основні правила профілактики зараження комп’ютерними вірусами; розглянути класифікацію антивірусних програм і навчитись користуватись ними на прикладі антивірусу AVG.

Система оцінювання уроку:

За відповіді на уроці Ви отримуєте зірочки із балами і клеїте їх в таблицю оцінювання. По закінченню уроку Ваша оцінка дорівнюватиме сумі набраних балів за завдання всіх етапів уроку.

  • Заповнення кластера «Складові інформаційної системи» – 1 бал

  • Заповнення схеми «Ознаки зараження вірусами» - 1 бал

  • Заповнення схеми «Класифікація вірусів» - 1 бал

  • Заповнення схеми «Класифікація антивірусних програм» - 1 бал

  • Інтерактивна вправа «Так-Ні» - 1 бал

  • Практична робота – від 1 до 7 балів

Актуалізація опорних знань

І так, пригадаємо, із чого складається інформаційна система. Для того, щоб виконати дане завдання Вам потрібно
Інформаційна система

Апаратне забезпечення

Пристрої введення-виведення

Системне програмне забезпечення

Прикладне програмне забезпечення

Інструментальне програмне забезпечення

Сервісні програми

Програми-оболонки

С++,

Pascal

Прикладні програми

загального призначення

Прикладні програми спеціального призначення

Драйвери

програмні засоби,які керують пристроями введення – виведення інформації

Інтерфейс користувача

сукупність правил та програмних засобів, які дають змогу користувачеві спілкуватися з ОС

Базова система введення виведення (BIOS)

незалежний від конкретної версії ОС набір базових команд, за допомогою яких здійснюється обмін даними між пристроями

Набір програм – ядро ОС

організовує виконання команд, розподіляє ресурси між пристроями і програмами, надає широкі можливості керування пристроями ПК

Файлова система

макроструктура, в межах якої іменуються, організовуються та зберігаються файли

Операційні системи

Програмне забезпечення

Системний блок

Засоби комп’ютерного зв’язку

Процесор

Запам’ятовуючі пристрої (пам’ять)

Контролери пристроїв введення-виведення
вибрати одну із незаповнених частин схеми і пояснити що це за складова інформаційної системи. Наприклад, я обираю червону зірочку, в цій частині схеми системне програмне забезпечення, тому, що саме до системного програмного забезпечення водять програми оболонки і сервісні програми. Все зрозуміло? Тоді, починаємо виконувати завдання. Схема «Інформаційна система».

Мотивація навчальної діяльності

Люди іноді хворіють, і в більшості випадків причинами захворювання являються віруси, які проникають в організм зовні.

Комп’ютер в дечому можна порівняти з людиною.

А чи може комп’ютер заразитись вірусом? (Так)

Як Ви гадаєте, яким має бути вірус? (Комп’ютерний)

Що являє собою комп’ютерний вірус? (Це програма…)

І, дійсно, комп’ютер може заразитися. І причиною зараження являється вірус, тільки комп’ютерний.

Дізнаємось, що таке комп’ютерний вірус, і як він заражає комп’ютер?

Вивчення нового матеріалу

Назва комп’ютерного вірусу походить із біології через властивість самозараження.

Комп’ютерний вірус – спеціально написана невелика за розміром програма, яка самостійно дописується до інших програм, змінюючи їх зміст, що приводить до порушень у роботі програм та приладів ПК.

Як відбувається зараження біологічними і комп’ютерними вірусами?

Відповіді: біологічним вірусом – через брудні руки або через повітря.

Комп’ютерним вірусом – через зовнішні носії, через мережу Інтернет або локальну мережу.

Скажіть будь-ласка, які ознаки вказують на те, що в комп’ютері є вірус?

Ознаки проявлення комп’ютерних вірусів:

  • неправильна робота добре працюючих програм;

  • повільна робота комп’ютера;

  • неможливість завантажити ОС;

  • зникнення файлів чи каталогів;

  • несподіване збільшення кількості файлів на диску;

  • зменшення розмірів вільної оперативної пам’яті;

  • виведення на екран несподіваних повідомлень і зображень;

  • часті зависання і збої в роботі комп’ютера.

  • неспроможність зберігати документи Word в інші каталоги, крім Template;

  • погана робота дисків;

  • незрозумілі системні повідомлення, музикальні ефекти і т. ін.

  • неспроможність завантажити файли;

  • зникнення файлів користувача тощо.

Погана робота дисків

Ознаки зараження вірусами

Зміна дати модифікації файлів

Збільшення розміру зайнятої пам’яті

Уповільнення роботи комп’ютера

Затримка при виконанні програми

Незрозумілі зміни й файлах

Помилки при запуску Windows

Неспроможність завантажити файли

Неспроможність зберігати документ Word в інші каталоги , крім Template

Незрозумілі системні повідомлення

Зникнення файлів користувача

Незрозумілі помилки

Write-protection

Прийом «Кошик»


Крім вірусів руйнівними властивостями володіють троянські програми (на сьогодні вони є більш розповсюдженими).

В чому відмінність троянських програм від вірусів?

Якщо вірус проникає на комп’ютер непомітно, то троянську програму користувач сам записує на диск, вважаючи, що це корисна програма. Але за певних умов вона може почати свою руйнівну роботу.

Виникає питання: які бувають віруси, тобто як віруси класифікують?

Класифікація вірусів:

  • За принципом поширення та функціонування

  • Завантажувальні віруси, або ВООТ-віруси.

  • Файлові віруси.

  • Віруси-супутники.

  • Віруси сімейства DIR.

  • Завантажувально-файлові віруси.

  • Віруси-невидимки, або Stealth-віруси.

  • Ретровіруси.

  • Віруси-хробаки.


Файлові віруси

Віруси-супутники

Віруси сімейства DIR

Віруси невидимки

Завантажувально-файлові віруси

Ретровіруси

Віруси- хробаки

Класифікація вірусів

Завантажувальні віруси

(ВООТ-віруси)

Резидентні

Нерезидентні

Нешкідливі

Дуже шкідливі

Шкідливі

За принципом поширення та функціонування

За способом зараження

За деструктивними можливостями

Робота із ключовими термінами

Прийом «Дерево знань»

Супровід.

За принципом поширення та функціонування:

  • завантажувальні віруси, або ВООТ-віруси: заражають boot-сектори дисків. Дуже небезпечні, можуть призвести до повної втрати всієї інформації, що зберігається на диску;

  • файлові віруси: заражають файли.

  • Поділяються на:

  • а) віруси, що заражують програми (файли з розширенням .ехе і .com);

  • б) макровіруси: віруси, що заражають файли даних, наприлад документи Word або робочі книги Excel;

  • віруси-супутники: використовують імена інших файлів;

  • віруси сімейства DIR: спотворюють системну інформацію про файлові структури;

  • завантажувально-файлові віруси: здатні заражати як код boot-секторів, так і код файлів;

  • віруси-невидимки, або Stealth-віруси: фальсифікують інформацію, прочитану з диска так, що програма, якій призначена ця інформація, отримує неправильні дані. Ця технологія, яку іноді так і називають Stealth-технологією, може використовуватися як у ВООТ-вірусах, так і у файлових вірусах;

  • ретровіруси: заражають антивірусні програми, намагаючись знищити їх або зробити непрацездатними;

  • віруси-хробаки: заражають невеликі повідомлення електронної пошти так званим заголовком, який по своїй суті є лише Web-адресою місцезнаходження самого вірусу. При спробі прочитати таке повідомлення вірус починає зчитувати через глобальну мережу Internet своє «тіло», яке після завантаження починає і свою деструктивну дію. Дуже небезпечні, оскільки виявити їх надзвичайно складно у зв’язку з тим, що заражений файл фактично не містить коду вірусу.

За деструктивними можливостями:

  • нешкідливі (лише зменшують обсяг ОЗП);

  • шкідливі (призводять до серйозних порушень у роботі ПК);

  • дуже шкідливі (призводять до втрати даних та програм, знищення системної інформації та прискорюють зношення рухомих складових механізмів (головок вінчестера та ін.)).

Класифікація вірусів достатньо умовна, тому що постійно з’являються нові віруси, поведінка яких не вкладається в рамки одного класу.

За способом зараження:

  • резидентні: при зараженні (інфікуванні) комп’ютера вірус залишає в оперативній пам’яті свою резидентну частину, що потім перехоплює звернення операційної системи до об’єктів зараження (файлів, завантажувальних секторів дисків і т. ін.) і вбудовується в них. Резидентні віруси містяться у пам’яті та є активними аж до вимикання чи перезавантаження ОС;

  • нерезидентні: не заражають пам’ять комп’ютера і є активними обмежений час.



Хвилинка історії комп’ютерної вірусології.

Перші віруси з’явилися давно, ще на зорі епохи ЕОМ, і не завжди були шкідливими. Наприклад, в кінці 60-х в лабораторії Xerox була створена спеціальна програма, яка являлась прообразом сучасних вірусів, вона самостійно подорожувала по локальній обчислювальній мережі і перевіряла справність включених в мережу пристроїв. Проте згодом почали розробляти шкідливі програми-віруси. Одними з перших програм для нанесення шкоди комп’ютерним програмам були програми Virus 1, 2, 3 і Elk Cloner, розроблені для персональних комп’ютерів Apple II.
Ми з’ясували, що у світі існує сотні тисяч шкідливих програм.

Отже, постає проблема: Знешкодження різноманітних комп’ютерних вірусів, тобто лікування комп’ютерів.

Одним із основних методів боротьби з вірусами є, як і в медицині, своєчасна профілактика. Подумайте, які засоби попередження захворювання є для людини, а які для комп’ютера?

Кращий спосіб не хворіти — не заражатися!

Правила профілактики зараження комп'ютера вірусом:

  • резервне копіювання інформації (створення копій файлів і системних областей жорстких дисків);

  • уникнення користування випадковими і невідомими програмами;

  • перезавантаження комп’ютера перед початком роботи, зокрема у випадку, якщо за цим комп’ютером працювали інші користувачі;

  • обмеження доступу до інформації, зокрема фізичний захист диска під час копіювання файлів із неї;

  • якомога частіше оновлення версій програмного забезпечення комп’ютера новими антивірусними програмами.


Отже, особливе місце в цьому списку займають програмні засоби захисту – антивірусні програми.

Антивіруси — це програми, які призначені для виявлення та знищення комп’ютерних вірусів.

До якого виду ПЗ вони відносяться? (Системного ПЗ)

Класифікація антивірусних програм:

  • Програми-детектори.

  • Лікарі (фаги).

  • Програми-ревізори.

  • Фільтри (сторожі).

  • Вакцини (імунізатори).

Супровід.

Залежно від різних типів вірусів існують різні антивірусні програми:

  • програми-детектори здійснюють пошук характерної для конкретного вірусу сигнатури в оперативній пам’яті й у файлах і при виявленні видають відповідне повідомлення. Недоліком таких антивірусних програм є те, що вони можуть знаходити тільки ті віруси, які відомі розроблювачам таких програм;

  • лікарі (фаги), а також програми-вакцини не тільки знаходять заражені вірусами файли, а й «лікують» їх, тобто видаляють із файла тіло програми-вірусу, повертаючи файли у вихідний стан. На початку своєї роботи фаги шукають віруси в оперативній пам’яті, знищуючи їх, і тільки потім переходять до «лікування» файлів. Серед фагів виділяють поліфаги, тобто програми-лікарі, призначені для пошуку і знищення значної кількості вірусів. Найбільш відомі з них: Aidstest-, Scan, Norton Antivirus, Doctor Web;

  • програми-ревізори належать до найнадійніших засобів захисту від вірусів. Ревізори запам’ятовують вихідний стан програм, каталогів і системних областей диска тоді, коли комп’ютер не заражений вірусом, а потім періодично або за бажанням користувача порівнюють поточний стан із вихідним. При порівнянні перевіряються довжина файла, код циклічного контролю (контрольна сума файла), дата і час модифікації, інші параметри. Програми ревізори мають досить розвинуті алгоритми, виявляють,Stealth- віруси і можуть навіть очистити зміни версії програми, що перевіряється, від змін, спричинених вірусом. До програм ревізорів належить значно поширена в Україні програма Adinf;

  • фільтри (сторожі) являють собою невеликі резиденти і програми, призначені для виявлення підозрілих дій при роботі комп’ютера, характерних для вірусів. Такими діями можуть бути:

  • спроби корекції файлів із розширеннями .com, .exe;

  • зміна атрибутів файла;

  • прямий запис на диск за абсолютною адресою;

  • запис у завантажувальні сектори диска;

  • завантаження резидентної програми.

  • Програми-фільтри дуже корисні, тому що здатні виявити вірус на початковій стадії його існування — до розмноження. Однак вони не «лікують» файли і диски. Для знищення вірусів потрібно застосовувати інші програми, наприклад фаги. Прикладом програми-фільтра є програма Vsafe, що входить до складу пакета утиліт MS DOS;

  • вакцини (імунізатори) — це резидентні програми, що запобігають зараженню файлів. Вакцини застосовують у разі якщо відсутні програми-лікарі, які «лікують» цей вірус. Вакцинація є можливою тільки від відомих вірусів. Вакцина модифікує програму або диск таким чином, щоб це не відбивалося на їхній роботі, а вірус сприймав їх зараженими і припиняв спроби зараження. У наш час програми-вакцини практично не застосовуються.

Осмислення набутих знань, умінь і навичок

Інтерактивна вправа «Так-Ні»

Учні повинні відповісти на запитання тесту. Тест на екрані (картках). Діти залежно від відповіді піднімають угору руку з карткою «Так» або «Ні»

  1. Чому комп’ютерний вірус є шкідливим?

  1. може завдати шкоди здоров’ю користувача

  2. може завдати шкоди комп’ютеру та інформації, що зберігається в ньому

  1. Як можна виявити та знешкодити комп’ютерний вірус?

  1. установити та запустити антивірусну програму

  2. за допомогою помічника пошуку знайти та видалити з комп’ютера

  1. Що є основним джерелом вірусів?

  1. локальна мережа

  2. нові документи В мережа Інтернет

  1. Чому деякі види вірусів називаються завантажувальними?

  1. через те, що вони проникають у завантажувальний сектор диска

  2. через те, що вони завантажуються безперервно

  1. Де перебувають мережні віруси?

  1. у комп’ютерній мережі

  2. у принтері

  1. Яким шляхом здебільшого проникають віруси-хробаки в комп’ютер?

  1. електронною поштою

  2. телефонним дзвінком,

  1. Як називають програму, в якій виявили віруси?

  1. інфікованою

  2. заблокованою

  1. Які віруси називають невидимками?

  1. ті, які не завдають ніякої шкоди

  2. ті, які маскуються, і їх важко виявити

  1. Яким чином файлові віруси інфікують файли?

  1. записують свій код

  2. перейменовують

  1. Щоб програма антивірусу могла виявити нові віруси, потрібно:

  1. часто її перезапускати

  2. оновлювати вірусну базу

Результати вправи учні записують до таблиці.

Учень 9 __ класу _________________________________________ Прізвище та ім’я



Запитання

Відповідь

1

Чому комп’ютерний вірус є шкідливим?




2

Як можна виявити та знешкодити комп’ютерний вірус?




3

Що є основним джерелом вірусів?




4

Чому деякі види вірусів називаються завантажувальними?




5

Де перебувають мережні віруси?




6

Яким шляхом здебільшого проникають віруси-хробаки в комп’ютер?




7

Як називають програму, в якій виявили віруси?




8

Які віруси називають невидимками?




9

Яким чином файлові віруси інфікують файли?




10

Щоб програма антивірусу могла виявити нові віруси, потрібно:





Осмислення навичок у стандартних умовах

Практична робота.

Тема. Захист комп’ютера від вірусів

Мета: навчити користуватись антивірусною програмою для перевірки комп’ютера на наявність вірусів та його лікування.

Хід роботи

  1. Відкрийте антивірусну програму AVG.

Пуск / Всі програми / AVG / AVG2013


або ПКМ на системному треї





  1. Визначте за допомогою довідки, які операції виконує дана програма.



Параметры / Содержимое справки / Сканирование



  1. Установіть такі значення параметрів перевірки:

  • звуковий супровід дій антивірусної програми – увімкнути;

  • автоматична перевірка – один раз на тиждень в понеділок о 9-00;

  • дії над ураженими об’єктами – запитати у користувача;

  • архівні файли – не перевіряти;

  • оновлення антивірусних баз – один раз на тиждень автоматично.




Параметры / Дополнительные параметры / Звуковые эффекты / Включить звуковые эффекты / ОК





Параметры сканирования / Запланированные сканирования / Расписание / Добавить расписание / Запуск через определенный интервал Пн ,9:00 / Выполнить при запуске компьютера при отсутствии задачи / Сохранить




Параметры сканирования / Запланированные сканирования / Параметры / Уведомлять о потенциально-нежелательных программах и шпионских ПО

Снять указатель: Лечить / удалять вирусы, не спрашивая меня и Сканировать объекты в архивах



Параметры / Дополнительные параметры / Расписание / Расписание обновлений программы / Запускать через определенный интервал / Выбранные дни Пн. / ОК




  1. Виконайте антивірусну програму об’єктів локального диску D:. Скільки об’єктів було перевірено? Чи були знайдені віруси?



    Кнопка Сканировать / кнопка Сканировать отдельные файлы/ диск D: / Запуск сканирования

  2. Занесіть результати виконання практичної роботи до таблиці «Результати практичної роботи» та продемонструйте роботу вчителеві.

Результати практичної роботи

Тема. Захист комп’ютера від вірусів

Учень 9 __ класу __________________________________________

Прізвище та ім’я

Запитання

Відповіді

Які операції виконує дана програма ?




Скільки об’єктів було перевірено?




Чи були знайдені віруси? Скільки?




Домашнє завдання

І рівень

Підготувати відповіді на запитання

  1. Що таке комп’ютерний вірус і троянська програма?

  2. Вкажіть шляхи проникнення комп’ютерного вірусу в комп’ютер.

  3. Які типи комп’ютерних вірусів ви знаєте?

  4. Вкажіть основні ознаки зараження комп’ютерним вірусом.

  5. Які існують методи боротьби з комп’ютерними вірусами?

  6. Які основні антивірусні програми ви знаєте?

  7. Яким чином відбувається лікування заражених дисків?

ІІ рівень

Підготувати реферат на одну із тем:

  1. Вплив комп’ютера на здоров’я людини.

  2. Вплив комп’ютера на зір.

  3. Антивірусні програми.

  4. Види вірусів і методи боротьби з ними.

ІІІ рівень

Провести дослідницьку роботу:

Тема. Використання антивірусних програм для захисту комп’ютера.

  • Рейтинг програм, які найчастіше використовуються;

  • Способи обновлення антивірусних програм;

  • Статистика зараження комп’ютерними вірусами;

  • Рейтинг вірусів, які були на комп’ютерах.

Лікарі

Програми-ревізори

Фільтри (сторожі)

Вакцини

Класифікація вірусів

Програми-детектори

Антивіруси

Ознаки зараження

Профілактика зараження

  • Збільшення розміру зайнятої пам’яті;

  • Уповільнення роботи комп’ютера;

  • Затримки при виконанні програм;

  • Незрозумілі зміни у файлах;

  • Зміна дати модифікації файлів;

  • Неспроможність завантажити файли;

  • Зникнення файлів користувача;

  • Незрозумілі системні повідомлення;

  • Погана робота дисків;

  • Помилки при запуску Windows.



  • Резервне копіювання інформації;

  • Уникнення користування випадковими та невідомими програмами;

  • Перезавантаження комп’ютера перед початком роботи;

  • Обмеження доступу до інформації;

  • Оновлення версій антивірусних програм.

Віруси

  • Завантажувальні віруси або BOOT-віруси;

  • Файлові віруси;

  • Віруси супутники;

  • Віруси сімейства DIR;

  • Завантажувально-файлові віруси;

  • Віруси –невидимки;

  • Ретровіруси;

  • Віруси-хробаки.

  • Нешкідливі

  • Шкідливі

  • Дуже шкідливі

  • Резидентні

  • Неризидентні

Класифікація вірусів

За принципом поширення та функціонування

За деструктивними можливостями

За способом зараження

Джерела зараження

  • Зовнішні з’ємні носії

  • Комп’ютерна мережа

  • Жорсткий диск

  • Вірус, який залишився в оперативній пам’яті



Схожі:

УРОКУ ТЕМА ПРОГРАМИ: Технології комп'ютерної обробки інформації
ТЕМА УРОКУ: Тема уроку: Створення, завантаження та збереження файлів-документів. Введення, редагування та форматування інформації....
Уроку Тема уроку: Пристрої введення-виведення інформації. 
Структура і тип уроку повністю відповідають меті і завданням уроку, тобто науковий рівень уроку відповідає сучасним вимогам
План-конспект уроку інформатики в 7 класі Тема уроку
Тема уроку: Робота з текстовою інформацією. Призначення та основні функції текстового редактора. Текстові процесори. MS Word. Поняття...
ТЕМА ПРОГРАМИ: «Основи роботи на ПК.» Тема уроку
Тема уроку: «Побудова та форматування таблиць. Створення діаграм. Робота з колонками.»
УРОК №46 Тема уроку
Тема уроку. Характеристики варіаційних рядів. Середні величини. Мода, медіана вибірки
Урок 21 Тема уроку
Тема уроку. Паралельне проектування та його властивості, Зображення просторових фігур на площині
УРОК №35 Тема уроку
Тема уроку. Розв'язування текстових задач складанням систем рівнянь з двома змінними
УРОК 43 Тема уроку
Тема уроку: Використання формул комбінаторики для обчислен­ня ймовірностей подій
ТЕМА УРОКУ
ТЕМА УРОКУ: Українська національно демократична революція: тріумф чи трагедія українського народу
УРОК 13 Тема уроку
...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка