УНІАН-Кіровоградщина №007 15 листопада


Скачати 270.27 Kb.
НазваУНІАН-Кіровоградщина №007 15 листопада
Дата22.02.2016
Розмір270.27 Kb.
ТипДокументи
bibl.com.ua > Економіка > Документи

УНІАН-Кіровоградщина № 007 15 листопада

Кіровоградщина
Українське незалежне інформаційне агентство новин (УНІАН). Засновано в березні 1993 року. Генеральний директор Олег НАЛИВАЙКО. Головний редактор Олександр ХАРЧЕНКО.Редактор випуску Анна Осадченко.

Видається українською мовою. При передруку посилання на УНІАН обов’язкове.

Адреса редакції: 01001, Київ-1, вул. Хрещатик, 4, к. 30. Телефон 278-7148

http://www.unian.net, E-mail: info@unian.net

Відділ маркетингу: тел. 279-3690,279-3158, факс 461-9111,279-3320. E-mail :zvv@unian.net

Технічна підтримка: тел. 278-0007, E-mail: postmaster@unian.net
15 листопада 2005 року, вівторок, №007

НОВИНИ З КІРОВОГРАДА
Місцеве самоврядування

БЮДЖЕТНИКИ КІРОВОГРАДА ЗАВДЯКИ УХВАЛЕНИМ ЗМІНАМ ДО МІСЦЕВОГО БЮДЖЕТУ ОТРИМАЮТЬ ЗАБОРГОВАНУ ЗАРПЛАТУ

Кіровоград. 11 листопада. УНІАН. Сьогодні на засіданні 17-ї сесії Кіровоградської міської ради, яка через постійні зриви не могла зібратись протягом двох місяців, депутати внесли зміни до місцевого бюджету на 2005 рік, завдяки чому працівники бюджетної сфери отримають заборговану заробітну плату.

Як передає кореспондент УНІАН, освітяни отримають заборгованість в сумі близько 2 млн. грн. за ст. 57 Закону „Про освіту” за 1997 рік та 40% зарплати 1998 року.

Також цього року збільшено видатки на харчування дітей в дошкільних закладах до 166,2 тис. грн.

Депутати внесли зміни до Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою Кіровограда, виділивши 200 тис. грн. комунальному підприємству „Теплоенергетик”, яке забезпечує водою і теплом частину жителів міста.

Також, згідно з рішенням сесії, 600 тис. грн. державної субвенції спрямують на погашення боргу за житлово-комунальні послуги за рахунок погашення знецінених вкладів Ощадбанку.

Розглядати понад 10 протестів прокуратури щодо земельних питань депутати відмовились.

Прийнявши кілька важливих рішень, депутати почали залишати сесійну залу, після чого міський голова Кіровограда Микола ЧИГРІН повідомив, що сесія продовжить свою роботу у вівторок, 15 листопада.

(C) УНІАН, 2005

#
КІРОВОГРАДСЬКІ ДЕПУТАТИ ВІДМОВИЛИСЬ РОЗГЛЯДАТИ ПОДАННЯ ПРОКУРАТУРИ ПРО ПРИТЯГНЕННЯ ДВОХ КОЛЕГ ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

Кіровоград. 11 листопада. УНІАН. Сьогодні на засіданні сесії Кіровоградської міської ради депутати відмовились вносити до порядку денного питання про розгляд подання прокуратури області для отримання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності двох депутатів ради – Сергія ХІЛЬЧЕНКА та Віталія БЄЛОВА.

Як повідомили кореспонденту УНІАН в прес-службі облпрокуратури, у випадку, якщо сесія міської ради відмовляється розглядати подання прокуратури про притягнення до кримінальної відповідальності депутатів місцевих рад, остання залишає за собою право звернутись з аналогічним поданням до обласної ради.

Як повідомляв УНІАН, проти депутата Кіровоградської міськради С.ХІЛЬЧЕНКА порушено кримінальну справу за ч. 3 ст. 157 (перешкоджання здійсненню виборчого права), ч. 3 ст. 158 (неправомірне використання виборчих бюлетенів, підлог виборчих документів або неправильний підрахунок голосів чи неправильне оголошення результатів виборів), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Кримінальну справу також порушено проти депутата міськради В.БЄЛОВА за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.157 Кримінального кодексу України. В. БЄЛОВУ пред'явлено обвинувачення у перешкоджанні здійснення виборчого права громадянами під час першого туру виборів Президента України на виборчій дільниці №92 ТВО №100 (Кіровоград).

(C) УНІАН, 2005

#

Земельне питання

КІРОВОГРАДСЬКА ОДА ЗАБОРОНИЛА ПОБУДОВУ ТОРГОВЕЛЬНОГО КОМПЛЕКСУ НА МІСЦІ ПАМ'ЯТНОГО ЗНАКУ ЖЕРТВАМ ГОЛОКОСТУ в обласному центрі

Кіровоград. 14 листопада. УНІАН. Управління культури і туризму Кіровоградської облдержадміністрації заборонило побудову торговельного комплексу на місці пам'ятного знаку жертвам Голокосту в обласному центрі, поставивши на облік дану територію як пам'ятне місце.

Як передає кореспондент УНІАН, про це йдеться в інформації від начальника управління культури та туризму Кіровоградської ОДА Наталії ОВЧАРЕНКО.

За інформацією управління, на підставі нотаріально завірених свідчень мешканців Кіровограда щодо збору та вивезення німцями 30 вересня 1941 року на розстріл мирних мешканців від Хоральної синагоги управління культури і туризму кіровоградської ОДА взяло на облік дану територію як щойно виявлене визначне (пам'ятне) місце.

Як повідомляв УНІАН, у Кіровограді єврейська релігійна громада виступила з протестом проти рішення сесії міської ради побудувати на місці пам'ятного знаку жертвам Голокосту торговельний центр.

За словами голови єврейської громади Кіровограда Емми СПЕКТОР, в 2001 році кіровоградський виконком дозволив єврейській громаді міста побудувати на вказаній земельній ділянці меморіал і впорядкувати навколо нього сквер.

Проте у 2004 році сесія міської ради прийняла рішення віддати територію, де розташований меморіал, в оренду приватному підприємцю терміном на 25 років, не попередивши громаду.

(C) УНІАН, 2005

#

Екологія

У КІРОВОГРАДІ ПОРУШЕНО КРИМІНАЛЬНУ СПРАВУ ЗА ФАКТОМ ЗАБРУДНЕННЯ ЗЕМЕЛЬ НА БУДІВНИЦТВІ ОЧИСНИХ СПОРУД ВОДОКАНАЛУ

Київ. 10 листопада. УНІАН. У Кіровограді порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.239 Кримінального кодексу України за фактом забруднення земель невідомими особами.

Як повідомило УНІАН джерело у правоохоронних органах, вони протягом 1995-2005 років у місті Кіровограді на території незавершеного будівництва третьої черги очисних споруд обласного виробничого об'єднання водопровідно-каналізаційного господарства “Дніпро-Кіровоград” без дотримання вимог екологічної безпеки та без отримання спеціального дозволу влаштували несанкціоноване сміттєзвалище твердих побутових відходів загальною площею 30 тис. кв. метрів.

Внаслідок цього державі завдано збитків на загальну суму понад 3,5 млн. грн.

(C) УНІАН, 2005

#

Політичне життя

КІРОВОГРАДСЬКА НСНУ ЗАКЛИКАЛА УЧАСНИКІВ КОАЛІЦІЇ „СИЛА НАРОДУ” 21 ЛИСТОПАДА ВІДСВЯТКУВАТИ РІЧНИЦЮ МАЙДАНУ РАЗОМ

Кіровоград. 14 листопада. УНІАН. Кіровоградська організація політичної партії „Народний Союз „Наша Україна” закликала всіх учасників коаліції „Сила народу” об'єднатись 21 листопада, щоб відсвяткувати річницю Майдану в обласному центрі.

Про це сьогодні на прес-конференції заявив голова політради обласної організації партії, губернатор Кіровоградщини Едуард ЗЕЙНАЛОВ.

За його словами, свято Майдану є надбанням громадськості та всіх політичних сил коаліції „Сила народу”.

„У нас є пропозиція: на час відзначення річниці відійти від позицій виборчого блокування і змагань, а 21 листопада прийти на площу перед Кіровоградським міськвиконкомом, звідки починався наш місцевий Майдан”, - підкреслив Е.ЗЕЙНАЛОВ.

(C) УНІАН, 2005

#
НРУ ІНІЦІЮЄ ЗБІР БЛАГОДІЙНИХ ВНЕСКІВ НА ВСТАНОВЛЕННЯ У КІРОВОГРАДІ ПАМ'ЯТНИКА ЧОРНОВОЛУ

Кіровоград. 15 листопада. УНІАН. Народний рух України ініціює збір благодійних внесків на встановлення у Кіровограді пам'ятника Вячеславу Чорноволу.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на прес-конференції оголосив голова кіровоградської крайової організації НРУ Леонід ЄФРЕМЕНКО.

За його словами, рухівці звернулись до голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Едуарда ЗЕЙНАЛОВА і голови Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Леся ТАНЮКА з проханням посприяти у виділенні бюджетних коштів на встановлення пам'ятника.

Л.ЄФРЕМЕНКО повідомив, що приблизний кошторис пам'ятника - обсяг робіт, облаштування території, постамент - близько 500 тис. грн.

„Відомим кіровоградським скульптором створюється концепція мабутнього пам'ятника. Водночас ми плануємо залучити до роботи й інших майстрів, щоб створити конкурсні умови”, - зауважив керівник крайової партійної організації.

Як повідомляв УНІАН, активісти НРУ проводять у Кіровограді соцопитування, щоб визначити місце розташування майбутнього пам'ятника В.Чорноволу.

(C) УНІАН, 2005

#
У КІРОВОГРАДІ ХРИСТИЯНСЬКІ ДЕМОКРАТИ ЗВЕРНУЛИСЬ ДО ВЛАДИ З ПРОХАННЯМ ОБМЕЖИТИ ДОСТУП ДІТЕЙ ДО ІГРОВИХ АВТОМАТІВ

Кіровоград. 14 листопада. УНІАН. Кіровоградська обласна організація Християнсько-демократична партія України звернулась до органів місцевого самоврядування та депутатів усіх рівнів з проханням обмежити доступ молоді, а особливо дітей, до ігрових автоматів.

„Останнім часом у Кіровограді спостерігається значне зростання кількості ігрових залів та ігрових автоматів. Аналізуючи досвід цивілізованих країн, християнські демократи вважають, що влада повинна обмежити поширення ігрового виду бізнесу. Наприклад, в США ігровий бізнес дозволений лише на певних територіях чи у спеціально визначених для цього місцях”, йдеться у зверненні, текст якого передано УНІАН.

На переконання ХДПУ, ігрова залежність серед підлітків веде до зростання злочинності, руйнування моральних засад у суспільстві.

(C) УНІАН, 2005

#

НОВИНИ З ОБЛАСТІ

Євроінтеграція

КІРОВОГРАДЩИНА СТАЛА ЧЛЕНОМ АСАМБЛЕЇ ЄВРОПЕЙСЬКИХ РЕГІОНІВ

Кіровоград. 11 листопада. УНІАН. Кіровоградщина стала четвертою областю України, яку прийняли до Асамблеї європейських регіонів (АЄР).

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні на засіданні Кіровоградського прес-клубу реформ повідомив заступник голови обласної державної адміністрації Олексій ЛЮБЧЕНКО.

За його словами, рішення Асамблеї прийняти Кіровоградщину до своєї організації має бути ратифіковано 24 листопада у Страсбурзі.

„Членство у Асамблеї дає Кіровоградщині можливість брати участь у діяльності 4 комітетів та 4 програм: стажування молоді за кордоном, обмін досвідом, фінансова підтримка в контексті процесу розширення Європи та участь у міжнародних форумах”, - зазначив О.ЛЮБЧЕНКО.

Він також підкреслив, що співпраця з АЄР не означає першочергове залучення інвестицій, а насамперед – підвищення професійно-наукового потенціалу області.

„До обов'язків членства в організації належить сплата щорічних внесків, досить символічних – 4 тис. євро. А от у випадку, якщо комусь знову захочеться розформовувати Кіровоградську область, нас відстоюватиме Асамблея європейських регіонів”, - наголосив О.ЛЮБЧЕНКО.

Довідка УНІАН: Асамблею європейських регіонів створено у 1985 році. Це політична організація регіонів Європи, яка представляє їхні інтереси на європейському та міжнародному рівнях, сприяє участі регіонів у розробці національної та європейської політики, а також розвитку міжрегіонального економічного та інвестиційного співробітництва.

Нині АЄР налічує 250 регіонів-членів з 30 європейських країн та 12 міжрегіональних організацій.

Повноправними членами АЄР від України є Донецька, Львівська та Одеська області.

(C) УНІАН, 2005

#

Освіта

ШКОЛЯРІ КІРОВОГРАДЩИНИ ФАКУЛЬТАТИВНО ВИВЧАТИМУТЬ „ОСНОВИ ГЕНДЕРНОГО ВИХОВАННЯ”

Кіровоград. 10 листопада. УНІАН. В загальноосвітніх школах Кіровоградської області діти факультативно вивчатимуть новий предмет – „Основи гендерного виховання”.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на прес-конференції, присвяченій питанням гендерної політики, повідомила представник управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації Ельза ЛЕЩЕНКО.

За її словами, впровадження нового предмета затримується через брак фахівців, які могли б його викладати.

„На сьогодні в області є 5 осіб, які захистили дисертації з даної теми і мають необхідну компетенцію. Доведеться проводити курси для психологів та викладачів гуманітарного циклу з метою надання їм необхідної кваліфікації”, - підкреслила Е.ЛЕЩЕНКО.

За її словами, у рамках вирішення проблем гендерної рівності спеціальне навчання пройдуть заступники голів РДА та міських голів, у компетенції яких – вирішення питань гендерної політики.

При вивченні нового предмета вчителі та діти користуватимуться нещодавно виданими книгами „Основи гендерного виховання”.

Як підкреслила Е.ЛЕЩЕНКО, Кіровоградська обласна рада має один з кращих показників гендерної рівності по Україні: близько 17% депутатів – жінки.

(C) УНІАН, 2005

#
КІРОВОГРАДСЬКІ ОСВІТЯНИ ВИМАГАЮТЬ ГАРАНТУВАТИ ВИДАТКИ НА ОСВІТУ В ДЕРЖАВІ У РОЗМІРІ 10% ВІД ВВП

Кіровоград. 15 листопада. УНІАН. Представники профспілкових організацій освітян Кіровоградської області вимагають від уряду гарантувати не лише реалізацію ст. 57 Закону України „Про освіту”, якою вчителям надаються надбавки до окладу, але і ст. 61, яка передбачає видатки на освіту у розмірі 10% від ВВП країни.

Як передає кореспондент УНІАН, із такою заявою виступили учасники громадських слухань у Кіровограді, на яких розглядалися актуальні питання бюджету на 2006 рік і проблеми видатків на освіту зокрема.

За словами голови обласної організації Громадської ради освітян та науковців України (ГРОНУ) Віталія ПОСТОЛАТІЯ, проблемою освіти є не лише постійний брак коштів, але й нераціональне їх використання.

На думку В.ПОСТОЛАТІЯ, замість введення системи зовнішнього опитування учнів, яка коштуватиме державі кілька мільйонів гривень витрат, доцільніше було б зробити вступну кампанію прозорою, допускаючи на вступні іспити вчителів загальноосвітніх шкіл і представників ЗМІ.

За словами В.ПОСТОЛАТІЯ, ситуація в освіті увійшла у протиріччя з інтересами держави.

„Неможливо провести комп'ютеризацію усіх сфер і впроваджувати нові технології з бідним вчителем”, - підсумував голова обласної ГРОНУ.

(C) УНІАН, 2005

#

Регіональна політика

ОДНИМ З ОСНОВНИХ НАПРЯМІВ РОЗВИТКУ КІРОВОГРАДЩИНИ НАСТУПНОГО РОКУ СТАНЕ ЯДЕРНО-ПАЛИВНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Кіровоград. 14 листопада. УНІАН. Забезпечення енергетичної незалежності України шляхом видобутку уранових руд та розвитку елементів ядерно-паливного циклу стане одним з головних напрямів розвитку Кіровоградської області в 2006 році.

Про це кореспонденту УНІАН повідомив заступник голови обласної державної адміністрації Олексій ЛЮБЧЕНКО, посилаючись на ухвалений Кабінетом Міністрів проект Державної програми економічного та соціального розвитку України на наступний рік.

За словами О. ЛЮБЧЕНКА, зокрема, державною програмою передбачено видобуток і первинне збагачення уранової сировини на базі Новокостянтинівського родовища уранових руд, збільшення виробництва збагаченої залізної руди та залізорудної сировини, насамперед, шляхом завершення будівництва Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд в м. Долинська.

Як зазначив О. ЛЮБЧЕНКО, згадані пропозиції-проекти розвитку області були обговорені ще під час проведення Міжнародної науково-практичної конференції „Стратегічні напрямки розвитку Кіровоградської області до 2015 року”, яку проводила в Кіровограді Національна академія наук України.

„Більшість ухвалених на конференцїі пропозицій увійшли до державної програми розвитку, що свідчить про ефективність роботи обласної наукової еліти та влади”, підкреслив О. ЛЮБЧЕНКО.

За його словами, до пріоритетних завдань розвитку Кіровоградщини, серед іншого, належить розвиток транспортної інфраструктури міжнародного значення, використовуючи вигідне географічне розташування області.

(C) УНІАН, 2005

#
КІРОВОГРАД З МЕТОЮ РОЗВИТКУ СПІВРОБІТНИЦТВА В ГАЛУЗІ ФІЗКУЛЬТУРИ ТА СПОРТУ ВІДВІДАла КИТАЙСЬКА ДЕЛЕГАЦІЯ

Кіровоград. 11 листопада. УНІАН. 11-12 листопада в Кіровограді на запрошення голови обласної державної адміністрації Едуарда ЗЕЙНАЛОВА перебуває офіційна делегація міста Сюйчжоу провінції Цзянсу Китайської Народної Республіки з метою розвитку співробітництва в галузі фізкультури та спорту.

Як повідомили кореспонденту УНІАН в прес-службі Кіровоградської ОДА, китайські гості відвідають спортивну школу „Надія”, міський більярдний клуб „Еффа”, футбольний стадіон, Центр олімпійської підготовки традиційного карате-до та музей спортивної слави Кіровоградщини.

(C) УНІАН, 2005

#
В ПРИМІЩЕННІ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОДА ВІДБУЛАСЬ ВИСТАВКА-АУКЦІОН „ТЕМНИКІВ”, ЩО ЗАЛИШИЛИСЬ ВІД ПОПЕРЕДНЬОГО КЕРІВНИЦТВА

Кіровоград. 9 листопада. УНІАН. В приміщенні Кіровоградської облдержадміністрації за ініціативи прес-служби ОДА відбулась виставка-продаж „темників” – замовних матеріалів для ЗМІ, що залишились від попереднього керівництва області.

Про це кореспонденту УНІАН повідомила прес-секретар губернатора Олена КВАША.

За її словами, в сейфах облдержадміністрації дивом вціліли „темники”, що їх розповсюджувала під час минулорічних виборів прес-служба колишнього губернатора Кіровоградщини Василя КОМПАНІЙЦЯ.

Для загального ознайомлення на виставці було представлено майже триста документів із центрального виборчого штабу кандидата в президенти Віктора ЯНУКОВИЧА, матеріали з Секретаріату Президента України за підписом Юрія ЗАГОРОДНЬОГО, звіти про розміщення, витрати (більше 12 тисяч доларів за дев”ять звітних днів з 10 по 19 жовтня 2004 року) та площі замовних матеріалів в обласних та районних друкованих ЗМІ, документи про відсотки місцевих та всеукраїнських матеріалів, які повинні бути присвячені пропаганді за провладного кандидата, а також рекомендації щодо формату і змісту подібних матеріалів, навіть списки журналістів, які брали участь у мітингах проти колишньої влади, зокрема на підтримку „5 каналу” 28 жовтня минулого року.

Один з лотів на аукціоні „темників” придбала колишня розповсюджувачка матеріалів – прес-секретар попереднього губернатора області Світлана ЛОБУС.

Загалом, серед представлених лотів були переважно копії матеріалів, і вони йшли за невелику ціну.

Підсумковий виторг аукціону – трохи більше 120 грн. – обласна адміністрація витратить на придбання літератури для дитячого будинку.

(C) УНІАН, 2005

#
ДО КІРОВОГРАДСЬКОЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ ПРИЙМАЛЬНІ ПРЕЗИДЕНТА НАЙЧАСТІШЕ ЗВЕРТАЮТЬСЯ З ПРОХАННЯМ ЗАБЕЗПЕЧИТИ ПРАВОПОРЯДОК

Кіровоград. 8 листопада. УНІАН. До Кіровоградської регіональної приймальні Президента України найчастіше звертаються громадяни з проханням забезпечити законність і правопорядок.

Як повідомила на прес-конференції головний консультант-керівник приймальні Валентина СОКОТНЮК, станом на 1 листопада надійшло 104 заяви, де громадяни просять оскаржити рішення суддів, прискорити тяганину у розгляді справ у суді, скаржаться на неправомірні дії працівників міліції та прокуратури, безпідставне закриття кримінальних справ тощо.

За словами В. СОКОТНЮК, консультанти регіональної приймальні класифікують звернення за категоріями: з питань сільського господарства (неправильний розподіл майнових і земельних паїв) надійшло 32 заяви, з житловими проблемами (надання житла, ремонт, поліпшення умов проживання, порушення житлового законодавства, підвищення тарифів та ін.) звернулись 63 особи, з питань житлово-комунального господарства – 41 звернення, в галузі освіти і виховання – 9 звернень, з питань охорони здоров'я – 21, соціальної сфери (надання пенсій та їх перерахування, отримання і зміна статусів) – 71 заява.

Всього з початку роботи до регіональної приймальні звернулось 718 жителів області. На сьогодні розглянуто 249 звернень, 47 з них – позитивно вирішені, відмовлено 8 особам, надано роз'яснення по 108 запитам, на контроль взято 86.

(C) УНІАН, 2005

#

Правоохоронні органи

ПРОКУРАТУРА КІРОВОГРАДЩИНИ ЧЕРЕЗ СУД ВИМАГАЄ ЖОРСТКІШОГО ПОКАРАННЯ ДЛЯ ОБВИНУВАЧЕНОЇ У РАБОТОРГІВЛІ ЖІНКИ

Кіровоград. 8 листопада. УНІАН. Прокуратура Кіровоградської області через суд вимагає більш жорсткішого покарання для обвинуваченої у работоргівлі жінки.

Як повідомили кореспонденту УНІАН у прес-службі прокуратури області, прокуратура внесла до апеляційного суду області подання на м'якість покарання, призначеного районним судом 61-річній жінці, яку визнано винною у продажу в сексуальне рабство до Туреччини шістьох дівчат.

Вироком Знам'янського міськрайонного суду жінку визнано винною за ч.2. ст. 149 (Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини) Кримінального кодексу України і призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі. Однак на підставі ст.75 Кримінального кодексу України обвинувачену звільнено від відбування покарання і призначено іспитовий термін 3 роки, сказали у прокуратурі.

Водночас, як підкреслили у прес-службі, правоохоронними органами встановлено, що дана особа восени 2001 року, домовившись зі своєю дочкою, яка проживає у Туреччині, відправляла за кордон молодих жінок для їх подальшої сексуальної експлуатації.

В цьому році це вже другий вирок на Кіровоградщині у кримінальній справі щодо торгівлі людьми. Нещодавно судова палата у кримінальний справах апеляційного суду області за апеляційним поданням прокурора на м'якість призначеного покарання скасувала вирок Кіровоградського районного суду та постановила у справі новий вирок, за яким 29-річного кіровоградця засуджено за ч.2 ст. 15 та ч.2 ст. 149 Кримінального кодексу України до п'яти років позбавлення волі. Встановлено його причетність до відправки до Ізраїлю (з лютого 2003 по січень 2004 року) сімох дівчат з Кіровограда.

(C) УНІАН, 2005

#
У КІРОВОГРАДІ ДЕРЖСЛУЖБОВЦЯ ЗА ОТРИМАННЯ ХАБАРА ЗАСУДЖЕНО ДО 2 РОКІВ ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ

Київ. 11 листопада. УНІАН. У Кіровограді за отримання хабара державного службовця засуджено до 2 років позбавлення волі.

Про це УНІАН повідомили у прес-групі УСБУ у Кіровоградській області, зазначивши, що державного виконавця Кіровоградського міського управління юстиції під час отримання ним хабара було затримано у липні.

Днями Ленінським районним судом Кіровограда винесено вирок щодо затриманої особи. На підставі ч.1 ст.368 Кримінального кодексу України (одержання хабара) його визнано винним у скоєнні злочину та засуджено до позбавлення волі на 2 роки. Крім того, у подальшому цьому посадовцеві заборонено займати керівні посади в органах влади і місцевого самоуправління строком на один рік.

(C) УНІАН, 2005

#

Фіскальна політика

ПІДПРИЄМСТВА КІРОВОГРАДЩИНИ МАЮТЬ ПЕРЕД ДЕРЖАВОЮ 137 МЛН. ГРН. ПОДАТКОВОГО БОРГУ

Кіровоград. 8 листопада. УНІАН. Підприємства Кіровоградської області утворили податковий борг до зведеного бюджету в сумі 137 млн. грн.

Як повідомили кореспонденту УНІАН у прес-службі ДПА в області, найбільший податковий борг перед державою мають дирекція Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд, водогону „Дніпро-Кіровоград”, ВАТ „Кіровоградський ливарний завод”, КП „Кіровоградводоканал” та інші.

За інформацією прес-служби, з початку року податковими органами було прийнято 310 рішень щодо розстрочення податкових зобов'язань на суму 10,9 млн. грн., що дозволило подолати фінансові кризи таким підприємствам області, як ВАТ „Кіровоградгаз”, Інгульська та Смолінська шахти Східного гірничо-збагачувального комбінату.

З початку року за наслідками діяльності податкової служби області до зведеного бюджету надійшло 3,3 млн. грн. вилучених готівкових коштів, також 4,9 млн. грн. від продажу рухомого та нерухомого майна.

Станом на 1 листопада за заявами органів ДПС відносно 305 підприємств-боржників із сумою 55,5 млн. грн. господарськими судами прийняті ухвали про порушення справ про банкрутство. З початку року порушено справу про банкрутство щодо 160 підприємств-боржників, 128 – визнано банкрутами, підкреслили в прес-службі ДПА області.

(C) УНІАН, 2005

#

ДОСВІД РЕГІОНІВ
ОДЕСЬКЕ УПРАВЛІННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ ПРОВЕДЕ 16 ГРУДНЯ ПЕРШИЙ АУКЦІОН З ПРОДАЖУ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК ТА БУДІВЕЛЬ

Одеса. 15 листопада. УНІАН. Перший аукціон з продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення під забудову та комунальних домоволодінь з прилеглими земельними ділянками в курортно-рекреаційній зоні проведе 16 грудня Одеське міське управління земельних ресурсів.

Про це сьогодні поінформувала УНІАН начальник управління Ірина КОВРИЖНИХ.

„На відкриті торги виставлено 38 земельних ділянок загальним обсягом 41 гектар у різних районах Одеси, які міська влада сподівається реалізувати щонайменше за 203 млн. грн., - уточнила І.КОВРИЖНИХ. – Ознайомитися з технічними паспортами земельних ділянок, виставлених на продаж, а також умовами участі в аукціоні, учасники аукціону можуть в Одеській філії спеціалізованого державного підприємства „Укрспецюст”.

За словами керівника міськуправління, „аукціон проводитиметься не менш прозоро, аніж недавній продаж „Криворіжсталі” - висвітлювати його проведення міська влада запрошує кореспондентів усіх ЗМІ, що цікавляться діяльністю мерії”.

(С) УНІАН, 2005

#
ВЛАДА КИЇВЩИНИ ПЛАНУЄ НИЗКУ ІНФОРМАЦІЙНИХ ЗАХОДІВ ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ НАСЕЛЕННЯ З ДІЯЛЬНІСТЮ ЄС ТА НАТО

Київ. 14 листопада. УНІАН. Керівництво Київської обласної державної адміністрації планує проведення низки інформаційних заходів для ознайомлення населення Київщини з діяльністю Європейського Союзу та НАТО.

Про це під час виступу на засіданні круглого столу „Європейський та євроатлантичний вибір України”, що відбувся у Києві, повідомив голова Київської обласної державної адміністрації Євген ЖОВТЯК.

Наступного року, за словами губернатора Київщини, обласна держадміністрація планує щомісяця проводити подібні заходи спільно з районними держадміністраціями і міськвиконкомами.

Крім того, як повідомив під час „круглого столу” заступник голови Київської облдержадміністрації Юрій КОВБАСЮК, ОДА налагоджує активну співпрацю із пристоличними регіонами таких країн-членів ЄС і НАТО як Угорська Республіка, Республіки Литва, Республіка Польща, Республіка Словенія, Фінляндська Республіка. На часі, за його словами, підписання двосторонніх угод про економічне, наукове і культурне співробітництво з Вільнюським повітом Литви, з областю Пешт Угорщини.

Ю.КОВБАСОК також повідомив, що до кінця поточного року Київщина сподівається отримати статус члена в такій поважній європейській структурі як Асамблея європейських регіонів, до якої входять більш ніж 250 європейських регіонів. „Подальша інтеграція Київщини в європейські та євроатлантичні структури позитивно вплинуть на розвиток економіки регіону і країни в цілому, на становлення демократії, - сказав він.

Ю.КОВБАСЮК також повідомив що протягом першої половини 2005 року суб'єкти господарювання області здійснили зовнішньоторговельні операції з партнерами 120 країн світу. Оборот зовнішньої торгівлі за цей період становив 1254,3 млн. дол.

„Круглий стіл” був організований Київською обласною державною адміністрацією спільно з Міністерством закордонних справ України та Фондом „Демократичні ініціативи”. У його роботі взяли участь: Антон БУТЕЙКО – перший заступник міністра закордонних справ України, Ієн БОУГ - голова представництва Європейської Комісії в Україні, Мішель ДЮРЕ – директор центру інформації і документації НАТО, Урбан РУСНАК – Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні, Роман КОВАЛЬЧУК – заступник Посла Республіки Польщі, Лайош САБО – перший секретар посольства Угорської Республіки, політологи, зарубіжні дипломати, акредитовані в Києві.

(С) УНІАН, 2005

#
КИЇВЩИНА ПРАЦЮЄ ІЗ ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНИМИ ПАРТНЕРАМИ ЗІ 120 КРАЇН СВІТУ

Київ. 14 листопада. УНІАН. Суб'єкти господарювання Київської області у січні-вересні 2005 року здійснювали зовнішньоторговельні операції з партнерами 120 країн світу.

Обсяги експорту зменшилися на 5,0%, імпорту збільшилися на 42,4% та становили, відповідно, 359,4 і 1075,3 млн. дол., повідомили УНІАН в Головному управлінні економіки Київської обласної державної адміністрації.

Найбільші обсяги експортних поставок здійснювалися у Російську Федерацію – 36,1% до загального обсягу експорту, Німеччину – 6,5%, Польщу – 6,2%, Білорусь – 4,5%, Казахстан – 4,3%, Молдову – 4,1%, Туреччину – 3,6%.

У товарній структурі експорту області найбільшу за обсягом групу становили поставки виробів з каучуку та гуми (13,5%), паперу, картону (13,2%), добрив (7,6%), алюмінію та виробів з нього (6,8%), деревини та виробів із неї (5,2%), виробів з вати (4,9%), котлів, машин, апаратів і механічних пристроїв (4,6%), одягу текстильного (4,2%), полімерних матеріалів, пластмас (2,4%), різних харчових продуктів (2,3 відсотка)

Найбільші імпортні надходження здійснювалися з Російської Федерації – 25,4% до загального обсягу імпорту, Німеччини – 12,4%, Польщі – 6,9%, Франції – 6,6%, Китаю – 5,1%, Білорусі – 4,9%, Нідерландів – 3,6%, Японії – 2,8%, Італії – 2,7%, Угорщини – 2,7%, Фінляндії – 2,5%, США – 2,4%.

Основу імпортних надходжень становлять котли, машини, апарати і механічні пристрої (14,7%), полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них (9,0%), готові харчові продукти (8,6%), папір та картон (8,1%), електричні машини і устаткування (6,5%), фармацевтична продукція (6,2%), нафта та нафтопродукти (5,4%), текстиль та вироби з нього (5,1%), транспортні засоби та шляхове обладнання (5,0%), каучук, гума та вироби із них (3,9%), інші продукти хімічної промисловості (3,0%), чорні метали (2,9%), ефірні олії і косметичні препарати (2,6%).

(С) УНІАН, 2005

#
 У ЧЕРНІВЦЯХ СТВОРЕНО СТУДЕНТСЬКИЙ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ПАРЛАМЕНТ

Чернівці. 14 листопада. УНІАН. У Чернівцях за участю представників вузів семи міст: Чернівців, Кам'янець-Подільського, Одеси, Тернополя та Ужгорода та гостей з Києва, Луцька, Львова, Молдови, Польщі і Румунії відбулося установче засідання Міжрегіонального об'єднання „Студентський європейський парламент” (СЄП).

Як передає кореспондент УНІАН, у декларації намірів щодо утворення СЄП делегати проголосили спрямування своїх дій на „об'єднання студентства України, налагодження, поглиблення та зміцнення зв'язків студентської молоді України зі студентами з іноземних країн”. Також була проголошена готовність вивчати, засвоювати та поширювати європейську практику демократичного самоврядування.

За структуру була прийнята модель двопалатного парламенту, який складається з палати лідерів та палати представників. Головування в обох палатах почергове – регіон, який приймає у себе засідання СЄП, представляє свої кандидатури голів, які затверджуються усіма делегатами на засіданнях палати. Координаційна робота покладена на секретаріат, в якому представлені всі регіони – члени СЄП.

Депутати СЄП взяли участь у І Міжнародній студентській науково-практичній конференції: "Стан та проблеми функціонування студентських організацій у вищих навчальних закладах".

(C) УНІАН, 2005

#
СПІВРОБІТНИКИ УСБУ В ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛ. ЗАТРИМАЛИ ВИКРАДАЧІВ НАФТИ ТА БУРОВОЇ УСТАНОВКИ

Київ. 14 листопада. УНІАН. Днями співробітники Управління Служби безпеки України в Полтавській області розкрили низку злочинів, пов'язаних з розкраданням нафтопродуктів.

Як повідомили УНІАН у прес-групі СБУ Полтавської області, на місці крадіжки нафти було затримано трьох місцевих жителів, які за допомогою спеціального саморобного пристрою “врізка” на ділянці магістрального нафтопроводу “Кременчук-Лисичанськ” викрали та завантажили до цистерни понад 16 тонн нафти на суму майже 35 тисяч гривень. За даним фактом порушено кримінальну справу.

В іншому випадку керівництво одного з відділень бурових робіт намагалося вкрасти у замовника будівництва свердловини - державного підприємства “Полтавагазвидобування” - понад 10 кубометрів нафти. Співробітники УСБУ затримали вантажівку, на якій без документів вивозилася сировина.

Окрім того, слідчі УСБУ в Полтавській області розслідують кримінальну справу за фактом привласнення службовими особами одного з товариств із обмеженою відповідальністю бурової установки вартістю 775 тисяч гривень, яка була орендована цією фірмою у державного підприємства. Нафтовидобувний агрегат “провели” через низку фірм, після чого продали іншому державному підприємству вже за 29 мільйонів гривень. Ця невиправдано завищена сума була переведена на рахунок київського приватного підприємства, знята готівкою і привласнена поки що не встановленими слідством особами.

(С) УНІАН, 2005

#
КИЇВЩИНА ПОСІДАЄ ПЕРШЕ МІСЦЕ В УКРАЇНІ ЗА РІВНЕМ УРОЖАЙНОСТІ ЗЕРНОВИХ І ЦУКРОВОГО БУРЯКУ

Київ. 11 листопада. УНІАН. Київщина займає перше місце в Україні за рівнем урожайності зернових культур і цукрового буряку.

Як повідомив УНІАН начальник Головного управління агропромислового розвитку Київської області Іван БІСЮК, валовий збір зерна в області становить 2, 463 млн. тонн при урожайності 37,8 ц/га (у 2004 році - 2,314 млн. тонн, 34,5 ц/га). Валовий збір цукрового буряку - 1, 790 млн. тонн при урожайності 321 ц/га. Цукрова сировина майже вся вивезена на заводи.

“Загалом виробництво сільськогосподарської продукції на Київщині за період січень-жовтень 2005 року зросло на 8,3% проти аналогічного періоду 2004 року, в тому числі у сільськогосподарських підприємствах – на 11,6%, у господарствах населення – на 3,4%”, - сказав він.

За словами І.БІСЮКА, вдвічі більше, ніж минулого року, зібрано насіння соняшнику – 54 тис. тонн. Накопано 1,120 млн. тонн картоплі, зібрано овочів 296 тис. тонн.

“Під урожай наступного року посіяно 219 тисяч гектарів, що дещо менше від запланованого, але це зумовлено несприятливими погодними умовами та високими цінами на паливно-мастильні матеріали”, - зауважив І.БІСЮК.

Він відзначив зростання в області виробництва продукції тваринництва - на 12,3%, м‘яса – на 32,9%, яєць – на 4%. Водночас виробництво молока зменшилося на 2%.

Також на Київщині зменшилися обсяги виробництва спирту та лікеро-горілчаних виробів, повідомив І.БІСЮК.

(С) УНІАН, 2005

#
ДЕПУТАТИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ МІСЬКРАДИ УХВАЛИЛИ ЗАЯВУ ПРО ВІДМОВУ ВІД НЕДОТОРКАННОСТІ

Тернопіль. 11 листопада. УНІАН. Депутати Тернопільської міської ради ухвалили заяву про відмову від депутатської недоторканності.

Як повідомили кореспонденту УНІАН у прес-службі міськради, з відповідною ініціативою виступила фракція “Народний Союз Наша Україна”.

У заяві сказано, що депутати Тернопільської міськради виступають проти змін до закону, який надав депутатам місцевих рад статусу недоторканних. “З метою прозорої діяльності депутатів місцевих рад та рівності відповідальності перед законом висловлюємо свою позицію щодо ліквідації депутатської недоторканності”, – йдеться у заяві. Її вони направили Президенту України Віктору ЮЩЕНКУ, голові Верховної ради Володимиру ЛИТВИНУ та у Конституційний Суд. У заяві депутати також висловили сподівання, що КС скасує законодавчі зміни, які надали недоторканність депутатам місцевих рад.

Не підтримали відмову від депутатської недоторканності двоє депутатів міськради із 43. Зокрема, секретар ради Євген БАРТКІВ зауважив, що депутати, які перебувають в опозиції до влади, таки повинні мати недоторканність, яка в умовах можливого тиску на них є оправданою.

Як відомо, першими від депутатської недоторканності у Тернопільській раді відмовилися депутати з партії “Пора” Григорій БУРБЕЗА, Сергій СІНКЕВИЧ та Олег УДИЧ. Вони зробили це наприкінці жовтня.

(С) УНІАН, 2005

#

Схожі:

УНІАН-Кіровоградщина №012 20 грудня
Українське незалежне інформаційне агентство новин (УНІАН). Засновано в березні 1993 року. Генеральний директор Олег НАЛИВАЙКО. Головний...
УНІАН-Кіровоградщина №010 6 грудня
Українське незалежне інформаційне агентство новин (УНІАН). Засновано в березні 1993 року. Генеральний директор Олег НАЛИВАЙКО. Головний...
Павло Глазовий народився ЗО серпня 1922 року в так званому історичному...
Новоскалювата (тодішня Кіровоградщина) Миколаївської області у родині хлібороба. Його предки носили козацьке прізвище Окань. Але,...
Умови всеукраїнського журналістського конкурсу “Я знаю НАТО”
Міністерство закордонних справ та інформаційне агентство УНІАН 3 листопада 2008 року оголосили про початок всеукраїнського конкурсу...
: 007 АНАЛІЗ ДОСТАТНОСТІ ДЕТАЛІЗАЦІЇ WBS ПРОЕКТУ НА ОСНОВІ АСОЦІАТИВНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ
АНАЛИЗ ДОСТАТОЧНОСТИ ДЕТАЛИЗАЦИИ WBS ПРОЕКТА НА ОСНОВЕ АССОЦИАТИВНЫХ ЗАВИСИМОСТЕЙ
В Інтернеті УНІАН користується послугами компанії «Топпінг» -т. 228-05-46
Українське незалежне інформаційне агентство новин (УНІАН). Засновано в березні 1993 року
В Інтернеті УНІАН користується послугами компанії «Топпінг» -т. 228-05-46
Українське незалежне інформаційне агентство новин (УНІАН). Засновано в березні 1993 року
В Інтернеті УНІАН користується послугами компанії «Топпінг» -т. 228-05-46
Українське незалежне інформаційне агентство новин (УНІАН). Засновано в березні 1993 року
В Інтернеті УНІАН користується послугами компанії «Топпінг» -т. 228-05-46
Українське незалежне інформаційне агентство новин (УНІАН). Засновано в березні 1993 року
Українське незалежне інформаційне агентство новин (УНІАН). Засновано...
«Проект Адвокатської фірми «Пукшин і партнери» та інформаційного агентства УНІАН»
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка