Тема. Поняття про технічний рисунок, креслення


Скачати 44.35 Kb.
Назва Тема. Поняття про технічний рисунок, креслення
Дата 30.04.2013
Розмір 44.35 Kb.
Тип Конспект
bibl.com.ua > Інформатика > Конспект
Конспект

уроку з трудового навчання

урок проводиться у 5 класі

Дата:

Тема. Поняття про технічний рисунок, креслення.

Основні правила їх оформлення. Креслярський інструмент.

Мета: сформувати уміння та навички виконувати технічний рисунок, креслення у масштабі; ознайомити учнів з типами ліній і умовних позначок на кресленні, дати визначення понять:технічний рисунок, креслення, масштаб; навчити користуватися

креслярським інструментом; виховувати акуратність, культуру праці.

Обладнання: креслярські інструменти, комп'ютер.

Інструменти та матеріали: аркуш паперу формату А4, олівець, лінійка, косинець.

Основні поняття: технічний рисунок, креслення, типи ліній, масштаб.

Міжпредметні зв'язки: математика, образотворче мистецтво.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Хід уроку.

  1. Організаційний момент (1 хв)

Перевірка готовності учнів до уроку.

  1. Актуалізація опорних знань та вмінь учнів (4 хв)

  • Чи можна зшити одяг, побудувати будинки та літаки без зображення їх на папері?

  • Що треба знати, щоб виготовити будь – який предмет?

  • Яким креслярським інструментом ви вже користувалися?

  • Яке їх призначення?

  1. Мотивація(4 хв)

  • Спробуйте пояснити велику кількість техніки навколо нас?

Майже кожна сім'я має фотоапарат, відеокамеру, сканер, ксерокс. Техніка швидко входить у наше життя. Але для того, щоб виготовити будь – який виріб, необхідно знати точні розміри, форму, будову та із якого матеріалу він виготовлений. Відкрийте журнали і подивіться. Поруч з фото моделі, рисунка, присутнє креслення виробу та його викрійка

Відгадайте загадки:

Всяк школяр його шанує,

Бо він пише і малює.

Хто ж цей славний молодець?

Це, звичайно…(олівець)
Невеличка деревина,

Із графіту середина.

Всім потрібна, щоб писати,

Щоб картинки малювати.

(олівець)
Рівно риску проведи

І квадратик спробуй,

Та візьми спочатку ти

Цю пряму особу.

Натиск витримає стійко

Впевнена, струнка…….(лінійка)
Олівці Петрусь узяв,

Швидко щось намалював.

Хоч крути, а хоч верти,

Має тільки три кути.

(трикутник)
На уроках, в книжці, в школі

Почерпнеш ти їх доволі.

І назавжди у житті.

Стануть друзями тобі.

(знання)


  1. Вивчення нового матеріалу (10хв)

. Без технічного рисунка та креслення неможливе сучасне виробництво. За кресленням виготовляють від окремих деталей приладів до великих машин.

Технічний рисунок – це зображення предмета з дотриманням пропорцій, виконане за допомогою креслярських інструментів.

Креслення – графічне зображення виробу або складової частини із зазначенням розмірів, масштабу та інших даних, необхідних для його виготовлення і контролю.

Креслярські інструменти: готовальня, циркуль розмірний та креслярський,


лінійка, косинець, транспортир необхідні під час виконання креслення. Креслення – це документ, тому існують вимоги до його оформлення та виконання на аркуші паперу певного формату, або формату. Креслення має рамку, що обмежує на форматі поле креслення (місце для побудови зображення). У правому нижньому куті поля креслення розміщують основний напис розміром 22 х 145 мм.

В основному напису позначають назву зображеної деталі, масштаб креслення, виконав, перевірив та дату виконання.

Але не всі креслення та зображення можна вмістити на аркуші паперу. Для цього використовують масштаб. Масштаб – це число, яке показує, у скільки разів зображення на кресленні більше або менше від дійсних розмірів деталі. Для того, щоб виконати креслення великих деталей, використовують масштаб зменшення: М 1:2, М1:4, М:100 тощо. Масштаб збільшення – М2:1, М4:1, М100:1.Для виконання креслень використовують лінії різної товщини. Кожна лінія має своє призначення. Для визначення величини деталі або її елементів на кресленні вказують розміри.

Лінійні:

  • ширина,

  • довжина,

  • товщина,

  • висота, діаметр або радіус.


Кутові:

величину кута






Медійна презентація.

По її закінченні учні отримують практичне завдання.

  1. Практична робота (15 хв)

  • Накреслити лінії та зображення.

  • Дотримуйтесь їх розташування.

  • Розміри не наносити.




  1. Закріплення нових знань та вмінь учнів (6 хв)

Одна група учнів відповідають на запитання, друга отримують картки – лото, третя працює біля дошки.

Бесіда:

  • У чому відмінність технічного рисунка від креслення?

  • Назвіть типи ліній.

  • Для чого потрібен масштаб?

  • Які дані використовують для побудови креслення?

  • Дайте своє визначення поняттю «креслення».


Завдання за картками учні виконують біля дошки (зразок)

- напишіть умовні позначки (радіус, кут, товщина, висота тощо)

- напишіть назви креслярських інструментів


  1. Підсумки уроку (4 хв)

  1. Рефлексія:

  • Що нового ви дізналися на уроці?

  • Чи можна скористатись отриманими знаннями у повсякденному житті?

Підводячи підсумки відповідей учнів, учитель робить висновки.

Креслення – це графічне зображення технічної думки, виконане за правилами міжнародних стандартів. За допомогою креслень можна чітко і ясно висловлювати думки і за їхніми знаками та цифрами уявляти свій виріб.

  1. Заключна частина:

  • Виставлення та обґрунтування оцінок за роботу на уроці.




  1. Домашнє завдання (1 хв)

Підготувати інструменти для побудови креслення швейного виробу.

Творче завдання:

за допомогою 12 карток, використовуючи 1 елемент з кожної, зробити «своє» креслення (М 2:1)

Схожі:

Тема. Поняття про розрізи та перерізи як складові проектної документації....
Міжпредметні зв'язки: креслення, трудове навчання, геометрія, образотворче мистецтво
Календарне планування з креслення для 11 класу на 2011-2012 н р
Предмет креслення, його зміст, мета та завдання вивчення в школі. Застосування графіч­них документів у практичній діяльності людей....
Навчальна програма КРЕСЛЕННЯ для учнів 12 класів загальноосвітніх навчальних закладів
Креслення це один з ключів до успішного оперування сучасними видами інформаційних систем
Креслення і зафарбування
Навчальна. Відпрацювати елементи створення власного пензля для малювання та розфарбовування об’єктів, креслення об’єктів
Програми для загальноосвітніх навчальних закладів КРЕСЛЕННЯ 8-9 класи
Курс креслення має загальноосвітній характер і сприяє політехнічній освіті учнів, розвиткові у них технічних здібностей та формуванню...
Історія виникнення креслення
Для того щоб зрозуміти, який шлях пройшло сучасне креслення з моменту його виникнення до наших днів, коротко розглянемо основні етапи...
ТЕХНІЧНИЙ РЕГЛАМЕНТ
Цей Технічний регламент розроблений з урахуванням вимог Директиви Ради Європи від 29 травня 1997 р. №97/23/ЄС про обладнання, що...
МІЖНАРОДНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Поняття кримінально-процесуального доказування та його значення. Предмет доказування
Уроку Тема уроку
Поняття про глобальну та локальну комп’ютерні мережі. Поняття про сервер та клієнтський комп’ютер. Мережні протоколи
Урок №42 Тема. Ламана і многокутник
Формувати вміння відтворювати означення вивчених понять; на готовому рисунку знаходити зображення вивчених понять, і навпаки, виконувати...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка