СТРУКТУРА МП З ЗАГАЛЬНОЮ ШИНОЮ ЗВ’ЯЗКУ З ВИКОРИСТАННЯМ МОСТІВ Материнські плати: чіпсети


Скачати 142.27 Kb.
НазваСТРУКТУРА МП З ЗАГАЛЬНОЮ ШИНОЮ ЗВ’ЯЗКУ З ВИКОРИСТАННЯМ МОСТІВ Материнські плати: чіпсети
Дата17.03.2013
Розмір142.27 Kb.
ТипДокументи
bibl.com.ua > Інформатика > Документи
СТРУКТУРА МП З ЗАГАЛЬНОЮ ШИНОЮ ЗВ’ЯЗКУ З ВИКОРИСТАННЯМ МОСТІВ
Материнські плати: чіпсети

Материнська плата, яка лежить в основі архітектури комп'ютера, базується на основному наборі мікросхем - чіпсеті. Від параметрів чіпсета багато в чому залежать і технічні, і експлуатаційні характеристики комп'ютера - його продуктивність, багатофункціональність і стійкість. Чіпсет є сполучною ланкою між усіма компонентами МП і визначає, який процесор підтримується, яка пам'ять може бути використана і ряд інших характеристик.

Основними розробниками і виробниками чіпсетів є всього шість фірм - AMD, Intel, VIA, ALi, SiS і nVidia. Найчастіше, виробники CPU впливають на дизайн плат, призначених для їх процесорів, або самі розробляють свої чіпсети. Наприклад, корпорація Intel почала розробляти свої власні чіпсети з виходом процесора 486. AMD також була змушена випустити свій власний чіпсет для підтримки першого Athlon, архітектура якого вперше значно відрізнялася від звичної архітектури процесорів Intel. Це робиться, перш за все, для забезпечення кращої роботи процесора, забезпечення його стабільності і надійності, тому і вважається, що самі надійні чіпсети виробляються AMD і Intel, хоча це зовсім не обов'язково.

Перші мікрокомп'ютери виконували функцію контролерів для різних приладів, і представляли із себе окремі інтегральні схеми, встановлені на МП, але у зв'язку зі спрямованістю електроніки на зменшення розмірів компонентів, в остаточному підсумку вони вмістилися на одній або двох ASIC (спеціалізована інтегральна схема). У 1986 році компанія Chips and Technologies представила перший чіпсет 82С206, який замінив сотні ІМС від Intel. Він в собі поєднував функції генератора тактової частоти, контролера шини системного таймера, двох контролерів IRQ і DMA, а також CMOS-а. Хоча зараз структура принципово змінилася, але загальні принципи залишилися ті ж. Intel стала виробляти чіпсети з 1994 року. Протягом декількох років, Intel володіла приблизно 90% ринку чіпсетів, але ця ситуація змінилася. Чіпсети конкурентів зараз не менш стійкі, притому більш продуктивні і більш дешеві.
Для чого потрібен чіпсет?

Суть роботи чіпсета полягає в тому, щоб пов'язувати компоненти ПК, організовувати їх роботу та узгоджувати роботу CPU і інших пристроїв. Реалізується це обслуговуванням керуючих і конфігураційних сигналів, комутацією різних ліній і багаторівневим арбітражем шин. Так, шини - це те, головне, з чим взаємодіє чіпсет.
З чого ж вони полягають?

Отже, чипсет - набір мікросхем, архітектура яких залежить від покоління ПК і виробника. Зазвичай, він реалізується на мікросхемах, упакованих в два корпуси, але є і однокристальних рішення, (SiS635 (T), SiS 730S, SiS 740, SiS 745) і трьохчіпові (i430, i810 та ін.) Ці мікросхеми називаються мостами. Розрізняють мости північний і південний. Назви північний і південний - історичні. Вони означають розташування чіпсета моста щодо шини PCI на блок-схемах: північний знаходиться вище, а південний - нижче. Чому міст? Ця назва дали чіпсетам через те, що вони є «мостом» між різними інтерфейсами. Для проектувальника особливою складністю є північний міст, тому він працює з самими швидкісними пристроями, тому сам повинен працювати дуже швидко, забезпечуючи швидкий і надійний зв'язок процесора, пам'яті, шини AGP і південного мосту. Південний міст працює з повільними пристроями, такими як жорсткі диски, шина USB, PCI, ISA і т.п.
А для чого два мости?

Тут кілька причин. Перша і, напевно, сама випливає з того, що північний міст повинен працювати набагато швидше, ніж південний. Розробка ж обох мостів на одному чіпі значно ускладнює розробку і виробництво такого чіпсета. Крім того, оновлення стандартів периферії відбувається дуже часто. При використанні двох чіпів виробникам материнських плат немає необхідності повністю міняти весь набір логіки: досить поміняти південний міст. Ні для кого не секрет, що розмір самого ядра чіпсета набагато менше кремнієвої підкладки, на якій він знаходиться через те, що необхідно грамотно розвести виходи ІМС. Таким чином, в чіпсеті залишається досить багато місця, яке зникає при використанні замість двох чіпсетів одного. Ну а у вільне місце виробники вбудовують набори графіки, а в майбутньому тут планується розміщувати кеш-пам'ять третього рівня.
А що за хаби у Intel?

З недавнього часу (з чіпсета i810) корпорація Intel відмовилася від використання архітектури мостів, і перейшла до схожої архітектурі, в якій використовуються хаби. Колишній північний міст віддає контролер шини PCI колишньому південному, чіп BIOS'а отримує генератор випадкових чисел і з'єднується безпосередньо з «південним», шина ISA відкидається через непотрібність, а окремий чіп введення-виведення (контролер LPT, COM, клавіатури, миші) через додаткову шину LPC підключається до «південного». Отже, тут всі чіпи пов'язані між собою окремими спеціалізованими шинами, і прийнято говорити не про північному і південному мостах, а про хабах GMCH (контролер відео, пам'яті, системної шини), ICH (контролер жорстких дисків з підтримкою UltraDMA, контролер USB і PCI) і FWH (BIOS і генератор випадкових чисел). Чіпи стали більш незалежні, а інтерфейс зв'язку між ними являє собою зв'язок "точка-точка" по більш швидкою, ніж стандартна PCI, шині з пропускною спроможністю 266 МБ / с. Такий підхід виявився кращим, ніж класичний південний міст, який "садить" всі пристрої на шину PCI і по ній же передає дані в північний міст. В чіпсетах, починаючи з i 815 E, використовується ICH 2 хаб, який відрізняється підтримкою UATA / 100, 4 USB і 6-канального звуку. В i 845 E вперше був реалізований ICH 4, який підтримує USB 2.0 і 20-бітовий звук.
Детально про Північному ...

Північний міст

Чіпсет зазвичай маркується ім'ям його північного мосту. Існує невелика функціональне розходження між північними мостами шин EV6 і P6, укладає в різній реалізації роботи з пам'яттю, але основний принцип дії та призначення однакові. Функція чіпсета північного моста - контролювати і направляти потік даних з 4-х шин (пам'ять, AGP, системна шина процесора і шина зв'язку з південним мостом). Причому він повинен бути настільки збалансований, щоб якомога більше скоротити простої при спробі доступу до пам'яті, грамотно розставляти пріоритети і черговості. У ранніх виконаннях чіпсетів контролери пам'яті в них були дуже сильно підпорядковані процесору, а йому через це доводилося обробляти велику кількість даних і запитів на запис в пам'ять. У сучасних чіпсетах контролери пам'яті - цілком самостійні пристрої, що забезпечують прямий доступ до пам'яті майже всіх пристроїв комп'ютера.
Використання буферів для забезпечення одночасного доступу до пам'яті

Іноді прямий доступ до пам'яті (DMA) вимагають кілька пристроїв. У такому випадку канал передачі даних працює в режимі поділу часу, а дані, які очікують звільнення каналу, зберігаються в спеціальних буферах північного мосту. Хороший чіпсет повинен забезпечувати нормальну буферизацію а також раціональне використання каналу. Для прикладу, можна назвати один з кращих чіпсетів свого часу - це північний міст VIA KT133A, що забезпечує 16 рівнів (по 64 біта кожен) буферизації даних для передачі даних від шини PCI до пам'яті. Такий паралельний буфер дуже важливий для передачі даних з високою швидкістю до таких пристроїв, як жорсткий диск. На жаль, ефективність буфера значно залежить від ПЗ.

Тепер давайте поглянемо на інші 3 шини, що підключаються до північного моста.
Інтерфейс південного моста

Використання шини PCI для зв'язку північного і південного мостів досить часто викликає простої, тому що шина PCI - 32-бітова шина, що працює на 33 МГц з піковою пропускною здатністю 133 МБ / с. Реальне ж значення - близько 40 МБ / с. А адже останнім часом периферійні пристрої значно прискорили свою роботу. Все це змушує виробників чіпсетів винаходити свій власний несумісний інтерфейс зв'язку між мостами.

Корпорація Intel не стала винаходити велосипед і застосувала вже спроектовану шину (яку вона назвала "hub link") для зв'язку між хабами. Це 8-бітний порт, який працює на частоті 66 МГц і передавальний 4 байти за такт. Це дає теоретичну пікову пропускну спроможність 266 МБ / с. Крім того, движок DMA південного моста в цей час залишає з'єднання з північним мостом і пам'яттю відкритим для прямого доступу до пам'яті.

AMD також має свій підхід до проблеми. Рішення було названо Lightning Data Transport (LDT), а в наслідку перейменовано в Hyper Transport Technology. AMD використовує вже перевірене в системній шині і пам'яті DDR рішення - для передачі даних використовується не один канал, а два, причому обидва працюють в повнодуплексному режимі (по каналу дані можуть як прийматися, так і відправлятися). Такий інтерфейс може чудово працювати на дуже високих частотах, тому для передачі кожного сигналу використовуються 2 провідника. Кожен канал може працювати на частоті 400 МГц, а за такт передається 2 порції даних, забезпечуючи пропускну спроможність 800 Мбіт / с для кожної пари провідників. Таким чином, цей інтерфейс здатний передавати дані зі швидкістю 800 Мб / с для 8-бітного з'єднання з портами введення/виведення (для найбільш широко використовуваного 32-бітного з'єднання швидкість складе 3.2 Гб/с на канал, а їх - 2, таким чином, теоретична швидкість передачі даних складає 6.4 Гб / с). AMD вже ліцензувала цю технологію багатьом компаніям, які мають намір її використовувати у своїх пристроях, а поки практичної реалізації цього методу не існує. Чіпсет AMD 760 DDR все ще використовує для зв'язку з південним мостом шину PCI.

VIA назвала свій власний інтерфейс зв'язку "V-Link". Заснована технологія на принципах DDR. За принципом дії він дуже схожий на технологію хабів від Intel, і також забезпечує швидкість передачі даних до північного моста 266 Мб / с. Ця технологія вже реалізована в південному мосту VT8233, який працює з північними мостами Pro266 (для процесора Pentium 4), KT266 (для AMD Athlon / XP / Duron) і вище. А нова модифікація V - link із ba ndwidth 533 МБ / с використовується у зовсім нових чіпсетів типу KT333, P4X333.

У нових чіпсетів SiS з двома чіпами зв'язок між мостами здійснюється по спеціальній шині MuTIOL з пропускною спроможністю 533 Мбайта / с (моделі SiS 740, SiS 650). З початком використання південного моста SiS 961/963 у чіпсетах SiS використовується найшвидша у світі системна шина MuTIOL QDR з шириною 1 ГБ/с! У чіпсетах nVidia використовується шина HyperTransport (800 МБ / с), а в ALi - звичайна PCI.
Інтерфейс пам'яті DRAM

На сьогоднішній день основними типами оперативної пам'яті є SDR, DDR SDR і RDRAM, причому другий тип наближається по попиту до першого. Intel ж до останнього часу настійно рекомендувала використовувати високошвидкісну і жахливо дорогу пам'ять від Rambus (RDRAM). Один 16-бітний канал пам'яті RDRAM може передавати дані зі швидкістю 1600 МБ / с (версія PC800), що в два рази швидше 64-бітного модуля SDRAM, працює на частоті 100 МГц. Додавання декількох каналів в пам'ять RDRAM ще більше збільшує швидкість її роботи. Пам'ять працює на частоті 400 МГц, через що потребує забезпечення постійного сигналу. Останній свій чіпсет i 850 E з підтримкою фінальної версії RDRAM PC 1066 (800 МГц на канал) випустила в жовтні.

На даний момент вже існує досить велика кількість чіпсетів для Pentium 4, що працюють з пам'яттю DDR. Це і чіпсети P 4 X 266 - P 4 X 400 від VIA, які випускається без ліцензії Intel вже давно, A L i Aladdin 4, а також рішення від SiS. Крім того, випущені чіпсети від Intel, які використовують DDR. Здалася Intel, випустивши i 845 D і i 845 E.

Більшість чіпсетів для Pentium III працюють з пам'яттю PC133 SDRAM, яка має 64-бітний 133 МГц інтерфейс і забезпечує пропускну спроможність 1.064 Гб / с. А AMD CPU - з пам'яттю DDR. Пам'ять DDR SDRAM випускається також в 4 варіантах - PC1600, PC2100, РС2700 і РС3200. Цифри в назві означають пропускну здатність пам'яті: тобто пам'ять PC1600 працює з такою ж швидкістю, як і один канал пам'яті RDRAM PC800.

Деякі чіпсети (рішення від VIA, ALi і SiS) і Socket-A материнські плати підтримують як звичайну PC133 пам'ять, так і пам'ять DDR. За офіційним думку компанії Micron, від використання таких рішень знижується надійність використання пам'яті. І дійсно, деякі тестери відзначали деяку нестабільність, особливо при розгоні. Відзначимо, що чіпсет AMD 760 підтримує тільки DDR пам'ять. Втім, новітні чіпсети використовують тільки DDR.
Інтерфейс AGP (Accelerated Graphics Port)

У 1996 році Intel почала впроваджувати інтерфейс AGP, який поміняв архітектуру ПК, тому зв'язувався безпосередньо з північним мостом. Крім того, інтерфейс AGP дозволяє використовувати звичайну оперативну пам'ять для зберігання графічних текстур (AGP-текстурування), які швидко завантажуються з неї в міру необхідності. Перші реалізації AGP (версії AGP і AGP 2X) тим не менше, не могли забезпечити прийнятну пропускну спроможність до розробки версії AGP 4Х у 2000 р. Хоч шина AGP і працювала на частоті 66 МГц, вона виглядала просто як виділена PCI. Інтерфейс 4Х вже здатний передавати 4 семпли за цикл, а пропускна здатність збільшилася до 1.056 Гб / с. Зараз вже діє інтерфейс AGP 8X (чіпсети VIA KT 400, P 4 X 400, SIS 648, SiS 746). Така велика пропускна здатність інтерфейсу AGP не в'язалася з пам'яттю P C100, яка забезпечувала пропускну спроможність 800 Мб / с. Пам'ять PC133 з пропускною здатністю 1.064 Гб / с дала значний приріст продуктивності при використанні останніх AGP 4X відеокарт. Але справжній прорив настав при використанні пам'яті SDRAM DDR.

Деякі виробники материнських плат низького класу запропонували для ринку низького класу взагалі відмовитися від використання графічної пам'яті і використовувати замість цього звичайну пам'ять. Такий метод назвали "Уніфікована Архітектура Пам'яті" (UMA). UMA використовували відеокарти низького класу зі слабким графічним чіпом. Результати відповідні: продуктивність була мінімальною. Наступне покоління відеокарт такого класу називалося "Загальна Архітектура Пам'яті" (SMA). Вони використовували вже пам'ять DDR і більш потужні графічні чіпи. Деякі виробники чіпсетів вбудовують графічне ядро в чіпсет північного мосту. Пам'ять використовується також системна, але останні реалізації такого принципу можуть показувати досить гідні результати (мова йде перш за все про чипі N Vidia NForce x 20 D з двоканальної пам'яттю DDR і GeForce 2 MX на борту).
Докладний погляд на Південний міст

На відміну від високошвидкісного північного моста, який з'єднаний з швидкими компонентами, південний міст з'єднаний з досить повільними компонентами, а також з повільними периферійними пристроями. Застаріла 16 - bit ISA з частотою 8 Мгц має пікову пропускну здатність 16 МБ / с практично не використовується (хоча він неї складно позбутися).
Шина PCI

Тепер, коли шина PCI втратила свою роль сполучної ланки між північним і південним мостами, вона стала звичайною периферійної шиною. З позбавленням від необхідності передачі даних північного моста через PCI, шина стала лише краще. До прикладу, це дозволило розміщувати на ній пристрою, які фізично не вставляються в слоти PCI, - це різні інтегровані в чіпсет південного моста пристрої: контролер жорстких дисків IDE, контролер USB, а також звуковий і мережевий адаптери. Багато чіпсети не завантажують звичну PCI шину, а використовують спеціальні мости PCI-to-PCI.
Low Pin Count Interface (LPC)

Одна з причин довгого життя шини ISA в тому, що велика кількість периферії не потребує складного і досить дорогому контролері (як у PCI). Саме тому Intel застосувала іншу просту шину для південного моста - це шина LPC (інтерфейс малоштирькових пристроїв), яка має простий 4/8-бітний інтерфейс, з'єднаний з чіпом Super I / O, який підтримує роботу старих пристроїв, таких як послідовні (COM) і паралельні (LPT) порти, порт мишки і клавіатури PS / 2, інфрачервоний інтерфейс, шина SM, а також контролер FDD. Цей чіп використовується також для спостереження за швидкістю обертання вентиляторів, і відстежування інших системних подій.
Підсистема вводу / виводу BIOS (Basic I / O System)

BIOS - це низькорівневе програмне забезпечення, що контролює фізичну роботу пристроїв на материнській платі. Процесор запитує код BIOS при завантаженні, включаючи тестування пам'яті і конфігурацію периферії. Змінюючи налаштування CMOS (опції BIOS), користувач може налаштувати роботу системи так, як йому необхідно. Багато настройки в останніх версіях BIOS міняють частоти роботи пам'яті, системної шини і процесора і дозволяють розганяти CPU, причому з кроком частот в 1 МГц.

Intel назвала BIOS Програмним хабом (Firmware Hub - FWH), але він по суті є тим же самим BIOS з флеш-пам'яттю (перепрограмувальна пам'ять).
Шина SMBus

Ця шина - послідовний інтерфейс, який сумісний з дуже хорошою шиною i2C, розробленої Phillips. Вона була розроблена для моніторингу за станом комп'ютера (величина напружень, температура і т.п.).
Універсальна Послідовна Шина (Universal Serial Bus - USB)

Ця послідовна шина розроблялася для роботи з зовнішніми пристроями, такими, як принтери, сканери, мишки, клавіатури, модеми т.п. Через це швидкість передачі даних по ній невисока - всього 12 Мб/с (в новій її реалізації - стандарті USB 2.0 збільшена до 480 Мб/с), тому вона не може бути застосована для передачі цифрового відео, або використання в інших високошвидкісних цілях. Зазвичай, південний міст має 2 або 4 контролера USB, що забезпечує підтримку до 4 портів USB на материнській платі. Стандарт USB побудований таким чином, що підтримуються USB-хаби – пристрої, які збільшують кількість портів USB без установки додаткового контролера.
Інтерфейс IDE

Цьому розділу необхідно присвятити окрему тему, зараз же коротко постараємося передати суть. Термін IDE (Integrated Drive Electronics) означає, що контролер управління жорстким диском вбудований в сам диск замість того, щоб розміщувати його на материнській платі, або окремому контролері у вигляді плати. Багато хто плутає IDE з ATA (Advanced Technology Attachment - Вдосконалена технологія Пристрої). Це різні поняття. ATA - це стандарт, протокол підключення. В даний час найбільшого поширення набули жорсткі диски з ATA-66 (UDMA mode 4) і ATA-100 (UDMA mode 5), які теоретично здатні передавати дані відповідно зі швидкостями 66 і 100 Мб / с. Реальна швидкість передачі 45-70 МБ / с. Ці інтерфейси використовують для підключення інші, 80-жильні дроти (зі старим 40-штирьковим конектором). ATA / 133 вже дозволяє передавати дані з піковою пропускною здатністю 133 МБ / с (чіпсети VIA KT 400, P 4 X 400, SIS 648, SiS 746). Те, який інтерфейс ATA буде працювати на комп'ютері залежить від чіпсета південного моста, а також від електроніки самого диска. Більшість чіпсетів підтримують 2 порти для IDE пристроїв, але деякі виробники материнських плат додатково вбудовують в шину PCI інші IDE контролери, найчастіше RAID-контролери (HPT 37х).
Шина аудіокодек Audio Codec (AC) Link і LAN

Специфікація АС'97 придумана для передачі змішаного сигналу (аналогового або цифрового) від вбудованих в материнську плату пристроїв. Цифрова частина виконується у вигляді аудіо контролера, вбудованого в чіпсет. Чіпи управляються програмно через CPU. Сучасна версія шини, AC97 2.2 забезпечує 5-сигнальний інтерфейс зв'язку з пристроями. Що стосується звуку, то шина може бути з'єднана з чіпом, що включає кодек, ЦАП і АЦП, що забезпечують зв'язок чіпа з колонками або навушниками, і пристроями лінійного і мікрофонного входів. Шина AC також має фізичний інтерфейс (PHY) для з'єднання з телефонною лінією. AC97 чіпи також можна застосовувати для зв'язку з вбудованими мережевими платами.

Головною небезпекою застосування шини АС є можливість виникнення різкого падіння продуктивності при використанні вбудованих програмних пристроїв. Продуктивність може різко впасти в ресурсномістких складних додатках, навантажувальних CPU і RAM. Особливо це стосується використання звукових чіпів в іграх. Найчастіше звуки мають різні швидкості передачі звукових семплів, залежні від необхідної якості звуку. Аудіо процесор повинен обробити всі ці звуки, змішати їх, і видати на виходи звукової карти. Зазвичай додаткове завантаження CPU інтегрованими пристроями становить 10%. А якщо вбудовані пристрої і забезпечують пристойну якість LAN, то вони значно завантажують ЦП обробкою службової інформації для обробки протоколів з ​​пакетів.
Далі ми розглянемо останні чіпсети різних фірм.

Чіпсети для платформи Socket-A

Ось всі чіпсети для процесорів AMD:

· AMD: AMD 750, AMD 760, AMD 760MP, AMD 760MPX;

· VIA Technologies: KT133, KT133A, KLE133, KM133, KM266, KN266, KT266, KT26 6A, KT333, KT400;

· Silicon Integrated Systems: SiS 730, SiS 735, SiS 740, SiS 745, SiS 746, SiS 755;

· NVIDIA: nForce 220, nForce 415 (D), nForce 420 (D), nForce2;

· ATI: Radeon IGP320 Fusion
Одним з найпопулярніших і кращих чіпсетів став VIA KT 266 A, на якому зараз збирається велика частина машин, який дав реальний приріст продуктивності в порівнянні з попередниками і став свого роду революційними. Мова йде про так звану архітектурі V-MAP (VIA Modular Architecture Platform). Ось у чому її суть: північний міст КТ266А повністю по контактах сумісний з КТ266, а південні мости VT8233, VT8233A і VT8233C сумісні один з одним і з V-Link, що, в кінцевому рахунку, дозволяє без особливих витрат на розробку нового дизайну материнської плати поліпшувати характеристики продуктів. Саме тому виробники материнських плат досить швидко і «безболісно» перейшли на КТ266А. Крім того, завдяки сумісності південних мостів багато плати на КТ266А незабаром отримали підтримуючий UATA/133 чіп VT8233A або містить вбудовану мережну плату від 3Com VT8233C. А пізніше, коли був оголошений VT8235 (підтримка USB 2.0, UATA/133, V-Link 266/533 MBps), деякі плати забезпечувалися і їм. Наступним лідером в жовтні став КТ400, який втілив всі хітові новинки в життя: контролер AGP 3.0, який втратив сумісність зі старими відеокартами (AGP 1x/2x, харчування 3 В), але отримав можливість взаємодіяти з відеокартами в режимі AGP 8x (частота 66х8 МГц , харчування 0.75 В) і має bandwidth 4.2 ГБ / с. V-Link має смугу пропускання 533 МБ / с, яку підтримує навіть південний міст VT8235. FSB EV6 розширена до 166 (333) МГц. Ну а крім вище перерахованих опцій, є підтримка DDR 400, правда неофіційна. З цим чіпсетом за всіма характеристиками збігається SiS 746, який щоправда тепер має шину MuTIOL між мостами і пропускну здатність до 1 ГБ / с, але у нього, як завжди, технологічні проблеми з постачанням потрібної кількості чіпсетів, тому «матері» на ньому випускає в основному Elitegroup (E З S).

Ну а на ринку інтегрованих рішень переважає nVidia nForce 420D (420 з одноканальною пам'яттю PC2100). Також вперше в індустрії як шини між мостами використана Hyper Transport з пропускною здатністю 800 MBps. Системна шина синхронна пам'яті - 266 МГц, хто означає високу стабільність. Контролери пам'яті можуть виконувати незалежні запити, а можуть працювати і спільно. Крім того, використовується так званий механізм DASP (Dynamic Adaptive Speculative Prediction), завданням якого є попереднє кешування даних і спроба вгадати, які з них знадобляться системі. Підтримується інтегрований 5.1-звук з кодеком Dolby Digital! На борту GeForceMX дуже непоганої якості (хоча Radeon VE в Radeon IGP320 краще). Єдина проблема - захмарна вартість чіпсета. VIA KM 266 і KN 266 розповсюдження не отримали, незважаючи на їх непогані дані: FSB 200 Мгц, DDR 266, південний міст VT 8233 x, описаний вище, підтримує Ethernet 100 Mb, AMC '97, 6 USB, ATA / 100, т. оскільки не було часу на розкрутку. Останній має вбудовану S 3 ProSavage 8 графіком.
Чіпсети для платформи Socket-478

· Intel: i850, i845, i845B0 aka i845D, i845E, i845G, i845GL, i850E, i845PE, i845GE, i845GV;

· SiS: SiS 645, SiS 645DX, SiS 650 (G / GL);

· VIA Technologies: P4X266, P4X266A, P4X266E, P4M266, P4M266A, P4X400.
Причому через 4 останніх чіпсетів Intel, випущених в жовтні, інтеловських чіпсетів стало більше. Схоже, компанія поставила собі мету заполонити ринок своєю продукцією, при цьому практично не змінюючи характеристики різних версій чіпсетів. Втім найефективнішим на даний момент є VIA P 4 X 400 і SiS 648. У них є підтримка DDR400, яка в першому працює поки що нестійке. Але незабаром буде випущена версія P 4 X 400 A, де ці проблеми будуть вирішені, другий працює з РС3200 без проблем.

Про новинки від Intel. Всі чотири чіпсета підтримують системну шину 533 МГц. I 850 E виконаний в корпусі 615 OLGA, решта - в 760 FC - BGA. Все, крім i 845 GV, підтримують AGP 4X (1,5 В), останній не має зовнішнього AGP порту. I 850 E підтримує пам'ять RIMM PC 1066, решта - двосторонні DDR 333 РС2700, а останній ще й SDR PC 133. В i 845 GV і GE є вбудована графіка, частота графічного ядра у GE - 266 МГц, у GV - 200 МГц. Всі чіпсети побудовані на північчю мосту-хабі MCH і хабі введення-виведення ICH 4 (крім i 850 E, який має ICH 2). Всі нові чіпсети підтримують технологію HyperThreading.

SiS648. Цей революційний чіпсет є серйозною переробкою попередника 645 DX. Це один з перших чіпсетів з підтримкою AGP 8x і перший - з реальною підтримкою DDR400 (принаймні з нею PC3200 заробила). А максимальна частота системної шини 533 Мгц. Всі інші параметри північного моста як у P 4 X 400. Ще одною згадкою є підтримка в SiS648 протоколу для обміну даними з південним мостом SiS963 за прискореним варіантом шини MuTIOL (MuTIOL 1G) із пропускною здатністю 1 ГБ / с. Прискорення (дворазове) досягається за рахунок переходу до передачі даних за технологією QDR (4 рази за такт) на відміну від використався раніше режиму DDR (2 рази за такт). Південний міст чіпсета SiS963 включає все, поки практично не зустрічається у конкурентів: контролер FireWire (IEEE 1394a) - до трьох портів при використанні зовнішніх контролерів PHY, - але без набираючого популярність інтерфейсу Serial ATA, два ATA66/100/133 IDE-контролера; контролер USB 2.0 (один EHCI) з підтримкою до 6 портів; Fast Ethernet 10Base-T/100Base-TX; 6 пристроїв PCI 2.2; аудіоконтроллер AC'97 версії 2.2 з підтримкою шестиканальних кодеків.

Схожі:

Характеристика структурної організації мультипроцесорних комп’ютерних систем із загальною шиною

Побудова багаторівневого мережного проекту на основі мережних мостів
...
План конспект для проведення занять по технічній підготовці з водійським...
Навчальна позначка: Навчити водійський склад усунення несправності кордної передачі мостів
Лекція 1 Тема: Кінцеві абонентські пристрої. Структура побудови цифрових систем комутації (ЦСК)
Мережі електрозв’язку – це комплекс споруд, які містять кінцеві пристрої, лінії зв’язку і комутаційне обладнання. Кінцеві пристрої...
МЕТОДИКА розрахунку та порядок використання плати за оренду майна,...
Розмір орендної плати встановлюється договором оренди між орендодавцем та орендарем
Створення нової бази даних. Структура таблиці. Типи полів та їхні властивості
Структура таблиці — це структура запису, тобто сукупність назв полів, їхніх типів та властивостей, визначених користувачем під час...
План-конспект уроку№25 Тема. Автоматизація обробки передплатної документації....
Ття передплатної документації; навчити розповсюджувати періодичні видання засобами електрозв’язку, розглянути основні послуги глобальної...
План-конспект уроку№25 Тема. Автоматизація обробки передплатної документації....
Ття передплатної документації; навчити розповсюджувати періодичні видання засобами електрозв’язку, розглянути основні послуги глобальної...
Відпустки, їх види та порядок надання
Працівникам можуть надаватися соціальні відпустки, у зв'язку з навчанням у вищих закладах освіти чи аспірантурі, можуть надаватися...
УКРА Ї Н А ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКА МІСЬКА РАДА
Астапенка М. В. щодо запровадження плати за використання нерухомого комунального майна операторами зв’язку, теле-, радіокомунікацій,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка