Практична робота. Розпізнавання позитивних і негативних емоцій


Скачати 72.36 Kb.
Назва Практична робота. Розпізнавання позитивних і негативних емоцій
Дата 14.12.2013
Розмір 72.36 Kb.
Тип Документи
bibl.com.ua > Інформатика > Документи
Емоції і здоров’я.

Практична робота. Розпізнавання позитивних і негативних емоцій.

Мета. Ознайомити учнів з позитивними і негативними емоціями; вчити дітей керувати своїми емоціями з метою зміцнення свого здоров’я, виховувати бажання мати позитивні емоції.

Обладнання: презентація; картки для роботи в групах, малюнки дітей з різним виразом обличчя.

Метод навчання. Практична робота.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Сядьте прямо, усміхніться

Та на мене подивіться.

Всі веселі і здорові.

В путь-дорогу всі готові?

ІІ. Оголошення теми і мети уроку.

СЛАЙД 1.



На сьогоднішньому уроці ми помандруємо до країни емоцій,

СЛАЙД 2.

c:\users\admin\desktop\емоції мої\слайд2.jpg

в якій ми поговоримо про настрій, емоції та їх значення для нашого здоров’я. А

також будемо вчитися розпізнавати емоції та керувати ними. Це нам потрібно для того, щоб не нашкодити своєму здоров’ю і здоров’ю оточуючих людей.

Сьогодні на уроці за кожну правильну відповідь ви будете отримувати

по смайлику.

ІІІ. Повторення вивченого матеріалу.

А допомагати нам подорожувати будуть наші вірні помічники – органи чуттів. Пригадаємо їх, відгадавши загадки.

Що є в роті, а не проковтнеш? (язик) СЛАЙД 3.

c:\users\admin\desktop\емоції мої\слайд3.jpg

На ніч два віконця самі закриваються, а зі сходом сонця

вони відкриваються. (очі) СЛАЙД 4.

c:\users\admin\desktop\емоції мої\слайд4.jpg

Сюди-туди повертає, хропе, сопе, часом чхає. (ніс) СЛАЙД 5.

c:\users\admin\desktop\емоції мої\слайд5.jpg

Назвіть мені орган слуху – дружно, хором – наші …(вуха).СЛАЙД 6.

c:\users\admin\desktop\емоції мої\слайд6.jpg

Для чого людині потрібні ці органи? (Щоб дивитись, слухати,

нюхати, смакувати.)

Коли ми вдихаємо аромат квітів, чуємо гарну мелодію,

милуємось прекрасним пейзажем чи смакуємо солодкі цукерки, ми відчуваємо насолоду, захоплення, радість.

Це приємні відчуття. Якщо відчуття неприємні, людина засмучена, сумна, невесела.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

Людина завжди певним чином реагує на все, що її оточує, і виражає свої почуття емоцією.

1.Словникова робота.

Що ж таке емоція? Давайте заглянемо у словничок. СЛАЙД 7. c:\users\admin\desktop\емоції мої\слайд7.jpg

2. Розповідь вчителя.

Емоції супроводжують людину все її життя.

Коли людина маленька, в неї зовсім мало емоцій.

Вона плаче, коли хоче їсти або коли у неї мокра пелюшка.

Задоволена, посміхається, коли поруч мама, коли вона в сухому і теплому.

СЛАЙД 8.

c:\users\admin\desktop\емоції мої\слайд8.jpg

У вас, учнів другого класу, вже набагато більше емоцій.

Вам знайомі і радість відкриттів, і любов до рідних і близьких людей,і насолода від переглянутого мультфільму, і захоплення від подарунка. Відомі також сум від розлуки з дорогими людьми, зневага до нечесних вчинків, навіть, на жаль, злість, страх .СЛАЙД 9.

c:\users\admin\desktop\емоції мої\слайд9.jpg

Тому емоції розділились на позитивні, корисні для здоров’я. Це радість, любов, насолода, захоплення...

СЛАЙД 10.

c:\users\admin\desktop\емоції мої\слайд10.jpg

І негативні, які шкодять нашому здоров’ю. Це злість, невпевненість, страх, заздрість, смуток, розчарування.

СЛАЙД 11.

c:\users\admin\desktop\емоції мої\слайд11.jpg

3. Гра «Впізнай емоцію».

А зараз ви спробуєте самі розпізнати емоції.

Позитивну емоцію покажіть веселим смайликом, а негативну - сумним.

Наш Сашко бува веселим,

коли друзі всі в оселі.

Наш Сашко бува сердитий,

коли лоб його набитий.

Наш Сашко сумним буває,

коли іграшки не має.

Наш Сашко, буває, плаче,

коли хтось відніме м’ячик.

Наш Сашко, бува, хитрує,

коли фокуси майструє.

Як його насварять,

він ображений стоїть.

Як незвичне щось побачить,

то дивується одначе.

А як чогось злякається –

у кущі ховається.

Ви навчилися розпізнавати позитивні і негативні емоції.

Давайте попрацюємо в зошиті.

4. Робота в зошиті. С.23.

Спробуйте розселити емоції в будиночки.

Позитивні емоції запишіть в будиночок з сонечком, а негативні - із хмаринкою.

Чи зустрілось вам незнайоме слово?

Давайте дізнаємось про його значення у словничку.

СЛАЙД 12.

c:\users\admin\desktop\емоції мої\слайд12.jpg

Огида – почуття чогось неприємного, бридкого, поганого.

Перевірка.

Як ви думаєте, які емоції потрібні людині, її здоров’ю?

(позитивні)

Дуже важливо, щоб кожен ранок починався з позитивних емоцій, гарного настрою.

5. Вірш.

Ти прокинься рано-рано,

Лиш над містом сонце стане,

Привітайся з ластівками,

З кожним променем ласкавим.

Сам гарнесенько умийся,

Сам швиденько одягнися,

Підійди до тата й мами

І скажи їм: «Добрий ранок!»

Усміхнися всім навколо:

Небу, сонцю, квітам, людям,

І тоді обов’язково

День тобі веселим буде!

То з чого треба починати кожен ранок? (з привітання)

А щоб веселий настрій зберігся у вас на цілий день,

треба не забувати посміхатись і говорити один одному компліменти.

6. Гра «Комплімент».

СЛАЙД 13.

c:\users\admin\desktop\емоції мої\слайд13.jpg

Візьміться за руки, подаруйте один одному посмішку і скажіть щось приємне.

7.Музична зупинка.

Фізкультхвилинка під музичний супровід.

Який у вас настрій після прослуханої пісеньки?

(бадьорий, радісний, веселий)

А коли ви чуєте сумну мелодію, то які у вас виникають почуття? (почуття суму, самотності,тривоги) Про почуття людини можна дізнатися, коли подивитись на її обличчя.

8.Зупинка Почуттів.

(Вчитель на дошку прикріплює малюнки дітей з різним виразом обличчя.)

Який хлопчик? (наляканий)

Який настрій у дівчинки? (веселий)

Що трапилось з малям? (він здивований)

Які почуття охопили дитину? (злість, лють)

Яка дівчинка? (сумна)

Які емоції переповнюють цього учня? (гордість)

А як ви гадаєте, від чого залежить наш настрій?

(від ситуації, в яку ми потрапляємо)

Давайте розглянемо різні ситуації і подивимось, що може покращити наш настрій,

а що, навпаки, зіпсувати.

9. Робота в зошиті. С.23

Перевірка.

Поліпшить мені настрій нова іграшка, прогулянка, смачна їжа, гарна оцінка, подарунок, заняття спортом…

Зіпсує мені настрій зламаний комп’ютер, бійка, сварка з товаришем…

V. Тренувальні вправи.

1. Спортивна зупинка.

Ми потрапляємо з вами в різні ситуації: приємні і не дуже приємні. Але завжди треба намагатись контролювати свої емоції, щоб не зашкодити здоров’ю. Зараз ми потренуємось це робити.

Пропоную дітям:

насуптесь, як осіння хмара;

уявіть себе весняним сонечком та посміхніться;

позліться, ніби у вас відібрали улюблену іграшку;

злякайтесь, як зайчик, що побачив вовка;

покажіть, як ви втомились, коли піднімали щось дуже важке;

уявіть себе воїном, який отримав перемогу.

Запитання до дітей:

-Коли вам буває сумно?

-А весело?

-Чому людина інколи буває сердитою?

-Від чого буває страшно?

-Коли людина дивується?

-Коли почуває себе винною?

-Коли у людини хитре обличчя?

З якою людиною вам приємніше спілкуватися: веселою чи сумною?

2. Місто Порад.

Ми з вами відправляємось в місто Порад країни Емоцій і взнаємо, що можна

зробити, щоб стати веселим.

СЛАЙД 14.

c:\users\admin\desktop\емоції мої\слайд20.jpg

Щоб покращити свій настрій, треба:

намагатися згадати щось приємне;

перед дзеркалом зробити веселу гримасу;

послухати гарну музику;

заспівати, затанцювати.

СЛАЙД 15. c:\users\admin\desktop\емоції мої\слайд21.jpg

Можна намалювати карикатуру;

назвати себе ласкаво;

умитися і змити поганий настрій.

Гарний настрій допомагає зберегти здоров’я. Усмішка прикрашає обличчя. Настрій легко передається іншим людям, тому необхідно вміти зберігати гарний настрій і дарувати радість іншим.

Якщо ти смієшся мало,

непривітним ходиш, злим,

шлях в житті не буде вдалим,

буде хибним та важким.

Перешкоди у дорозі

та біду зустрінеш ти.

І не будеш ти у змозі

ворогів перемогти.

Краще будь привітним, щирим,

світлу посмішку даруй,

до людей приходь із миром,

поважай усіх, шануй.

Словом добрим примирися

з ворогами назавжди,

І тоді не будеш мати

в вірних друзях ти нужди.

Але інколи буває, що ми не можемо стримати свої емоції. Починаємо злитись,

нервувати. Нам хочеться кричати, сперечатись, махати руками. Існує кілька

прийомів, щоб заспокоїтись. Можна порахувати до десяти, зробити кілька глибоких вдихів і видихів або виконати вправу «Візьми себе в руки».

3. Вправа на саморегуляцію «Візьми себе в руки» .

СЛАЙД 16.

c:\users\admin\desktop\емоції мої\слайд22.jpg

Для цього треба обхопити долонями лікті , міцно притиснути їх до грудей і потримати себе так кілька хвилин. Це поза стриманої людини.

VІ. Узагальнення та систематизація вивченого.

1. Гра у групах «Збери прислів’я».

СЛАЙД 17.

c:\users\admin\desktop\емоції мої\слайд23.jpg

-сміх Веселий відбирає. здоров’я, а журба прибавляє

-підточують Смуток здоров’я. і страх

-гарний Краще настрій, пиріг. солодкий ніж

Учні пояснюють, як вони розуміють ці прислів’я.

2. Зупинка «Різнокольоровий настрій».

Слайд 18.

c:\users\admin\desktop\емоції мої\слайд24.jpg

За допомогою кольору можна також передати свій настрій.

На що схожий веселий настрій? (на веселку, салют, кульку, квітку)

Якого кольору може бути сумний настрій?

Малювання настрою під музику.

Діти пояснюють, що намалювали.

VІІ. Підсумок уроку.

Які емоції покращують настрій?

Яке значення для здоров’я має гарний настрій?

Який «рецепт» для поліпшення здоров’я вам найбільше

сподобався?

Покажіть смайлики, які ви отримали на цьому уроці.

Який у вас настрій?

Я дякую вам за плідну роботу на уроці, бажаю гарного настрою на цілий день і дарую цю пісню. (пісня «Дружба»)

Схожі:

Є. В. Фалко
У статті відображається значення позитивних емоцій для збереження психічного здоров’я слабозорих вихованців
Уроку позакласного читання в 2 класі на тему «Образ лисички в народній...
...
Урок 4-5 Тема: Практична робота №2 «Робота з таблицями і зображеннями...
Тема: Практична робота №2 «Робота з таблицями і зображеннями в текстовому документі» Практична робота №3 «Використання стилів та...
Асистент кафедри комп’ютерних технологій професійного навчання Луцького...
В статті розглядається питання соціальної інтеграції інвалідів зору в сучасному інформаційному суспільстві, проаналізовані особливості...
ТЕМА. Практична робота №20. Розробка проекту Мета
Базові поняття й терміни: спільна робота, онлайновий документ, колективний проект
Практична робота. Розробка моделі «Сутність-зв'язок». Р обота з об'єктами...
Практична робота. Розробка моделі «Сутність-зв'язок». Робота з об'єктами БД у середовищі СКБД
Практична робота. Розробка моделі «Сутність-зв'язок». Р обота з об'єктами...
Практична робота. Розробка моделі «Сутність-зв'язок». Робота з об'єктами БД у середовищі СКБД
Тема уроку
Практична робота №8. Розміщення посівів сільськогосподарських культур ( робота на контурній карті). Аналіз статистичних даних виробництва...
Що потрібно для організму?
Роль харчування у житті людини. Білки, жири, вуглеводи. Вітаміни. Мінеральні речовини та мікроелементи. Вода. Практична робота: робота...
Останній день весни та перший день літа особливо запам’яталися найменшим...
Новомиргорода завітали народний художній колектив України, хореографічний ансамбль «Росинка»; зразковий художній колектив, студії...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка