Тема: Піднесення до квадрату суми і різниці двох виразів. Розв’язування вправ


Скачати 35.77 Kb.
Назва Тема: Піднесення до квадрату суми і різниці двох виразів. Розв’язування вправ
Дата 17.12.2013
Розмір 35.77 Kb.
Тип Документи
bibl.com.ua > Інформатика > Документи



Самбірська гімназія, вчитель Кузбит І.М., 2010 рік


Тема: Піднесення до квадрату суми і різниці двох виразів. Розв’язування вправ.
Мета уроку: Закріплення умінь і навичок учнів при розв’язуванні вправ по темі “Квадрат суми і квадрат різниці”; використання формул квадрата суми і квадрата різниці при виконанні обчислень, спрощенні виразів, доведення тотожностей; на протязі уроку прививати любов до математики, розвивати логічне мислення, приділяти увагу усним обчисленням, самостійній роботі учнів.

Обладнання і матеріали: роздатковий матеріал, графопроектор, таблиці, ПК.

Тип уроку: комбінований.
Хід уроку.

Сьогодні в нас урок буде незвичайний. На уроці буде присутній персональний комп’ютер і він буде приймати участь в нашому уроці. Ви знаєте, що є підозра, що в наш комп’ютер вселився вірус. І ми повинні йому знешкодити цей вірус. Яким саме чином? Йому дали виконати завдання по тій же самій темі, яку ми зараз вивчаємо. А яку тему ми тепер вивчаємо? Отже, ми повинні розв’язати всі ті завдання, які дали ПК і перевірити чи в нас буде такий самий результат. Якщо так, то вірусу немає, а якщо є то ми повинні розв’язати всі ті завдання і ліквідувати вірус. Комп’ютерний вірус поражає найчастіше такі блоки:

  1. пам’ять;

  2. арифметико-логічний пристрій:

  3. пристрій виводу;

  4. процесор.

Таким чином давайте на гаймо часу і всі на боротьбу з вірусом.

I. Підготовче завдання на блок “ПАМ’ЯТЬ”.

Блок пам’яті – це блок, який повинен пам’ятати формули, результати обчислень. Тому завдання, яке йому завдали, це знання формул, правил, визначень.

Подати у вигляді многочлена:

  1. (b+3)2= b2+6b+9

  2. (y - 4)2= y2-8y+16

  3. (10-c)2 = 100-20c+c2

  4. (a – 0,5)2 = a2-a+0,25

  5. (0,3 – m)2= 0,09-0,6m+m2

  6. (2x +3)2= 4x2+12x+9

  7. (5y – 4x)2= 25y2-40xy+16x2

  8. (1/2m – 2n)2= 1/4m2-2mn+4n2


Завдання на карточках ( у двох варіантах на три рівні).

Завдання 1-го рівня:


  1. (у+2)2=y2+4y+4;

  2. (с-6)2=c2-12c+36;

  3. (m+ n)2=m2+2mn+n2;

  4. (a+10)2=a2+20a+100;

  5. (11-a)2=121-22a+a2.


Завдання 2-го рівня:


  1. (15+b)2=225+30b+b2;

  2. (y-3)2=y2-6y+9;

  3. (4-a)2=16-8a+a2;

  4. (2a-3)2=4a2-12a+9;

  5. (2a+b)2=4a2+4ab+b2;


Завдання 3-го рівня:


  1. (3a+2 )2=9a2+12a+4;

  2. (5b-2 )2=25b2-20b+4;

  3. (-11x-7y )2=121x2+154xy+49y2;

  4. (-0,8f-0,5b )2=0,64a2+0,8ab+0,25b2;

  5. (1/2x+y )2=1/4x2+xy+y2.


II. Підготовче завдання до блоку “АРИФМЕТИКО-ЛОГІЧНИЙ ПРИСТРІЙ”.
Арифметико-логічний пристрій – це пристрій, який виконує арифметичні операції, логічні. Тому в цьому блоці будуть завдання для розв’язання яких потрібно вміти добре і правильно виконувати обчислення, вміти логічно думати.

Обчислити:





  1. (100+1)2=10000+200+1=10201;

  2. (100-1)2=10000-200+1=9801;

  3. 512=(50+1)2=2500+100+1=2601;

  4. 9,92=(10-0,1)2=100-2+0,01=98,01;

  5. 10,12=(10+0,1)2=100+2+0,01=102,01.


Завдання на карточках ( у двох варіантах на три рівні).
Завдання 1-го рівня:


  1. (50+1)2=2500+100+1=2601;

  2. (60-1)2=3600-120+1=3481;

  3. (1+30)2=1+60+900=961;

  4. 412=(40+1)2=1600+80+1=1681.


Завдання 2-го рівня:


  1. (100+1)2=10000+200+1=10201;

  2. (200-1)2=40000-400+1;

  3. 2992=(300-1)2=90000-600+1=89401;

  4. 9,92=(10-1)2=100-2+0,01=98,01.


Завдання 3-го рівня:


  1. 9992=(1000-1)2=1000000-2000+1=998001;

  2. 1012=(100+1)2=10000+200+1=10201;

  3. 10,12=(10+0,1)2=100+2+0,01=102,01;

  4. 8,92=(9-0,1)2=81-1,8+0,01=79,21.


III. Підготовче завдання до блоку “ ПРИСТРІЙ ВИВОДУ ІНФОРМАЦІЇ”.
Пристрій виводу - це пристрій, зо допомогою якого виводиться інформація на екран і людина її бачить. Якщо в ПК є вірус, то на екрані деяких символів не може бути, деякі не ті. Тому ми повинні перевірити цей пристрій розв’язанням відповідних завдань.

Завдання “КВІТКА”





Замість знака запитання поставити одночлен, щоб отримати правильну тотожність.

Відповіді:

  1. 2b;

  2. 0,1c;

  3. 0,5b;

  4. m;

  5. 3;

  6. ½;

  7. d2;

  8. b3.


Завдання на карточках ( у двох варіантах на три рівні).
Завдання 1-го рівня:


  1. (?+2b)2=a2+4ab+4b2;

  2. (x+?)2=x2+2xy+y2;

  3. (?-2m)2=25-20m+4m2.


Завдання 2-го рівня:


  1. (?-2m)2=100-40m+4m2;

  2. (a+?)=a2+4ac+4c2;

  3. (?+5m)=n2+10mn+25m2.


Завдання 3-го рівня:


  1. (?-9b)2=36a4-108a2b+81b2;

  2. (3x+?)=9x2+6bx+b2;

  3. (15a+?)=225a2+12ab3+0,16b6.


IV. Підготовка до блоку “ПРОЦЕСОР”.

Процесор – це самий основний пристрій ПК. Він повністю відповідає за роботу комп’ютера. Тому для нього завдання трохи важчі від попередніх. Щоб ввійти в блок “Процесор” потрібно знати код. Щоб його взнати потрібно розв’язати таку задачу: Напиши цифрами число, яке складається з 11тисяч одинадцяти сотень і 11 одиниць. Відповідь: 12111.
Завдання на карточках ( у двох варіантах на три рівні).

  1. Спростити вираз;

  2. Розв’язати рівняння.

Завдання 1-го рівня:

  1. 18a+(a-9)2

  2. (x-5)2-x=3;


Завдання 2-го рівня:


  1. (a-3)2+a(a+9);

  2. x(x-1)-(x-5)2=2;


Завдання 3-го рівня:


  1. (5+2y)(y-3)-(5-2y)2;

  2. 16y(2-y)+(4y-5)2=0;


V. Підрахунок балів. Повідомлення оцінок. Підсумок уроку, роздача символічних дискет. Завдання додому. №884, №883.

Схожі:

Квадрат суми і квадрат різниці двох виразів
Розвивати логічне мислення,увагу,пам ять,кмітливість,культуру математичноЇ мови і культури спілкування
Урок №46 Тема. Різниця квадратів (Добуток різниці двох виразів на їх суму)
Учитель спонукає учнів до самоперевірки готовності до уроку; запи­сує прізвища відсутніх, розв'язує організаційні питання
Розв’язування вправ з теми «Степенева функція»
Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про корені, степені з раціональним показником, ірраціональні рівняння, закріпити...
Тема: ДОБУТОК РІЗНИЦІ ДВОХ ВИРАЗІВ НА ЇХ СУМУ Мета
Стимулювати пізнавальний інтерес до вивчення математики. Виховувати навички співробітництва, впевненість у собі
УРОК №76 Тема уроку. Розв'язування вправ на розв'язування систем...
Мета уроку: формування вмінь учнів розв'язувати системи лінійних рівнянь з двома змінними способом додавання
УРОК 13 Тема уроку
...
КОНСПЕКТ УРОКУ В 6 КЛАСІ тема: РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ І ВПРАВ НА ВСІ...
Подано розв’язання домашніх вправ, в яких допущені помилки; учні шукають їх і виправляють
УРОК №30 Тема уроку. Розв'язування вправ
Мета уроку: формування вмінь учнів використовувати рівняння прямої до розв'язування задач
Урок 5 Тема уроку. Розв'язування задач
...
УРОК 2 Тема. Перпендикулярність прямих у просторі. Розв’язування вправ
Мета: формувати в учнів уміння й навички за­стосовувати теореми 1 і 2 під час розв'язування задач; розвивати просторову уяву, логічне...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка