Про виконання програми «Центральний регіон 2015» за 2011 рік та перспективи розвитку району у 2012 році


Скачати 214.94 Kb.
НазваПро виконання програми «Центральний регіон 2015» за 2011 рік та перспективи розвитку району у 2012 році
Дата05.04.2013
Розмір214.94 Kb.
ТипДокументи
bibl.com.ua > Географія > Документи
ЗВІТ

про виконання програми

«Центральний регіон – 2015» за 2011 рік

та перспективи розвитку району у 2012 році

Шановні члени зібрання!
Районна програма «Центральний регіон – 2015» - це колективний документ над яким працювала робоча група у складі фахівців з різних галузей і сфер діяльності, депутатів різних рівнів, громадських організацій, а першочерговим матеріалом для складання кожного пункту програми є побажання жителів територій, бачення громад черговості проектів.

Не було і не має жодного проекту, жодної пропозиції, ініціативи, яка б не була вивчена , розглянута, і не була прийнята, але це повинна бути дійсно єдина думка і єдиний порив всіх без виключення.
Проблеми звучать практично скрізь однаково: школи, дитячі садки, дороги, освітлення, медицина, але це звучить по різному, одні хочуть робити , а інші ждуть, щоб прийшов хтось, ось чому «Центральний регіон-2015» - це живий механізм, який постійно пульсує і змінюється.
У Новомиргородському районі Програму було презентовано у лютому 2011 року за участі голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Ларіна С.М. та голови обласної ради Ковальчука М.М.

Програму розвитку Новомиргородського району "Центральний регіон – 2015" на 2011-2015 роки затверджено сесією Новомиргородської районної ради.
З метою забезпечення реалізації завдань районної програми видано ряд розпорядчих документів та окремих доручень.
Основа : за рахунок впровадження інвестиційних проектів, створення нових робочих місць, співпраці із соціально-відповідальним бізнесом - збільшення надходжень до бюджетів, розбудова інфраструктури, вирішення соціальних питань та достойні соціальні гарантії.
Кожна територія має свою програму, на її основі затверджені плани соціально-економічного розвитку. Ми говоримо про реальні проблеми і найголовніше – реальні шляхи їх вирішення.

У цьому полягала місія програми.
Місією програми «Центральний регіон – 2015» визначено активізацію інвестиційної діяльності, забезпечення ефективного використання потенціалу економіки району, динамічного розвитку інфраструктури.
Хід виконання програми «Центральний регіон-2015» постійно висвітлювався в засобах масової інформації, визначався головним питанням при зустрічах з громадськістю. Був ключовим в житті району.

Практично всі завдання, які були передбачені програмою "Центральний регіон – 2015" у Новомиргородському районі у 2011 році виконано. Посилення виконання деяких з них буде продовжено у наступних роках.
Повністю реалізовано 2 інвестиційні проекти на загальну суму 485 млн. грн. та 67 соціальні заходи, що включали виконання робіт у галузях охорони здоров’я, культури, освіти, фізичної культури і спорту, дорожнього господарства та інших.
На виконання програми «Центральний регіон-2015» у 2011 році використано коштів з різних джерел в сумі майже 495,6 млн. грн., в тому числі: кошти державного бюджету 1 млн. 752 тис.грн., обласного – 1 млн. 91 тис.грн, районного – 1млн. 880 тис. грн., бюджетів міської, селищної, сільських рад – 1 млн. 947 тис. грн., інвестиції інвесторів - 477 млн. 922 тис. грн. та власні кошти підприємств – 11 млн. грн.

Поряд з цим в районі активно реалізовувалися регіональні ініціативи, започатковані губернатором Ларіним С.М. Це :

Світла Кіровоградщина;

Жива вода;

Шкільна парта;

Молоко Кіровоградщини;

Чиста та зелена Кіровоградщина;

Затишний двір;

Спортмайданчики «Партія регіонів-дітям»;

Зірка пам’яті;

Історія рідного краю.
Та регіональні проекти:

Купуй Кіровоградське;

Соціальна аптека;

Соціальний магазин.
Також впроваджувались заходи по енергозберігаючих технологіях, впорядкуванню зовнішнього освітлення та інші.
Всього в соціальну сферу в 2011 році залучено 10 млн. 591 тис. грн.
Як відомо в районі працює 21 інвестиційний та інноваційні проекти. Всі вони живі, підхід до реалізації кожного з них у нас однаково відповідальний. Ми створюємо всі умови для роботи бізнесу, комфортні умови для інвестицій, і це дає результат.

А тепер хочу детально зупинитись на галузях та обיєктах.
Інвестиційні проекти.
Наймасштабнішим проектом в програмі «Центральний регіон – 2015» є «Розробка Бирзулівського родовища ільменітових розсипів ТОВ ВКФ «Велта» вартістю 498 млн.грн. На сьогоднішній день першу чергу проекту реалізовано повністю.
Інвестором зведено адміністративний корпус, побудовано збагачувальну фабрику, значно розширилися, в порівнянні з початком року межі самого ільменітового кар’єру, що беззаперечно є ключовим об’єктом всього комплексу.
Підприємством створено 220 нових робочих місць. Середня заробітна плата – 3,8 тис.грн.
Від впровадження проекту в звітному періоді надходження склали: податок з доходів фізичних осіб – 502,1 тис.грн, з них: місцевий бюджет – 125,5 тис.грн, районний бюджет – 251,1 тис.грн, обласний бюджет – 125,5 тис.грн. За оренду землі район отримав 198,5 тис.грн. Кошти від втрат земель сільськогосподарського призначення – більше 3 млн.грн.ВКФ «Велта» є одним з найбільших соціально-відповідальних партнерів влади в районі. Більше одного мільйона гривень вкладено підприємством в різні соціальні проекти. За це щира подяка генеральному директору «Велти», депутату обласної ради Бродському Андрію Вікторовичу. Без перебільшення можна сказати – з «Велтою» пов’язане майбутнє району.У 2011 році проведено модернізацію ТОВ «Новомиргородський цукор». Обсяг інвестицій склав 11,0 млн. грн., які переважно використано на модернізацію підприємства та забезпечення максимального використання його потужностей, що дало змогу значно збільшити виробництво. Товариством у 2011 році перероблено 270 тис.тонн цукрових буряків, вироблено майже 34 тис.тонн цукру, що на 54 відсотка більше в порівнянні з минулим сезоном. Кількість працюючих 620 осіб.
Підприємство є флагманом цукрової промисловості не тільки області , а і країни.
Сільське господарство є ключовою галуззю виробництва в районі. 80 відсотків валової продукції (враховуючи цукровий завод) виробляється сільськогосподарськими підприємствами.
Виробництво валової продукції у 2011 році збільшилось на 14 відсотків в порівнянні з 2010 роком та становить 212,7 млн. грн. Цьому сприяв високий урожай ранніх зернових 35,1 цнт/га – друга урожайність в області. Урожайність кукурудзи - 81,6 цнт/га, сої – 21,7 цнт/га – це також одні із кращих показників у області.

Район займає лідируючу позицію по урожайності цукрового буряка - 517 цнт з гектара. Це один із кращих показників за багато останніх років в області і країні.
Досвід показав, що результат у виробництві цукру є там, де вирощуванням і переробкою займаються підприємства однієї системи. По цьому шляху район успішно, як показала практика, іде на протязі 2-х останніх років. В порівнянні з минулими роками кількість підприємств системи ТОВ «Новомиргородський цукор» зросла з 2 до 6, а загальна площа посівів у бурякосіючій зоні виросла до 6 тис.га. Тобто, завдання яке ми ставили перед собою, щодо повного забезпечення цукрового заводу власною сировиною виконано, за що окрема подяка засновнику Тарасову Сергію Дмитровичу.

Ми однозначно і в подальшому будемо йти цим шляхом.
У 2011 році, практично тільки в Новомиргородському районі в порівнянні з іншими територіями області, розпочато системну широкомасштабну роботу по упорядкуванню земельних відносин. В звітному періоді проведено суцільну інвентаризацію земель державної та комунальної власності на території 9 сільських рад району: Костянтинівської, Панчівської, Тишківської, Оситнязької, Оситнянської, Камיянської, Йосипівської, Жовтневої та Капітанівської селищної ради на що було використано 677,6 тис. грн., які надійшли від втрат при вилученні земель сільськогосподарського призначення.
Повне завершення цього проекту дасть змогу долучити в місцеві бюджети біля 1 млн.грн. додаткових коштів. Соціальний напрямок проекту беззаперечний, адже вартість виконання робіт по виготовленню документації земельних питань жителями району зменшується в рази.
Детальніше по соціальних об’єктах
Освітня галузь.
Галузь представлена 9 позиціями, загальна вартість реалізованих заходів становить 2 млн. 333 тис. грн, з яких: державний бюджет - 555 тис.грн, обласний – 100 тис.грн, районний - 412 тис.грн., кошти місцевих бюджетів 917 тис.грн., інвестиції інвесторів – 349 тис.грн.
Крім того, поза програмою з районного бюджету використано 50 тис.грн.
В місті Новомиргороді:

  1. Відкрито дитячий садочок «Сонечко» на 75 місць. Загальна вартість проекту 967 тис.грн.

  2. Збудовано дитячий ігровий майданчик – 70 тис.грн.

  3. Капітально відремонтовано покрівлю в дитячому садку «Теремок» - 220 тис.грн.

Здійснено капітальний ремонт даху (друга черга) в Капітанівській ЗОШ – 254 тис.грн.
Для покращення стану справ по питанню підвезення учнів до загальноосвітніх навчальних закладів придбано за кошти державного бюджету шкільний автобус для Йосипівської загальноосвітної школи на суму 356,5 тис.грн. та за кошти ТОВ ВКФ «Велта» (керівник Бродський Андрій Вікторович) закуплено шкільний автобус для обслуговування Коробчинського освітнього округу вартістю 337,2 тис.грн.
Впроваджено на території Тишківської сільської ради проект «Створення на базі Тишківської ЗОШ навчального закладу типу «Дошкільний навчальний заклад-ЗОШ» для чого використано 80 тис.грн. Окремо хочу відмітити керівника СТОВ «Агролан» Снісаренка Віталія Аркадійовича за його активну позицію у проведенні додаткових ремонтних робіт комплексу.

Охорона здоровיя.
Загальна вартість проектів галузі 1 млн. 214 тис. грн., з яких: кошти місцевих бюджетів 10 тис.грн., капіталовкладення інвесторів – 1 млн. 204 тис.грн.
Крім того, поза програмою з районного бюджету використано 80 тис.грн.
Важливим показником якості життя населення є рівень надання та доступність медичних послуг.

В цьому році створено районне територіальне медичне об’єднання, яке включає в себе ЦРЛ, 28 ФАПів, 2 дільничні лікарні, 2 амбулаторії, 1 лікарську амбулаторію загальної практики сімейної медицини.
Така схема роботи дає можливість забезпечити надання якісної медичної допомоги на рівні села ( ланка первинної медичної допомоги), на рівні району, на базі стаціонару та поліклініки (ланка вторинної медичної допомоги ).

Фінансування РТМО переходить повністю на районний бюджет, але розуміння, що це спільна справа є і в голів сільських рад і підприємців. Прикладом такої співпраці є території Йосипівської, Тишківської. Мартоніської сільських рад, де в соціальних угодах чітко виписано регламент дії медичного лікувально-профіктичного закладу.
Практично всі території приймають участь в ремонтах та забезпеченні необхідним ФАПів та дільничних лікарень.
В центральній районній лікарні облаштовано палати для ветеранів та інвалідів Великої Вітчизняної війни та ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС– 128,9 тис.грн. В палатах проведено якісний ремонт, встановлено нові холодильники, телевізори, душові кабіни. До цієї важливої справи долучились керівники с/г підприємств.
Прикладом розуміння важливості справи є СТОВ «Агролан», яким проведено реконструкцію приміщення Йосипівського ФАПу – 170 тис.грн. та відреконструйовано приміщення Тишківського ФАПу на суму 253 тис.грн.
За кошти ТОВ ВКФ «Велта», в рамках виконання соціальної угоди, проведено ремонт дитячого відділення центральної районної лікарні – 295,3 тис.грн.

Відкрито діагностичний центр в приміщенні районної поліклініки на що використано 356 тис.грн. коштів сільгосптоваровиробників.
Культура.
У сфері культури і туризму освоєно 805 тис.грн. з яких: кошти районного бюджету 240 тис.грн., місцевих бюджетів – 288 тис.грн., капіталовкладення інвесторів – 277 тис.грн.
Поза програмою додатково використано ще біля 90 тис.грн.Першочерговим є відбудова Мартоніського сільського будинку культури на 200 місць, який у 2010 році повністю зруйнований пожежою. Цей проект розраховано впровадити до кінця 2012 року, освоївши при цьому ще 700,0 тис.грн. із різних джерел. На сьогодні виконано роботи І черги з реконструкції будинку культури у с. Мартоноша на загальну суму 410,4 тис.грн.
Це будівництво є дійсно прикладом розуміння проблеми та єднання пориву громади та підтримки влади.
Завершено поточні ремонти будинків культури у селах Жовтневе та Дібрівка.
Закінчено ремонт 1 черги Панчівського будинку культури ( ремонт покрівлі ), використавши при цьому 215 тис.грн.
Проведено ремонт Йосипівського будинку культури.
Розпочато та продовжуються роботи по ремонту закладів культури сіл: Листопадове, Петроострів, Веселівка.

У галузі "Дорожньо – транспортного господарства" роботи проводилися майже у кожному населеному пункту району. За кошти господарств виконувалися в межах сіл грейдерування та підсипка доріг. Всього для виконання робіт з поточного ремонту доріг комунальної власності з сільських бюджетів було залучено коштів у сумі 399 тис.грн. Крім того освоєно 327 тис.грн. коштів державного бюджету на проведення ремонтних робіт по Оситнязькій, Мартоніській, Тишківській, Коробчинській сільських радах та місту Новомиргороду.

Всього по галузі використано 1 млн. 58 тис.грн., з них 257,0 тис.грн. позабюджетні кошти.

Важливим в цій галузі є те, що в цьому році розпочато капітальний ремонт ділянки автодороги «Новомиргород-Велика Виска» протяжністю 5 км. Вартість виконаних робіт біля 30 млн.грн.
Щире спасибі за підтримку в цих питаннях нашому народному депутату України Єдіну Олександру Йосиповичу.
Спорт.
Програмою «Центральний регіон – 2015» в 2011 році передбачено декілька проектів та реалізовано два з них:

  • введено в дію спортивний комплекс у с.Тишківка вартістю 458 тис.грн.

  • Центр відпочинку та дозвілля в с.Йосипівка – 450 тис.грн.

Проекти реалізовано повністю за кошти інвестора СТОВ «Агролан» - засновник Мартинов Станіслав Вікторович та виконавчий директор Снісаренко Віталій Аркадійович. Реалізація цих проектів є хорошим прикладом співпраці влади і бізнесу.
Продовжуються роботи по реконструкції центрального стадіону.
Важливою є галузь енергетики. Програмою було передбачено реалізацію двох проектів:

- закінчено реконструкцію вуличного освітлення с. Листопадове. Даний проект реалізовано завдяки участі району у програмі ПРООН. Освоєно 189 тис.грн, з яких 94,8 тис.грн. кошти міжнародної організації, районний бюджет 35 тис.грн., обласний бюджет 10 тис.грн., місцевий бюджет 36,3 тис.грн., кошти громади 13,5 тис.грн.

- освітлення вулиць м. Новомиргорода. Освоєно 52 тис.грн. місцевого бюджету. Готовий до завершення проект по Капітанівській селищній раді.

По інших територіях також проведено певний обсяг робіт в енергетичній галузі з метою реалізації проектів 2012 року, в тому числі в межах ініціативи голови обласної державної адміністрації Ларіна С.М. «Світла Кіровоградщини».

Впровадження енергоефективних технологій

Працюємо над реалізацією проекту, який повинен стати пілотним не тільки на території району, а й області – «Впровадження елементів зеленої енергетики» направлений на використання незатребуваних ресурсів деревини та відходів сільськогосподарського виробництва, вартістю 455 тис.грн., на які закуплено 2 піролізних котли, які змонтовано у навчально – виробничому комбінаті та Канізькій ЗОШ, трактор для КП «Новомиргородський Новобуд», рубальну машину для виробництва тріски та лінію по виробництву паливних брикетів. Реалізація даного проекту забезпечить виробництво "екологічного" палива в обсязі до 0,9 тис. тонн щорічно та економію коштів на придбання твердого палива для бюджетних установ на суму до 230 тис.грн. на рік.
Безумовно, проект потребує більш детальнішого вивчення та удосконалення, Але реалії сьогоднішнього дня підтверджують, що ми на правильному шляху.
Тому в районі розробляється Програма енергоефективності та енергозбереження всіх територій на майбутнє. Ваша участь у підготовці програми та Ваші поради тут безцінні.
На стадії завершення реалізація проекту – «Реконструкція централізованої системи теплопостачання м.Новомиргорода». Загальна вартість проекту – 703,1 тис.грн., з яких 669,6 тис.грн. кошти державного бюджету. На сьогодні на центральній котельні міста встановлено димову трубу, новий енергозберігаючий котел, проводяться роботи по налагодженню автоматизованої системи контролю за роботою котла. Після реалізації проекту витрати газу котельні зменшаться від 20 до 30 %, що призведе до економії коштів державного, обласного та районного бюджетів.Духовне відродження, на мою думку, має таке ж значення як і економічне.
Тому, в звітному періоді 2011 року на виконання програми «Центральний регіон – 2015» був введено в дію храм в селі Прищепівка, головним ініціатором та спонсором виступило ТОВ «Прищепівка» - керівник Гладишко Іван Дмитрович. Вартість проекту 485 тис.грн. Також за кошти благодійників розпочато ремонт Свято-Миколаївської церкви в м.Новомиргороді та ремонт Свято-Ільїнської і Коробчинської церков.
Майже готова до введення в дію церква в с.Пурпурівка.
Великих капіталовкладень потребувала ліквідація наслідків повיязаних із вибухом газу в будинку по вул.Леніна, 159 м.Новомиргорода. На проведення аварійно-відновлювальних робіт було використано 736 тис.грн, з обласного бюджету 295 тис.грн., районного 290 тис.грн, місцевого 50 тис.грн. На компенсацію матеріальних збитків мешканців будинку освоєно більше 100 тис.грн. благодійних коштів. Окремі слова подяки хочу висловити підрядній організації, яка проводила ремонтні роботи ТОВ «Златопілля» - керівник Ларжевський Петро Михайлович, який практично в борг виконував всі ремонтно-відновлювальні роботи та всім меценатам, які долучились до ліквідації надзвичайної ситуації.

Проаналізувавши виконання програмних завдань, можна зробити висновок, що у 2011 році районом освоєні значні кошти з різних джерел в сумі 495,6 млн. грн., в тому числі: кошти державного бюджету 1 млн. 752 тис.грн., обласного – 1 млн. 91 тис.грн, районного – 1млн. 880 тис. грн., бюджетів міської, селищної, сільських рад – 1 млн. 947 тис. грн., інвестиції інвесторів - 477 млн. 922 тис. грн. та власні кошти підприємств – 11 млн.грн.
Шановні присутні !
Програма розвитку Новомиргородського району «Центральний регіон – 2015» є основою для вирішення основного – суттєвого покращення рівня життя та комфортного проживання населення району. Програма враховує реальні проблеми і найголовніше має реальні шляхи їх вирішення.
Основа, яку ми чітко виділили в програмі – за рахунок впровадження інвестиційних проектів, створення нових робочих місць - збільшення надходжень до бюджетів, вирішення соціальних питань перевірена і на сьогодні має місце. Ми йдемо цим шляхом і маємо непогані результати вже на початку реалізації програми – в цьому році, і переконаний будемо мати, ще більш вагоміші до кінця її реалізації.
У 2012 році програмою передбачено реалізацію таких проектів у промисловій галузі, крім діючих.
Перспективний проект - «Видобуток лабрадориту та його переробка ТОВ «ІС-Кар´єри» загальною вартістю 8,6 млн.грн. У цьому році підприємству надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду площею 4,6 га.

В результаті впровадження проекту район очікує створення 70 нових робочих місць.
Програмою також передбачено модернізацію і розширення заводу по розливу мінеральної води і безалкогольних напоїв ТОВ «Росина».

Вартість проекту – 1,5 млн. грн. власних коштів підприємства.

Впровадження проекту дасть можливість збільшити обсяги виробництва із 500 пляшок на годину до півтори тисячі.

Вода «Новомиргородська» за короткий термін змогла завоювати не тільки ринки Кіровоградщини, а й інших регіонів України.
Продовжується робота і буде закінчена в 2012 році щодо впровадження проекту «Виробництво і збут тукових сумішей ДП «Агрозахист». Підприємство розпочало виробництво тукових сумішей із середньодобовим обсягом виробництва 60-70 тонн. Основний асортимент добрив складає 30 видів. Крім основного асортименту по замовленню с/г підприємств додатково є можливість виготовлення ще більше 20 видів продукції.

Підприємство може забезпечити всі с/г підприємства області в складних мінеральних добривах в любому співвідношенні діючих речовин. Таких проектів лише 2 в Україні.Четвертий проект, який досить активно впроваджується та на який ми покладаємо великі надії – це збільшення потужностей по виробництву шкіряного напівфабрикату Вет-Блу ТОВ «Новомиргородський шкірзавод».

Підприємство на сьогодні стабільно працює з обсягом виробництва близько 40 тонн у місяць.

В перспективі, в 2012 році, планується встановлення обладнання другої черги, яке дасть можливість розширити обсяги виробництва продукції та її асортимент. Все це дасть змогу створити додатково ще 55 нових робочих місць.
Будівництво елеватора «Нібулон», 70 нових робочих місць.

У 2012 році буде продовжено широкомасштабну роботу по впорядкуванню земельних відносин направлено на суцільну інвентаризацію земель державної та комунальної власності на що буде використано 2,3 млн.грн, які надійшли від відшкодування втрат при вилученні земель сільськогосподарського призначення. Це досить широкомасштабна робота.
У наступному році активізується робота щодо вирішення проблем розвитку малого підприємництва. Для підтримки впровадження проектів малого бізнесу розширяться повноваження дозвільного центру, який діятиме за принципом "Єдиного вікна". Переконаний, що поряд з великим бізнесом буде розвиватися малий (обслуговування, торгівля, транспорт та ін.)
Питання житлово-комунального господарства будуть одними із пріоритетних в розділі 2012 року. Найбільш вагомі з них:
- будівництво водогону в с.Костянтинівка.

Вирішення проблеми очікується за рахунок фінансування заходів державної програми "Питна вода". Передбачається співфінансування з сільського, районного та державного бюджетів.
-реконструкція вуличного освітлення населених пунктів Новомиргородської міської ради, Йосипівської, Канізької, Костянтинівської, Туріянської та Капітанівської сільських рад в рамках ініціативи голови Кіровоградської облдержадміністрації Ларіна С.М. "Світла Кіровоградщина". Переконаний, ця ініціатива буде підтримана у всіх населених пунктах.
Важливе місце займуть заходи з енергозбереження – продовження нового проекту в рамках енергозберігаючих технологій на основі реалізованого в 2011 році проекту "Впровадження елементів зеленої енергетики", що будуть направлені на переведення більшості об’єктів соціальної інфраструктури на альтернативні види палива.
Розпочнеться реалізація 5 проектів з енергозбереження в рамках проекту ПРООН "Місцевий розвиток орієнтований на громаду" по Пурпурівській, Мартоніській, Йосипівській, Канізькій та Панчівській сільських радах, на що планується з різних джерел залучити більше 700 тис.грн. Досвід участі району в таких проектах є.
Соціальна сфера в сегменті 2012 року програми "Центральний регіон – 2015" буде як і в цьому році займати чільне місце. Впровадження в ній проектів передбачається за рахунок фінансових потоків різних рівнів – районного, обласного, державного та місцевих бюджетів, із залученням коштів інвесторів та міжнародних організацій.
Освітня галузь в програмі представлена 16 позиціями.
Найбільш капіталовитратні:

- будівництво загальноосвітньої школи в с.Коробчине (І черга). Реалізація проекту передбачена у 2012 - 2013 роках. Важливість її добудови вказує час так як вона повинна стати базовою при створенні Коробчинського освітнього округу та впровадження інвестиційного проекту ТОВ ВКФ "Велта", який майже реалізовано на території Коробчинської сільської ради.

- капітальний ремонт Панчівської школи - 250 тис.грн.
Інші заходи, що передбачає програма в розділі "Освіта" направлені переважно на проведення капітальних та поточних ремонтів загальноосвітній закладів та закладів дошкільної освіти.
Галузь охорони здоров’я є для нас одною з пріоритетних. При цьому великі об’єми робіт планується провести всіх медичних закладів системи районного територіального медичного об’єднання.
Першочерговим стане продовження капітального ремонту хірургічного відділення центральної районної лікарні на 30 ліжок вартістю 295 тис.грн. Взагалі галузь охорони здоров’я під реалізацію програми очікує використати 404 тис.грн. Це початкові цифри.
Район практично єдиний в області, який має таку об’ємну програму «Лікар». Ми навчаємо за кошти районного бюджету десять молодих спеціалістів.
Вже у 2011 році до нас повернулось чотири з них. Це інтерн-хірург, невропатолог та два лікаря стоматологи забезпечені житлом за рахунок бюджету.
У 2012 році програма розшириться за рахунок спеціалістів середнього рівня ( фельдшери).У галузі культури визначено 7 найбільших заходів пов’язаних з відбудовою, реконструкцією та ремонтом об’єктів культури загальною вартістю 1 млн. 15 тис.грн.
Буде продовжено реконструкції Мартоніського СБК, на що очікується додатково використати біля 700 тис.грн. та Панчівського будинку культури – 350 тис.грн. з різних джерел.
Плануємо провести ремонти районного будинку культури.
Чільне місце займає робота з молоддю та розвиток фізичної культури і спорту. Розуміючи важливість цього напрямку роботи ми в рази збільшили фінансування галузі.

Вартість фінансування освоєних об’єктів програми у 2012 році складе 166,5 тис.грн., які буде направлено на продовження реконструкції стадіону "Колос" в м.Новомиргороді та стадіонів і спортивних споруд району.
Стан автомобільних доріг не задовольняє ні населення, ні інвесторів. Це одне із самих болючих і резонансних питань, тому з 2012 року ми плануємо розпочати активну роботу по всіх напрямках. За оцінками експертів жоден із 6 напрямків зв’язку із сусідніми районами не можна назвати задовільним. Це стосується перш за все напрямку Новомиргород-Шпакове-Олександрівка, Новомиргород – Коробчине - Петроострів, Новомиргород-Кіровоград (через Велику Виску). Залишається не вирішеним питання реконструкції відрізку дороги Т-24-01, яка проходить через місто.
Всі ці пропозиції та ряд інших, не менш важливих, по сільських населених пунктах враховані в розділі 2012 року.
Будівельна галузь займає також на ряду з іншими важливе місце у Програмі. Пріоритетним є реконструкція гуртожитку колишньої шахти "Новомиргородська". На сьогоднішній день виготовлена проектно-кошторисна документація. Ми ввійшли до переліку об’єктів по програмі «Доступне житло» в області. Є певні напрацювання і сподівання щодо реалізації цього проекту у 2012 році.
Очікується також будівництво житлового будинку для працівників ТОВ ВКФ "Велта" та продовження реконструкції центрального парку міста Новомиргород.
Велика увага приділяється продовженню газифікації населених пунктів району. Працюємо в таких напрямках:

1) с.Кам’янка – с.Мартоноша – с.Панчеве з відводом на с.Пурпурівку;

2) с.Коробчине – с.Рубаний міст;

3) с.Оситняжка.
Проведено значний обсяг підготовчих робіт. На даний час по всіх напрямках розроблена проектно-кошторисна документація, проведені зустрічі з громадами, створено кооперативи, підписано практично всі узгоджувальні документи.Є надія, що будівельні роботи по першому напрямку розпочнуться уже в першому кварталі 2012 року.
Ця робота потребує великих капіталовкладень, проте розуміння важливості виконання цих робіт є як на обласному рівні так і на державному.
Значний вклад у розвиток цієї справи вніс народний депутат України Єдін Олександр Йосипович , а дальше все залежить тільки від нас.
Я наводив приклади тільки найбільших проектів, а повністю ознайомитись з переліком проектів та їх виконанням можна у мережі Інтернет.
Шановні учасники зібрання!
Безумовно у своєму виступі я не зміг охопити весь спектр фактичного виконання розділу програми "Центральний регіон – 2015" у 2011 році та перспектив розвитку у 2012 році. Це наша робоча зустріч, і в найближчий час ми будемо продовжувати проводити такі зустрічі по всіх територіях .
Програма побудована з врахуванням економічних реформ на 2010-2014 роки „ Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» започаткованих Президентом України.
Життя завжди вносить свої корективи, і програма буде розширюватись, але ми з Вами повинні чітко усвідомити - все залежить від активності та позицій кожного з нас.
Життя людини є конкретним і потрібно відповідати на конкретні питання, і пропозиції наповнювати конкретним змістом.
В цей непростий час ми не скоротили жодної соціальної програми, а навіть збільшили їх. Не закрито жодної школи, жодного медичного закладу, хоча над покращенням їх роботи, над реформуванням потрібно постійно працювати.
Наші плани розбудови Новомиргородського району – амбітні і масштабні, і ми повинні діяти як ніколи злагоджено. Критерій єдиний – майбутнє району.
Особливо актуально це звучить в наш непростий час реформ, коли кожна область, кожен регіон, кожна окремо взята територія повинна бачити, і на ділі показати своє місце під сонцем.
Ми маємо величезну підтримку обласної влади і особисто губернатора Ларіна Сергія Миколайович, ми маємо велике розуміння та співпрацю соціально - відповідального бізнесу практично на всій території району.
Прикладом такої роботи є ТОВ ВКФ «Велта» та особлива позиція у вирішенні всіх питань генерального директора ТОВ ВКФ «Велта», депутата обласної ради Бродського Андрія Вікторовича.
Ми вже зараз отримуємо неоціненну допомогу у вирішенні проблем району від народного депутата України Єдіна Олександра Йосиповича.
Ми маємо як ніколи тісний контакт всіх гілок влади та депутатського корпусу.
Ми прозорі і щирі у своїх намірах і закликаємо всіх приєднатися до цієї справи.

Дякую за увагу!


Схожі:

«Центральний регіон – 2015» в дії ! ІНФОРМАЦІЯ
Тритяк Н. М. про стан виконання Програми «Центральний регіон 2015» в цілому по району та в розрізі сільських, селищних рад за 10...
Про підсумки виконання програми економічного та соціального розвитку...
У 2012 році більшість галузей економіки та соціальної сфери характеризувалися позитивною динамікою розвитку
КОЛЕГІЇ ВІДДІЛУ ОСВІТИ
Підсумки роботи освітньої галузі району у 2011 році по виконанню завдань Національної доктрини розвитку освіти (затв. Указом Президента...
Районна програма "Центральний регіон 2015" Вільшанського району Зміст
ПЕРЕЛІК ОСНОВНИХ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЕКТІВ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ, ЩО МАЮТЬ НАМІРИ ЩОДО ЇХ РЕАЛІЗАЦІЇ У 2010 – 2015 РОКАХ
«ЦЕНТРАЛЬНИЙ РЕГІОН -2015» смт Петрове
Дата, номер і назва розпорядження голови райдержадміністрації про розроблення програми
ПРОМІЖНИЙ ЗВІТ про хід виконання основних показників Програми економічного...
Метою економічного і соціального розвитку Петрівського району на 2011 рік є підвищення добробуту населення на основі зростання конкурентоспроможності...
Номер, дата створення документа
Про хід виконання Програми захисту прав дітей та розвитку сімейних форм виховання у місті Синельниковому на 2011-2015 роки в 2012...
ПРОГРАМА ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ПЕТРІВСЬКОГО РАЙОНУ НА 2012 РІК
Заходи щодо забезпечення виконання завдань Програми економічного і соціального розвитку петровського району на 2012 рік
ІНФОРМАЦІЯ про виконання програми соціально-економічного та культурного...
Програми соціально-економічного та культурного розвитку Коломийського району на 2013 рік і основні напрями розвитку на 2014 і 2015...
Про звіт про виконання «Програми соціально-економічного та культурного...
Продовжується робота щодо виконання заходів направлених на належний рівень керованості процесами економічного і соціального розвитку,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка