Тема: Інформація. Інформаційні процеси: отримання, зберігання, опрацювання і передавання повідомлень


Скачати 25.75 Kb.
Назва Тема: Інформація. Інформаційні процеси: отримання, зберігання, опрацювання і передавання повідомлень
Дата 05.11.2013
Розмір 25.75 Kb.
Тип Документи
bibl.com.ua > Інформатика > Документи

Клас Дата


Тема: Інформація. Інформаційні процеси: отримання, зберігання, опрацювання і передавання повідомлень.

Мета: формувати в учнів уявлення про інформацію; розширити уявлення про інформаційну картину світу;ознайомити зі способами передачі та отримання інформації; розвивати пам'ять логічне мислення; виховувати цікавість до предмета.

Обладнання: роздатковий матеріал, ППЗ
Типу уроку: формування нових знань, умінь і навичок
Хід уроку


  1. Організація учнів на учбову діяльність.

1.Привітання :

Дзвоник всім нам дав наказ:

До роботи, швидше в клас!

Біля парт ми станем чемно,

Хай мине час – недаремно.

2.Перевірка готовності до уроку


  1. Перевірка домашнього завдання.

  • Що таке інформація ?(роз’яснення, ознайомлення,уявлення)

  • У людини є п’ять органів чуття. Назвіть їх(смак, дотик, зір, слух, нюх)c:\program files\microsoft office\clipart\pub60cor\ph01046j.jpg

c:\program files\microsoft office\clipart\pub60cor\j0101865.bmpc:\program files\microsoft office\clipart\pub60cor\ph03143i.jpgimage009d:\музыка\картинки на рабочий стол\103-1152.jpg


Вчитель показує картки

  1. Актуалізація опорних знань учнів.

Розминка

Логічна задача

На змаганні серед равликів крихітко повзе повільніше за Красавчика, а Красавчик повзе повільніше за Хвалька. Хто приповзе до фінішу першим?Хто став переможцем, того записали на дошку пошани (Хвалько)

  • Про кого була задача?(Про равликів)

  • Ви отримали інформацію про них ?(Дізналися хто став першим у змаганні)

  • А як ви дізналися хто перший ?(вирішили, тобто обробили інформацію)

  • Як ви дізналися про равликів?(Почули від вчителя)

  • Як нагородили равлика переможця?()


  1. Повідомлення теми й мети уроку.

  • Сьогодні на уроці ми поговоримо про інформацію та інформаційні процеси, а саме про отримання, зберігання, опрацювання та передавання інформації.

  1. Вивчення нового матеріалу.

Робота з підручником

  • Відкриваємо підручник на ст. 47-49 (розглянемо малюнки)

  • Як людина отримує інформацію? (читає, розмовляє, вимірюють)

  • Як можемо зберігати інформацію?( записати, сфотографувати, зробити відео)

  • Як можна опрацювати інформацію?(вирішити,міркувати)

  • Як можна передати інформацію?(подзвонити, переглянути)

  • З чого складається процес передавання інформації? (джерело і приймач)

  1. Фізкультхвилинка.

Раз, два, три, чотири,

Три, чотири, раз, два.

Розболілась голова.

Треба трішки відпочити,

Щоб нового ще навчитись.

Підтягнулися, присіли,

Пострибали, знову сіли.

Вийшла пауза мала –

До роботи нам пора.

  1. Робота за комп’ютером.

  1. Повторення правил ТБ при роботі за комп’ютером.

  2. Практична робота. (Підписати інформаційні процеси)

  3. Хвилинка релаксації.

1.Заплющити очі на 5-10 секунд, розслабивши м'язи очей, і розплющити їх на такий самий час. Повторити вправу 4-5 разів.

2.Повільно переведіть погляд вгору-вниз, потім навпаки по 3 рази

  1. Закріплення вивченого матеріалу.

Які інформаційні процеси відбуваються, коли ми:

  • Читає підручник

  • Переглядаємо телевізор

  • Граємо у шахи

  • Записуємо до зошита завдання

Визнач учасників процесу передачі інформації

«На стільці сидить кішка і мурликає»

  1. Домашнє завдання.

Опрацювати ст..47-49 підручника. Відповісти на питання

  1. Підсумок уроку.

  • Яку тему вивчали?

  • Що таке інформаційні процеси?

Схожі:

2. Інформаційні процеси
Поняття про інформаційні процеси. Носії повідомлень. Форми та засоби передавання повідомлень. Опрацювання повідомлень. Кодування...
35. Вступ. Інформація та інформаційні процеси (2 год.)
Носії інформації, форми і способи подання інформації. Види інформації. Інформація і шум та їх взаємоперетворення. Властивості інформації....
Пояснювальна записка
Дані. Різновиди обсягу даних. Поняття про інформаційну надлишковість повідомлень. Способи подання і кодування повідомлень, двійкове...
Календарно-тематичні плани календарно-тематичні плани
Носії інформації, форми і способи подання інформації. Види інформації. Інформація і шум та їх взаємоперетворення. Властивості інформації....
70. Вступ. Інформація та інформаційні процеси (3 год.)
ХХ ст. Поняття інформації. Інформація і повідомлення. Інформація та інформаційні процеси. Носії інформації, форми і способи подання...
Символ
Мета: Розглянути основні поняття інформації. З’ясувати предмет вивчення інформатики, її мету і завдання. Сформувати поняття "Інформація",...
Урок №1. Тема: Інформатика наука ХХ століття. Інформація та інформаційні процеси
Мета: ознайомити учнів з визначенням інформатики як науки; поняттям інформації та повідомлення; видами інформації
Календарно-тематичні плани календарно-тематичні плани
ХХ ст. Поняття інформації. Інформація і повідомлення. Інформація та інформаційні процеси. Носії інформації, форми і способи подання...
«Вступ. Інформація та інформаційні процеси»
Недостатня ознайомленість з інформацією, невміння її вчасно опрацювати та правильно подати може обернутися марними витратами часу...
16. Методики навчання понять «інформація» ті «інформаційні процеси»
З'ясування питань про оцінювання і вимірювання інформації, про шум та взаємоперетворення інформації і шуму
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка