УРОК №15 Тема. Розв’язування задач


Скачати 24.56 Kb.
Назва УРОК №15 Тема. Розв’язування задач
Дата 06.05.2013
Розмір 24.56 Kb.
Тип Урок
bibl.com.ua > Астрономія > Урок

1.1. Натуральні числа

УРОК № 15

Тема. Розв’язування задач.

Мета: закріпити знання правил порівняння натуральних чисел; від­працювання навичок застосування правила порівняння чисел, а також використання для цього властивостей координатного променя; сформу­вати вміння робити відповідні символічні записи порівняння чисел; пе­ревірити рівень засвоєння знань і вмінь учнів у ході виконання типової самостійної роботи.

Тип уроку: застосування знань, навичок та вмінь.

Хід уроку

I. Перевірка домашнього завдання та актуалізація знань учнів

Класу пропонується відповісти на запитання:

  • Що означає «порівняти» два різних натуральних числа?

  • За допомогою яких знаків записують результати порівняння двох чисел? Як називають відповідні записи?

  • Чи можна порівняти одночасно три числа? Як записати результат порівняння чисел 13, 15, 20?

  • Як порівняти два багатоцифрових числа, якщо:

  1. кількість цифр у їх записах різна;

  2. кількість цифр у їх записах однакова?

    • Отже, з чого потрібно починати порівняння багатоцифрових чисел?

    • Як можна порівняти два натуральних числа, які розташовані на координатному промені?


II. Відпрацювання навичок. Розв'язування вправ

  1. Порівняння чисел за допомогою координатного променя

1) Накресліть координатний промінь і відмітьте на ньому точки, що зоб­ражують числа а) 2; 5; 9; б) 1; 8; 3; в) 4; 0 і 7 (візьміть одиничний
відрізок, що дорівнює 1 см).

Порівняйте числа, результат запишіть у вигляді подвійної нерівності.

2) № 164. [Треба вимагати від учнів кожного разу давати пояснення, на­приклад «число а лежить ліворуч від 5, отже, а < 5».

Після виконання завдань, поданих у підручнику, можна додатково за­пропонувати виконати порівняння 3-х чисел, наприклад а, 5 і b. У цьому випадку коментар учнів у ході виконання вправ може бути таким: «Число 5 лежить праворуч від а, але ліворуч від b, отже, а < 5 < b» або «5 лежить між числами а і b, тому а < 5 < b».]

  1. Застосування правил порівняння натуральних чисел:

№ 168 (перед розв'язанням цієї вправи можна запропонувати учням ознайомитись із прикладами 1 на с. 44.)

№ 170 (звернутись до прикладу № 2 на с. 44.)
III. Самостійна робота (Типові завдання)

Варіант 1

  1. Яке з наведених чисел розташоване на координатному промені пра­воруч від інших?

1) 70 070; 2) 70 770; 3) 70 707; 4) 70 007.

  1. У якій з наведених пар чисел замість зірочки (*) слід поставити